Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mýty o plazoch

napíšte sem najväčšie omyly o plazoch s ktorými ste sa stretli ako napr. hady sú slizké mohlo by to byť zaujímavé :-)
;-)
Změna kategorie, původně: Pochlubte se (Aurifer) (lucifer)
opravene hrubice, nemohl jsem se na to divat (lucifer)

slizké hady, to je klasika :-)

nám na základke jedna učiteľka radila, čo robiť a čo nie pri stretnutí s hadom: treba bežať od neho do kopca, tak sa mu ťažšie za nami bude plaziť. Ak pobežíme z kopca smerom nadol, had sa môže skrútiť do kolečka, skotúľa sa za nami a uštipne nás :-D . Na rovine je dobré pred hadom utekať cik-cakovito, teda kľučkovať :-D

Myslím, že už to tady někde taky bylo, ale kdysi jsem se osobně setkal (v jedné vesnické hospodě) s tím, že mi jeden místní nechtěl věřit, že hadi normálně defekují, tvrdil mi, že hadi nestrávené zbytky vyvrhují. Když jsem mu chtěl jako důkaz přinést hadí ho*no, tak mu to nestačilo a chtěl, abych mu to natočil, na což jsem se pochopitelně vykašlal, protože by to pro mně to stálo příliš úsilí a času, navíc jsem si nebyl jist, že si dotyčný bude debatu na druhý den vůbec pamatovat:-)

P. S. Dotyčný učil na místní ZŠ, ale na jeho obranu ne přírodovědu.

Jo natahování hadů je evergreen:-) A ještě jeden dobrej byl, když jsem slyšel, že na Trutnovsku (ale myslím, že se to může týkat jakéhokoli regionu, kde se zmije vyskytují) ekologičtí aktivisti či ochránci přírody vysazují záměrně zmije:-D. Už vidím ty velkochovy berusek. Jinak spousta krásných mýtů o hadech a nejen o nich je v knížce Hadi, krokodilové a draci od Kincla 1941, něco z toho převzal i P. Voženílek ve své knížce Můj život mezi hady a jinou havětí. Jeden pro příklad: v jedné britské vesnici se zastavili komedianti a místní lékař se zamiloval do tanečnice vystupující s hady (tuším hroznýši), jenže slečna byla již zasnoubena. Lékař dal z pomstychtivosti jejím hadům silnou kokainovou injekci a jindy apatičtí hadi oba snoubence uškrtili. Nicméně se na to přišlo a lékaře zavřeli. Bohužel neumím přesně reprodukovat ten nádherný starobylý jazyk, kterým je to psáno (knížku u sebe momentálně nemám), ale takových báchorek je tam fůra, opravdu vřele doporučuji k přečtení pochopitelně je třeba brát to s nadhledem.

Tu knihu mám !!! Tož to, abych se do ní pustil. Jinak klasiku s natahováním hada jsem slyšel taky od několika lidí, veselé na tom bylo, že když jsem se jim snažil vysvětlit, že je to blbost, tak mi každý tvrdil, že se to určitě stalo jeho známé, známého známé, známému jeho zubaře, atd. a každý to samozřejmě může potvrdit )) Jinak defekaci hadů jsem musel taky nafotit, protože věta: "a odkud jako kadí ? Tam z té špičky na konci ?" Už na mě byla moc. Podobně nepochopitelné je pro lidi i páření hadů. Jedna paní se mě při krmení krokodýlů rovněž snažila přesvědčit, že určitě vyvrhují. Stejně tak doteď nedokážu mojí máti, když je na návštěvě vysvětlit, proč mě krajta neomotá, když jí měním misku s vodou i když to opakuju furt dokola )) Zkusím ještě zahloubat v paměti, občas se kamarádi pohádají v hospodě, případně vsadí a pak mi zvoní telefon s dotazy, jestli je puma černá, jestli může vylézt želva z krunýře nebo na výše zmíněné vyprazdňování hadů.

Na otázku:"Prdí taky hadi"? už mám vyloženě alergiji.Snad každej,kdo zjistí jakého mám koníčka,jí se smíchem použije a myslí si jak je originální.Mám strach,že až jí příště uslyším,tak se na dotyčného vrhnu,povalím ho na zem,budu ho bít nějakým tvrdým předmětem do obličeje a nepříčetně při tom řvát:"Prdí,prdí,prdí!!!"

Pokud se mě ptají známí na vyložený pí-oviny a myslí, kdovíjak nejsou vtipní, tak je to zlý, ale včera mě dostal jeden známý, který ví, že se mi narodili maurusové: jak dlouho je bude samice kojit, než začnou sami žrát ? a myslel to naprosto vážně, tak na to fakt nemám slov..::)

jj, říkají jim šmok strelac nebo šibavica a šíleně se jich bojí, když jsme kdysi chytali najádky, tak se místní divili, že nás ti hadi nezastřelili :-D JInak to, že hadi sají kravám mléko je dost rozšířené... ale taky už jsem byla upozorněna, že nemám zubama ukusovat špičku banánu, protože odtamtud sajou hadi a tudíž v ní je ten jejich jed! :-)

jeden z rozšírených omylov je aj to,že kobra "tancuje" do rytmu melodie,ktorú píska "zaklínač hadov" na píšťalke,kobra je v tomto zmysle hluchá a píšťalku v podstate nepočuje,vníma len pohyb a vibrácie,takže v podstate sa natáča tam,kde najlepšie vníma a vidí pohyb a odkial prichádzajú najväčšie vibrácie,a najčastejšie sa zafixuje na pohyb píšťalky ako najbližšieho predmetu,ktorý jú dráždi,nie jej zvuk....

Pritelkyne pracovala v jednom Prazskem Petcentru (nastesti uz odtamtud utekla), kde meli na prodej kosmany zakrsly. Jednoho dne prisla nooobl pani s dcerkou s dotazem, zda kdyz se bude opicce kazdy den nekdo venovat, tak jestli se nauci MLUVIT jako papousek. Pry ji to tvrdil nejaky kolega v praci, ze to videl nekde v TV. Mno vysvetlit ji, ze je to nesmysl byl nadlidsky ukol. :-)

pozrite na co som narazil:-D vraj ako sa ubranit anakonde:-D :

Napadne-li vás anakonda, neutíkejte. Had je rychlejší než vy.
Lehněte si na zem s rukama těsně u těla a nohama u sebe.
Skloňte hlavu.
Had do vás začne strkat a přelézat vás.
Nepropadněte panice.
Až vás had prozkoumá, začne vás polykat - vždy od nohou. Nechte ho polknout chodidla a kotníky. Nezpanikařte.
Had začne do sebe vtahovat vaše nohy. Musíte ležet zcela nehybně. Bude to trvat dlouho.
Až budete v hadovi až po kolena, pomalu a s co nejmenšími pohyby vytáhněte nůž a zasuňte ho mezi vaši nohu a hadí tlamu. Potom náhle škubněte nožem nahoru a uřízněte mu hlavu.
Přesvědčte se, že máte u sebe nůž.
Přesvědčte se, že nůž je ostrý.

Můj zážitek, když jsem nedávno v papírnictví kupoval plastové bedničky do inkubátoru a prodavačka byla zvědavá, na co to mám:
- ... do inkubátoru na miminka? Pracujete v porodnici?
Já: Ne, do líhně na zvířátka.
- ... do toho se Vám kuřátko nevejde.

Po mém dlouhém vysvětlování, že pro ptáky to není, přišla poslední perla jakoby původu ze zévy obrovské: A PLAZI SE RODÍ Z VAJEC???

jeden z omylov ,alebo ako by sa to dalo nazvať ,pochádza ešte z hbokého stredoveku,kedy sa verilo,že bazilišek vie roznášať oheň a keď sa ocitne uprostred neho,tak spácha samovraždu tým,že sám seba zožerie od chvosta,ďalší k tomu pridali,že v prípade poteby sám seba vyvrhne žije ďalej,takže nakoniec sa verilo,že bazilišek je nesmrtelný a hlavne v alchymistických spisoch sa stal symbolom konca aj začiatku ako alfa a omega rovnako ako symbol večného života,neskôr sa k tomu pridalo aj to,že bazilišek tvorí nových jedincov tak,že ich vyvrhne ústami von.podobné báchorky sa hovorili aj o salamandre a mlokoch a škorpionoch,ktorí rovnako mali páchať samovraždu,keď sa ocitli v ohni,ale tie už nepatria medzi plazy....

Jeden dobrák v místní hospodě mi vyprávěl, že viděl ten "Zmijí strom" a že to bylo fakt strašný. Když jsem se ho ptala, jak takový zmijí strom vypadá, tak říkal, že to je strom, u kterého je dole všechna kůra odřená a ten strom je celý omotaný zmijemi. A že právě od nich je odřená ta kůra :-D