Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Timon lepidus-inkubace podmínky?

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda li má někdo zkušenosti s odchovem lepidů,moc toho nikde o péči jejich vajec není. Používáte suchý,vlhký typ inkubátoru popř.to necháváte na přírodě a jakou optimální teplotu 28-29C°?+vlhkost? Stejně tak jaký používáte podklad,vermikulit,rašeliník,přírodní směs? A ještě dotaz, je nutné u inkubátoru z termoboxu do něj udělat trubičku co používají třeba vinaři nebo nějaké odvětrání kvůli možné kondenzaci a popř.dostatku čerstvého vzduchu a pokud ne tak musejí mít krabičky s vajíčky víčko? Děkuji moc čekám co nevidět snůšku-samozřejmě jsem byl předem dostatečně informován ale zajímalo by mě pokud je někdo chová tak jak to má vyřešené on:).. Díky

loading...

perlovky se ti vylíhnou i bez inkubátoru, od kvalitně krmených zvířat jsou kvalitní skoro nezničitelná vejce a inkubace je uplně stejná jako u ostatních podobně snadno se množících zvířat, třeba vousatek. Akorát ohledně inkubační teploty mám u evropských lacertidů obecně lepší zkušenosti s kolísavou teplotou, než trvale těch 28-29°C. Páč mláďata se sice vylíhnou také, ale při kolísavé teplotě třeba přes den 28-30°C a v noci 24°C je sice inkubace o něco delší, ale ta mláďata jsou pak úplně o něčem jiném. Velká, zdravá a vitální.