Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma madagascariensis grandis

Dobrý den, nikdy jsem žádného plaza nechoval, ale velmi se mi líbí felsuma. Leccos jsem již pročetl, ale raději bych radu od vás zkušených.
Na netu jsem našel terárko s rozměry 50x40x80cm, které by mělo pro 2 felsumy (samec, samice) stačit ( http://euzelva.cz/terarium-verze-chameleon-80-50-x -40-x-80-cm). Prosím o radu (č1), zda vybavení, co je k terárku je dostačující, kdybych dokoupil bambusové tyče (průměr 3-5cm?) a zasadil nějaké rostliny (vím, že se tu řešily v jiných vláknech)?
A ještě poprosím o radu (č2) ohledně páru felsum. Někde jsem četl, že když jsou mláďata spolu (samec a samice), tak se stává, že samec ublíží samici brzkou kopulací a ta poté může zahynout. Je tedy lepší pořídit samce a v dospělosti dospělou samici (asi se bude těžko shánět), či rovnou dospělý pár (už tuplem asi nesehnatelné), či na tom není moc pravdy a stává se výjimečně?
Pokud je tu mezi vámi nějaký chovatel felsum ze Znojemska (či okolí), který by prodal felsumu/y, prosím o kontaktování.

Děkuji mnohokrát všem

loading...

Ještě bych měl otázku, pro někoho asi hloupou, ale já tápu :-) u inzerátů s prodeji felzum se objevují údaje jako např. 0.2, 0.1, 0.0.2 atd. co tyhle čísla prosím znamenají? to je nějaké označení pohlaví?
Díky moc