Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šikmé uchycení výhřevné lampy v teráriu

Dobrý den,
mohl bych prosím požádat o radu, nejlépe pokud by se někomu chtělo tak o fotku jak provézt šikmé uchycení véhřevného osvětlení za objínku v teráriu? Pokud možno tak ne způsobem ohybných lamp, nebo drahých objímek přímo s kloubem apod. Myslím nějak tak jak jsem to jednoduše nakreslil na obrázku níže.
Děkuji

Co třeba tohle? http://www.svetzarovek.eu/produkty/big/nbb/79674-o bjimka-e27-keramicka-s-uchycenim.jpg
Na tyhle objímky uchycuju všechno, mam takhle i výbojku. Objímka je normálně keramická a díky tomu kousku tý pásovinky si člověk nastaví uplně jakoukoliv polohu potřebuje, dá se ohnout i uplně na druhou stranu, aniž by se poškodila ;)Má tři dírky, ve dvou krajních je závit. Kupuju je v Bauhausu za pár kaček a v oddělení se šroubkama si vždycky naberu i šroubky, co seděj do těch závitů :)

Dobrý den, měl bych prosím ještě jeden dotaz,
báli byste se nasadit do terária k tropickým lesním želvám difenbachie tak, že by knim zvířata měla normálně přistup? Třeba u Rhinoclemmys pulcherrima manni, Kinixys homeana, K. erosa, nebo rody Heosemys, Indotestudo, Cuora, Geoemyda apod. Jsou totiž jedovaté a kape z nich i jakási jedovatá tekutina. Našel jsem si i celou řadu dalších vhodných nejedovatých rostlin k takovým druhům želv, ale ty difenbachie se mi líbí a jsou i dost silné a velké takže by je želvy nemusely ani zničit.
Děkuji.

jj, to bych se bála. U spenglerek jsem živé kytky měla (nějaké kapradě a Scindapsus) a ty se mi kytek nikdy nedotkly ve smyslu žraní, jen do nich lezly. Ale třeba ty Kinixysky dělávají to, že ikdyž přímo něco nežerou, tak si do toho aspoň kousnou. Což by u té Diefenbachie mohlo stačit, ta šťáva je i dost dráždivá. Pokud u nich trváš na kytkách s podobným vzezřením jako ta Diefenbachie, tak by se tam daly použít i mnohem bezpečnější Cordyline nebo dracény.

Filodendrony jim nevadí, ty tam být mohou...sice pro savce jedovaté jsou, ale pro plazy ne, totéž jako třeba ten Scindapsus. Dieffenbachie a třeba Kalanchoe jsou jedovaté i pro plazy. Ikdyž tu Diefenbachii občas má někdo třeba u žab nebo felsum, které ji neokusujou, tak u těch želv bych se toho dost bála. Páč mě Kinixysky koušou do všeho.

Jen jedna technická, šikmým uchycením se všeobecně svítidlům a obzvláště spotkám snižuje životnost, zvláště citlivé jsou na to halogeny a z těch pak nejvíc lineárky, což ale zase není spotka. ;-) Takže pokud to jde, je lepší to vymyslet jinak.

čeče já to takhle mám u všech terárek, kde není pletivový strop aby světla byla nad a nevšimla jsem si, že by tam ta světla měla kratší životnost než u těch kde jsou kolmo. Ale u těch lineárek asi jo, když mi někde z 1 strany shodili zářivku a než jsem se dokopala k tomu ji srovnat, tak ta zářivka vesměs stihla odejít :-)