Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chřestýšovec běloretý vs křovinář ostnitý vs T. venustus

Chřestýšovec Běloretý vs Křovinář ostnitý vs T. venustus
Pěkné odpoledne
Chci začít s chovem jedáků a doporučeni mi byli tito, moje otázka je jaké máte zkušenosti s uštknutím zmíněných hadů.Do jakých rozměrů se pohybovali nekrózy a edémy apod.Po případě, který z nich má nejslabší jed
Děkuji za odpovědi.:-D
[mod]Změna předmětu, původně: Chřestýšovec Běloretý vs Křovinář ostnitý vs T. venustus (cejna)[/mod]

Pokud si hodláš pořídit jedáka podle toxicity, tak si rači nepořizuj žádného. Páč u všech 3 zmíněných se následky pohybují od lehkého otoku až po uhnilé prsty, leháro na JIPce a zničené ledviny. Jak se bude vyvíjet kousnutí od konkrétního hada v konkrétním čase u konkrétního člověka se nedá dopředu říct, tam je strašně moc ovlivňujících faktorů. Je to o tom nenechat se kousat. Od venusťáků vzhledem k jejich trochu ostřejší povaze vůči předchozím 2 druhům se to dá očekávat snáz, pokud je chovatel pako a nedává si bacha.

To se takhle prostě nedá moc říct...nemusí se stát vůbec nic, může ti uhnít kus prstu nebo můžeš skončit na prkně. To je, jako kdyby jsi se ptal, co se stane, když nabouráš v autě. Záleží, co máš za auto, jakou jsi jel rychlostí, do čeho jsi naboural a jak, jestli jsi měl pás atd atd atd...a teď si tam dosaď toho hada - jakej je tvůj fyzickej rámec (váha, metabolismus, ledviny), jestli to bylo mládě nebo dospělec, jestli to bylo před krmením nebo po, jestli tě vzal jedním zubem nebo oběma...ve finále tě může vzít klidně "na sucho", nebo v opačnym extrému se může dostavit anafilaktickej šok....může se stát cokoliv, jak už psala Aurifer, pravidlo č. 1 je nenechat se kousat :D Jinak albolábra nebo schlegeláka, jako prvního jedáka - proč ne? Zrovna těhle dvou druhů bych se nebála...

Super! děkuju, tuhle odpověď jsem potřeboval.Myslel jsem si, že každý had má svůj specifický jed a ten jed má své učinky a nezáleží na okolnostech (Samozdřejmě jsem věděl, že čím větší množství tím je to horší, ale to je tak zhruba vše :-D:-D ).Teď chápu proč všem příspěvek přišel hloupý. :-D

Tak jako od konkrétního hada lze očekávat konkretní účinky jedu i jeho následky (u těhle tří druhů si myslím, že je to vcelku jedno, ale krátkou zkušenost mám jen se dvěma z nich...zatím bez "razítka" :-D)...ale paušalizovat to nelze. Dá se předpokládat, co udělá jed s hemoragickými složkami jedu a co s neurotoxickými, dokonce se dá předpokládat, co se stane při uštknutí tím konkrétním hadem...ale... Možná by se do dalo i srovnávat (i když...) - Když schytá kousanec stokilový chlap, který vypije deset piv a ráno je ready a padesátikilová holka, která si dá dvojku vína a motá se, dá se asi odhadnout, kdo by to měl o něco horší :-D Těch okolností, který celej průběh tý intoxikace ovlivněj, je strašně moc... Základ je nezjišťovat to na vlastní kůži :-)

Když schytá kousanec stokilový chlap, který vypije deset piv a ráno je ready a padesátikilová holka, která si dá dvojku vína a motá se, dá se asi odhadnout, kdo by to měl o něco horší

Tohle je celkem dogma, ne až tak uplně pravdivé z vlastní zkušenosti. Ono spíš než na velikosti a váze dotyčného záleží na jeho celkovém zdraví a kondici, a taky na tom jak se jeho tělo s tím dokáže vyrovnat. Ve finále na tom totiž může být líp ta sice 50kilová, ale fit holka v dobré kondici (teď nemyslím anorektičku, ale holku pro kterou je těch 50kg přiměřených) než chlap, co váží sice víc jak 2x tolik, ale má nějakou "skrytou vadu", o které do té doby třeba vůbec nevěděl. Říkat si "Ok, mám metrák tak se mi toho zas tolik nestane - nebo jéžiš já jsem mrňavá, no to bych šla pod drn" - ani jedno nemusí být pravda.

Oni všichni mladí jsou takový "trdla", že koušou kolem sebe, ale dá se s nima manipulovat na tužce ;-)
Mladí albíci co tu mám jsou taky takový..naopak adulti se dají vzít "do ruky"..venustusáci jsou ostřejší, hlavně samec z odchytu..samec vogeláka je naprosto nasírací..stačí projít kolem terária a střílí..při svý délce cca 1m je to prdel i na háku ;-)
Pokud máš nějaký zkušenosti ze stromákama nebo podobnými druhy, a máš to v hlavě v pořádku (i když podle nadpisu :-D:-D ) tak se toho neboj..a jdi do albíků..mám tu 15 krásných mladých :-D

Hehe, Ivoš má zelenou invazi :-D
Já bych se toho nebála...ani jednoho z těch tří druhů. Jediný co, tak si radši připlať za odrostlejšího hada, u kterýho je jistota, že bude v pohodě samostatně žrát a nebudeš ho muset cpát násilně (to si nech třeba na další level :-D ). Když budeš mít žeroucí zvíře v terárku po jednom, háček a dlouhou pinzetu, pravděpodobně se vůbec nedostaneš do situace, že by tě mělo něco kousat :-D

Jsem rád, že se zajímáš o moje zdraví, aby jsi mohl s klidem spát ti můžu říct, ano mám v hlavě vše v pořádku :-D:-D

Tak potom už jen zbývá splňovat 18 let a mít vše dle zákona nahlášené na KVS ;-)

Ano Rézi..zelený není nikdy dost a pokud máš zájem.... ;-)

Ještě k rozdílné reakci na intoxikaci - samozřejmě existuje velká skupina jedovatých hadů kde by jsi detaily s váhou a celkovou kondicí vůbec řešit nemusel a měl to od začátku víceméně jisté. Takže by odpadl tvůj primární problém...

Taky k reakci na intoxikaci.Celá život jsem byla sportovec va výborné fyzické kondici, nikdy na nic alergická, pak přišla nemoc a tělo se zřejmě přeimunizovalo, po štípnutí obyčejného křižáka alergická reakce jako blázen, to samé když mě vzala vosa a čmelák, takže se usoudilo, že mám-krom jiných alergií, i alergii na živočišné jedy, což jsem donedávna netušila.Takže kdyby mě vzal některý z výše uvedených tak to mám zřejmě jisté a na prkno by mě možná dostal i některý had s menší toxicitou.
Jak tedy chovatelé jedáků poznají, že nejsou alergičtí-vím dost hloupá otázka, ale zajímá mě to.Nejlepší ochrana je nenechat se kousnout, to je jasný.

Pokud má někdo problémy i po vose, tak se dá očekávat, že chov jedovatých živočichů obecně pro něj asi není zrovna ta správná volba. JInak u do té doby zdravých lidí, jak jejich tělo bude reagovat na toho konkrétního hada se prostě dopředu říct nedá, jak už tu bylo několikrát psáno - nepozná se to.

ja sa spýtam ešte takú vec, dá sa nejako preukázateľne zistiť či som alergik na živočíšne jedy (mimo toho že sa dobrovoľne nechám uštipnúť napr. od tej včely), napr. u lekára? ide mi ale skôr o toxicky málo významné druhy, teda fakt o tú alergiu, nie o spomínané hady vyššie :-)

ide mi ale skôr o toxicky málo významné druhy

Mezi toxicky málo významné druhy se v podstatě řadí i ten albík. Ten pojem totiž obvykle znamená 2 věci- nejčastěji že zdravého člověka bez alergií takový had pravděpodobně nepošle na prkno, ale to neznamená, že si dotyčný třeba nepoleží ve špitále s ohnívajícím prstem a že si z toho neodnese dost ošklivé trvalé následky. Popř. to znamená to, že se vlastně vůbec neví, jak moc je ten had jedovatý.

Co se týče těch alergií, tak ony exitují dost ošklivé alergické reakce i po kousnutí Nerodií nebo Thamnophiskou, které jsou považované za nejedovaté.