Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možný společník pro gekončíka nočního ?

Dobrý den
Předem se omlouvám jestli je můj dotaz hloupý, nemám s chovem velké zkušenosti.
Je možno do terária 40x40x50(výška) přidat ke gekončíkovi jiné zvíře ?

Píše se že je nevhodné jiné gekony, nGekončím má 15cm a 8 let.
napadlo mě, jestli by nebyl gekončík schopný koexistovat s chameleonem jemenským,nebo jiným plazem, který se drží vyžších částí terária...nebo čímkoli jinným.

Děkuji
[mod]Změna předmětu, původně: Možný společník pro Gekončíka Nočního ? (cejna)[/mod]

Ak je vo veku 8 rokov celková veľkosť gekončíka nočného 15 cm, niečo nie je v poriadku. Za normálnych okolností dorastie gekončík nočný na 20 - 25 cm počas 1,5 - 2 rokov, a ďalej rastie už len minimálne.

Buď sa nejedná o gekončíka nočného, alebo je (najskôr v dôsledku zlých podmienok chovu) zakrpatený, alebo bol zle zmeraný ? Resp. aká je jeho veľkosť bez chvosta ?