Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uskladnění mražených potkanů v souladu s "pravidly" pokojného soužití s ženou :)

Hezký den,

jak už z nadpisu vyplývá, žena je citlivější povahy v otázce sdílení společného prostoru (potkanů a mražených potravin) než já;)

Jaké jsou Vaše zkušenosti s přechováváním mražených hlodavců pro Vaše hady v jednom mrazáku spolu s ostatními potravinami?

Máte na ně nějaké speciální boxy? A hrozí reálně nějaká kontaminace ostatních potravin pro "lidi";)?

Děkuji za rady
[mod]Změna předmětu, původně: Uskladnění mražených potkánů v souladu s "pravidly" pokojného soužití s ženou :) (cejna)[/mod]

Já teda doufám, že časem se to obejde bez krabičky, ale jen s igelitovým sáčkem. Plánuju pořizovat další hady, takže by to chtělo další krabičky. Pokud tedy dostanu svolení k nákupu dalších hadů... Ale než si drahá polovička zvykne na hlodavce v mrazáku, tak je to celkem dobrý řešení. Aspoň pro mého přítele to byla schůdná varianta.

Je několik možností.
1. Domluvit se s manželkou na vyčlenění jedný přihrádky v mrazáku. Vyžaduje to aspoň částečně chápající a tolerantní ženu. Takhle jsem si to zařídil třeba já.
2. Bejt doma natolik hustej šéf, že se to prostě manželce oznámí, bez připuštění jakékoliv debaty. To však vyžaduje naprosto oddanou a ovladatelnou ženu :-).
3. Pořídit si vlastní mrazák.
4. Pořídit si jinou ženu.
5. Nemít žádnou manželku a bydlet sám.
6. Nekrmit mraženou potravou.

Můžou fungovat i jiný varianty, případně jejich nejrůznější kombinace.
Jestli hrozí nějaká kontaminace ostatních potravin těžko říct. Já doma prohlásil, že ne a tak se toho držím :-)

Jestli hrozí nějaká kontaminace ostatních potravin těžko říct. Já doma prohlásil, že ne a tak se toho držím

:-)

PS: Myslím, že využiji možnosti 1. a časem přejdu na 6. Pak se ale nabízí otázka skýtající rovněž prostor k diskuzi. Kam se živou potravou v paneláku, pokud ji chci mít do zásoby :D

Hlodavce do zásoby nezamražuju, jen když třeba potkana klepnu víc a on exne, hadi mi mrtvý neberou, tak jde do mrazáku pro kamarádku-resp. jejího hada :D .Ale psy krmím masem a mám pult´ák, takže je v něm maso pro psy a maso pro lidi, jen jeden přítel s tím měl problém....
Volila bych ty krabičky.Nevím,zda hrozí kontaminace , ale já bych byla se svojí nulovou imunitou kontaminovaná jako první, takže asi ne...

Ja mám vlastný šuflík v mrazáku kde idú hlodavce, nanuky a sem tam nejaká ulovená ryba.
Kedysi som dával všetko do krabičiek, ale zaberalo to kopec miesta. Teraz také veci (hlodavce aj nanuky) zabalím do sáčku a všetko čo je, dám do čiernej igelitky. To už všetci vedia že do toho hrabať nemajú...

1. Domluvit se s manželkou na vyčlenění jedný přihrádky v mrazáku. Vyžaduje to aspoň částečně chápající a tolerantní ženu. Takhle jsem si to zařídil třeba já.

No taky jsem to tak praktikoval, než mi moje drahá polovička většinu šuplíku zabrala balíčky masa pro svoje zvířectvo :-) Takže teď už z toho jsou dva z celkových tří šuplíku pro zvířata a jen jeden pro nás a taky to jde :-D

Já některé ty zmíněné ženy, ženské a partnerky nechápu...Pro mě je pohled do našeho ,,mrazáku hrůzy" vyloženě uspokojující. Teda jen když je plný :-) Jinak mě děsí představa hladových krajt, které se nás poslední dobou nějak přestávají bát :-) Neklamné znamení, že se za škatulky ,,nepřítel" dostáváme do škatulky ,,kořist" :-/:-D:-D:-D

Jsem žena (pevně věřím) a mražák sdílím se spolubydlícími. Myši (nutno říct, že jen pár kousků) mam naskládaný v papírový krabici, přes kterou nevidí a je to. Znáte to, "Co oči nevidí ...".
(zároveň je to příjemné varování, co můžou najít, kdyby je snad napadlo prohrabávat moje jídlo :-) )

partnerce vyřiď, že maso jako maso a krmné myši nebo potkani jsou z hygienického hlediska skorem menší zlo než kuřecí a vepřové maso ze zvířat, která prožila svůj krátký život ve velkochovu na vlastních výkalech. Myši a potkani jsou čistotní tvorové a vesměs se chovají v mnohem hygieničtějším prostředí, než hospodářská zvířata chovaná na maso ;-)