Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda z reverzní osmózy

Zdravím, chtěl bych se jen zeptat zda li se mi vyplatí koupit reverzní osmózu, když mám jedno terárko. Neexistuje nějaká metoda, kde se vyhnu koupi tohoto přístroje? Někde jsem četl, že pomůže i vodu nechat zmrazit i poté rozmrazit v pokojové teplotě. Ty fleky na skle jsou šílené :( Díky

Jen bych doplnil, že postup není zmrazit a rozmrazit vodu (tím se ve vodě nic nezmění), ale nechat zamrznout cca 2/3 vody a třetinu slít. Ta by měla mít v sobě teoreticky vyšší koncentraci minerálů a po roztátí zbylých dvou třetin by měla bý voda výrazně měkčí. Toť teorie. Bohužel nemám příslušné testy, abych to ověřil.
O RO jsem také uvažoval, ale potřeboval bych jen cca 20 l týdně a nejsem si jistý, jestli by se RO při tak malém využití neničila a fungovala tak, jak má.

na jedno terárium stačí filtračná kanvica,jedinou nevýhodou filtračnej kanvice je nemožnosť regenerácie filtračnej náplne v domácich podmienkach,reverzná osmoza sa vyplatí skôr v akvaristike pri chove velmi náročných rýb ako terčovce,uaru a spol a kde je treba mať k dispozícii velký objem vody naraz,tam sa síce dajú náplne regenerovať aj doma,ale náklady na prevádzku určite prevýšia náklady na prevádzku filtračnej kanvice a ani jednorazový výdavok za nákup osmozy nieje tiež zanedbatelný........

presne to,ja to osobne používam na postrekovanie bromélií,orchideí a obrovská výhoda toho je práve to,že sa netvorí vodný kameň ani žiadne nevzhladné škvrny od zaschnutej "vody" na listoch,koreňoch,skle a inde,na jedno terárium to bude bohate stačiť a pokial kúpiš do zásoby 60-dňové náhradné filtračné vložky,nieje v podstate čo riešiť,tie náklady sú nepomerne nižšie ako u osmozy-spotreba samotného zariadenia+príprava vody+regenerácia náplní etc kontra manipulácia s kanvicou,nedá sa porovnať,pokial je nutné v podstate len malé množstvo používanej vody.....

RO používám, potřebuju týdně tak 50 litrů demi vody, ředím jí obyčejnou vodu tak, abych se dostal někde na hranici měkké a tvrdé vody, tu mají v mísách a na rosení ředím víc na měkkou, ale né demi vodu. Jednou za rok vyměním membránu, dvakrát do roka filtry a stojí mě to nějakých 1300 ročně, to není myslím tak moc, za ten luxus vytvořit zvířatům měkčí vodu....., jediná nevýhoda je poměrně velkej odpad vody, ale i tak se to určitě vyplatí.