Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chřestýšovec běloretý vs křovinář ostnitý vs T. venustus

Chřestýšovec Běloretý vs Křovinář ostnitý vs T. venustus
Pěkné odpoledne
Chci začít s chovem jedáků a doporučeni mi byli tito, moje otázka je jaké máte zkušenosti s uštknutím zmíněných hadů.Do jakých rozměrů se pohybovali nekrózy a edémy apod.Po případě, který z nich má nejslabší jed
Děkuji za odpovědi.:-D
[mod]Změna předmětu, původně: Chřestýšovec Běloretý vs Křovinář ostnitý vs T. venustus (cejna)[/mod]

Ještě k rozdílné reakci na intoxikaci - samozřejmě existuje velká skupina jedovatých hadů kde by jsi detaily s váhou a celkovou kondicí vůbec řešit nemusel a měl to od začátku víceméně jisté. Takže by odpadl tvůj primární problém...

Taky k reakci na intoxikaci.Celá život jsem byla sportovec va výborné fyzické kondici, nikdy na nic alergická, pak přišla nemoc a tělo se zřejmě přeimunizovalo, po štípnutí obyčejného křižáka alergická reakce jako blázen, to samé když mě vzala vosa a čmelák, takže se usoudilo, že mám-krom jiných alergií, i alergii na živočišné jedy, což jsem donedávna netušila.Takže kdyby mě vzal některý z výše uvedených tak to mám zřejmě jisté a na prkno by mě možná dostal i některý had s menší toxicitou.
Jak tedy chovatelé jedáků poznají, že nejsou alergičtí-vím dost hloupá otázka, ale zajímá mě to.Nejlepší ochrana je nenechat se kousnout, to je jasný.

Pokud má někdo problémy i po vose, tak se dá očekávat, že chov jedovatých živočichů obecně pro něj asi není zrovna ta správná volba. JInak u do té doby zdravých lidí, jak jejich tělo bude reagovat na toho konkrétního hada se prostě dopředu říct nedá, jak už tu bylo několikrát psáno - nepozná se to.

ja sa spýtam ešte takú vec, dá sa nejako preukázateľne zistiť či som alergik na živočíšne jedy (mimo toho že sa dobrovoľne nechám uštipnúť napr. od tej včely), napr. u lekára? ide mi ale skôr o toxicky málo významné druhy, teda fakt o tú alergiu, nie o spomínané hady vyššie :-)

ide mi ale skôr o toxicky málo významné druhy

Mezi toxicky málo významné druhy se v podstatě řadí i ten albík. Ten pojem totiž obvykle znamená 2 věci- nejčastěji že zdravého člověka bez alergií takový had pravděpodobně nepošle na prkno, ale to neznamená, že si dotyčný třeba nepoleží ve špitále s ohnívajícím prstem a že si z toho neodnese dost ošklivé trvalé následky. Popř. to znamená to, že se vlastně vůbec neví, jak moc je ten had jedovatý.

Co se týče těch alergií, tak ony exitují dost ošklivé alergické reakce i po kousnutí Nerodií nebo Thamnophiskou, které jsou považované za nejedovaté.