Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá a zimování

Ahojky, před cca rokem jsem koupila agamku vousatou, stáří jsem netušila, celý rok se měla čile k světu, ale před asi měsícem mi přestala žrát, pohybovat se a jen spala, občas se přesunula, prodejce mi řekl, že se asi zazimovává, takže shasnout a nechat v klidu, dnes zemřela, co bylo špatně?

Tak nejsem odborník, agamku jsem si koupila první a vše bylo v pořádku a myslím, že mi určitě neumírala pod rukama celou tu dobu, byla čilá baštila kadila pila koupala se a mazlila se prostě na pohodu a najednou nechtěla žrát a tak jsem se ptala prodejce a ten mi řekl že zimuje že jí mám vypnout vše a dávat jen vodu.....nebylo to to co ji zabilo?

Vše bylo dělané určitě neodborně, velikost byla dostačující i teplota, krmení převážně sarančata, kobylky v létě nebo mouční červi, ze zeleniny mi nic moc nesežrala nebo neviděla jsem ji nikdy žrát zel.či ovoce. Vitamíny také měla. Žárovku pouze na teplo, dle doporučení jiných chovatelů nebo v létě venku. Substrát písek.