Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozkrmit mládě gutky?

Zdravím všechny, z burzy mám doma malinké mládě gutky, podle prodávajícího rozkrmené. Stáří dva měsíce. Po týdnu jsme teda zkusil nabídnout holátko, rozmražené ve vodě - živé u nás neseženu. Nezájem, ani se ho nedotkla.
Mám to zase zkusit za pár dní? Nebo rozkrmit násilně?
Díky všem.

V jakých máte hada podmínkách? Teplota, vlhkost, úkryty...foto tera a guttky by bylo?
Násilně bych hada nekrmila, pokud to není vyloženě nezbytné (pokud není viditelně vyhublý), hodně je to stresuje a problém se tak může ještě zhoršit.

"rozmražené ve vodě" - jaká teplota? Pro hady je kořist často zajímavější, když není "vychladlá". Kromě už zmíněné krabičky a nastřihnutí bych ještě zkusila krmit v denní dobu, kdy je had nejaktivnější. Hadi také hodně reagují na pohyb...zkuste vzít myšku dlouhou pinzetou za ocásek a trošku s ní guttce "zamávat" před nosem.

Dobry vecer, teplota od 20-28°C, ukryt kokosova skorapka a raselina. Je v ni casto zalezla i v ukrytu. Jinak vypada porad hodne vyplasena, pri vymene vody nebo celkove vstupu do ubikace utika a snazi se ukryt.
Rozmrazoval jsem ve vode teple i pro me, cca 50st.zkusim nejdriv pres noc tam nechat to hole a pak tedy i zamavat, ale zas ji nechci desit.
Dekuji za radu.

[[/img]Mám podobný problém.Z mé druhé snužky vylezly jen dva hadi všechny vajca pohltila plísenˇ od narození ani jeden nežere ze začátku jsem násilně krmil pak jsem vyzkoušel hole propichnout na krku
jakmile had ucítil krev hned začal hole pojídat tak to musím dělat pořád. Kdzž je hole živé nemaji o něj zájem jak by se ho bál oba ty malý jsou v tymhle stejný.Na zádech mají oba hadi takový výrostky jako na pateři má otázka zní mám je držet při životě? Má rada ohledně nežravosti je kapka krve z holete. Vím je to trochu morbidní ale vždy to hole takhle sežraly.