Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phelsuma madagascariensis grandis

Dobrý den, nikdy jsem žádného plaza nechoval, ale velmi se mi líbí felsuma. Leccos jsem již pročetl, ale raději bych radu od vás zkušených.
Na netu jsem našel terárko s rozměry 50x40x80cm, které by mělo pro 2 felsumy (samec, samice) stačit ( http://euzelva.cz/terarium-verze-chameleon-80-50-x -40-x-80-cm). Prosím o radu (č1), zda vybavení, co je k terárku je dostačující, kdybych dokoupil bambusové tyče (průměr 3-5cm?) a zasadil nějaké rostliny (vím, že se tu řešily v jiných vláknech)?
A ještě poprosím o radu (č2) ohledně páru felsum. Někde jsem četl, že když jsou mláďata spolu (samec a samice), tak se stává, že samec ublíží samici brzkou kopulací a ta poté může zahynout. Je tedy lepší pořídit samce a v dospělosti dospělou samici (asi se bude těžko shánět), či rovnou dospělý pár (už tuplem asi nesehnatelné), či na tom není moc pravdy a stává se výjimečně?
Pokud je tu mezi vámi nějaký chovatel felsum ze Znojemska (či okolí), který by prodal felsumu/y, prosím o kontaktování.

Děkuji mnohokrát všem

loading...
Předmět Autor Datum
Dobrý den, ad1: ano terárium pokud řádně rozčleníš bude velikostně stačit, ale s osvětlením si budeš…
Soptik81 05.04.2017 04:40
Soptik81
1) Stačí. 2) Je to lepší si koupit mladou samici a pak k ni dokoupit mladšího samce. Spíše než podle…
chsajarsa 13.04.2017 14:12
chsajarsa
Dobrý den, omlouvám se, ale dříve jsem se sem nedostal. Děkuji za rady, takže zavírání je lepší něj…
Karásek 18.04.2017 19:08
Karásek
Ještě bych měl otázku, pro někoho asi hloupou, ale já tápu :-) u inzerátů s prodeji felzum se objevu…
Karásek 19.04.2017 15:28
Karásek
Ano je to značení pohlaví : 1,0 - samec, O,1 - samice, 0,0,1 - neurčené mládě. Příklad 1,2,4 - jeden…
Miluška 19.04.2017 16:30
Miluška
Dobrý den, přidám se do vlákna s dotazem na pohlaví phelsumy m.g. díky za radu nikolas poslední
nikolas 08.02.2019 21:50
nikolas

Dobrý den,
ad1: ano terárium pokud řádně rozčleníš bude velikostně stačit, ale s osvětlením si budeš muset pohrát. Není popsán typ a Wattáž osvětlení. UV stačí kompakt RG 5.0, v blízkosti UV ještě klasik bodovka pro výhřev a popřípadě dosvětlit ještě úsporkou blížící se 6400K, nebo zářivkou. Wattáž podle teplot. Gradient 25-30 na výhřevu +-35 stupňů. Větrání by mělo stačit pokud jsem z fotky viděl dobře.
ad2: zatím pár nemám, šel jsem cestou mláděte, s tím že v dospělosti budu hůře shánět dospělého jedince opačného pohlaví. Takže ano jak píšeš, hlavně samice by se neměla připouštět moc brzy, nejdříve +1 rok, raději rok a půl. Já šel cestou mláděte, ale v Tvém případě je takové tera pro mládě nevyhovující, takže buď koupit dospělého jedince popřípadě odrostlé mládě a následně shánět, nebo mít štěstí a někdo může prodávat chovný pár (malá pravděpodobnost)
Jeětě jsem si všimnul, že dvířka jsou magnetická, pozor na to, Phelsumy rady skáčou na přední sklo a v případě slabšího magnetu a většího jedince ......

Dobrý den,

omlouvám se, ale dříve jsem se sem nedostal.
Děkuji za rady, takže zavírání je lepší nějakou "petličkou", zástrčkou, či přímo zámek? Nebo je lepší řešení otvírání dvířek posuvem?
Někde jsem četl, že u chovu samotných samic bývá problém s neoplodněnou snůškou, či čím. Co je na tom pravdy? Nebo mezi chovem samotného samce či samice není rozdíl?

Děkuji

Ještě bych měl otázku, pro někoho asi hloupou, ale já tápu :-) u inzerátů s prodeji felzum se objevují údaje jako např. 0.2, 0.1, 0.0.2 atd. co tyhle čísla prosím znamenají? to je nějaké označení pohlaví?
Díky moc

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...