Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon řasnatý - svlékání

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to se svlékáním u pagekonů. Konkrétně jak často se svlékají a zda se to dá ovlivit např. i vlhkostí v teráriu? Koupila jsem si totiž před dvěma měsíci mladého jedince, od té doby mi hezky vyrostl, ale zatím se nesvlékal. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pořídila jsem si dvě samice pagekona řasnatého, obě mají tři měsíce, a jedna je o 5 dní starší, ale ta mladší se už začíná připravovat na to svlékání.
Prosím, nevíte jak dlouho by to mohlo trvat?
Nebo jestli bych jí mohla nějak pomoci?

Děkuji za odpovědi, E.

Děkuji,

přijde mi že má druhá samička se už také začíná připravovat na to svlékání tak jsem to porosila, toho že se začíná připravovat na to svlékání jsem si všimla hned ráno, já se totiž na ně každé ráno dívám

Dobrý den. Někdy to na něm nejde ani poznat protože během toho může být chovany a trvá to cca dva dny jeden den bude takový světlejší do bílá nebo šedá a na druhý den se vslikne a pak to sní, můžou zůstat ale kousky u oči nebo pusi.