Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekcia terária

Akým prípravkom je najvhodnejšie dezinfikovať terárium s 3D stenou? Agame boli diagnostikované kokcidie. Parný čistič ani germicid neprichádzajú do úvahy. Poprosím nejakú overenú chémiu. V jednom eshope mi povedali že by mal stačiť sanitol, ale tým si nie som istý. Ďakujem za rady.

3D stěnu po kokcidiích leda vyhodit a spálit. Nebo terárko vyčistit a vydesinfikovat a pak nechat několik měsíců prázdné a uplně suché, protože spory kokcidií časem vyschnou. Ale Sanytol na ně nezabere..leda čpavek a ani to není u členitého povrchu 100%.

Naprosto přesně. Na 100% ani svěcená voda