Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Timon lepidus-inkubace podmínky?

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda li má někdo zkušenosti s odchovem lepidů,moc toho nikde o péči jejich vajec není. Používáte suchý,vlhký typ inkubátoru popř.to necháváte na přírodě a jakou optimální teplotu 28-29C°?+vlhkost? Stejně tak jaký používáte podklad,vermikulit,rašeliník,přírodní směs? A ještě dotaz, je nutné u inkubátoru z termoboxu do něj udělat trubičku co používají třeba vinaři nebo nějaké odvětrání kvůli možné kondenzaci a popř.dostatku čerstvého vzduchu a pokud ne tak musejí mít krabičky s vajíčky víčko? Děkuji moc čekám co nevidět snůšku-samozřejmě jsem byl předem dostatečně informován ale zajímalo by mě pokud je někdo chová tak jak to má vyřešené on:).. Díky

loading...
Předmět Autor Datum
perlovky se ti vylíhnou i bez inkubátoru, od kvalitně krmených zvířat jsou kvalitní skoro nezničitel…
Aurifer 07.05.2016 15:37
Aurifer
ja len zo zvedavosti... je u nich pohlavie určované geneticky alebo environmentálnymi faktormi ? aký…
perenquen 10.05.2016 11:10
perenquen
mě se to právě při kolísavce líhlo +- 50/50. U Timonů jsem na tom ale nic nedělala, takže nevím jak… poslední
Aurifer 10.05.2016 20:38
Aurifer
Děkuji moc takže je inkubátor zbytečný? Nevím jak ale zajistit stálý teplotní výkyv 24nocc-29-30den(…
tonicek 07.05.2016 16:39
tonicek
vejce se vám vylíhnou i v krabičce nahoře na terárku, stačí si nahoru dát teploměr aby to v tom míst…
Aurifer 08.05.2016 16:47
Aurifer
Dobře děkuji moc..mějte se:)
tonicek 08.05.2016 21:55
tonicek

perlovky se ti vylíhnou i bez inkubátoru, od kvalitně krmených zvířat jsou kvalitní skoro nezničitelná vejce a inkubace je uplně stejná jako u ostatních podobně snadno se množících zvířat, třeba vousatek. Akorát ohledně inkubační teploty mám u evropských lacertidů obecně lepší zkušenosti s kolísavou teplotou, než trvale těch 28-29°C. Páč mláďata se sice vylíhnou také, ale při kolísavé teplotě třeba přes den 28-30°C a v noci 24°C je sice inkubace o něco delší, ale ta mláďata jsou pak úplně o něčem jiném. Velká, zdravá a vitální.

Děkuji moc takže je inkubátor zbytečný? Nevím jak ale zajistit stálý teplotní výkyv 24nocc-29-30den(leda snad na noc nastavit hodiny na vypnutí inkubátoru). A co jste používala jako podklad? A pokud jde o gen.základ tak rodiče mám pěkné velké zdravé kusy v kondici:) mějte se a ještě jednou díky moc..ahoj:)

vejce se vám vylíhnou i v krabičce nahoře na terárku, stačí si nahoru dát teploměr aby to v tom místě přes den nešlo přes 30°C. A o přirozený pokles se to postará samo, až se večer zhasnou světla. Jinak já používám vermikulit. Já evropské lacertidy v podstatě jinak nelíhla.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...