Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samička útočí na samce?

Ahoj lidi, název této otázky vám asi řekl dost, ale trochu vám to upřesním...

Takže máme 2 agamy samičku která má 2 roky a asi tak 3 měsíce samce který má 3 roky a asi tak 4 měsíce.
Samce jsme měli první, další rok jsme koupili samici. Asi týden jsme novou samičku měli v menším teráriu, ale skoro každý den na samce mávala a on se na ni díval. Víme co to znamená, tak po týdnu jsme ji dali k většímu samci. Ten se na ni podíval, olízl jí a to bylo vše. Mohla přes to terárium lítat jak šílená ale on se na ni maximálně podíval a jinak nic. Všude jsme si četli že menší agama NEMŮŽE k větší ale samec je prostě pohodový, nic samici neudělal :-D

No, a teď k tomu divnému...
Samec v poslední době jen spal nebo jen ležel. Probudil se jen ják chtěl jídlo, nakrmili jsme ho, chvíli se díval kolem a pak zase spal. Samička na něm pořád ležela, a asi tak před týdnem se probudil, začal trochu chodit po teráriu a tak. Ale předevčírem... Samec stál před sklem v teráriu, samice ležela na poličce, z ničeho nic samička skočila dolů, začala nafukovat lalok, ale nezčernala. Jak se samec pohnul, snažila se ho kousat do ocasu. Nikdy to předtím nedělala. Samec opět, nic ji nedělá. Dnes začala dokonce i KÝVAT. Jak se samec zastaví, běhá mu od hlavy k začátku ocasu, pak zase k hlavě pak zase k začátku ocasu a znova a znova.

Já osobně si myslím, že mu... Ukazuje jak se má pařit? Podle mě je nelogické aby na něho začala jen tak útočit. Nikdy ji nic neudělal. Je možné že si myslí že jeho ocas je jídlo, má ocas strašně dlouhý a na začátku tlusťoučký. I samička má takový. A ne, samička hlad mít nemůže, dáváme ji jídlo skoro každý den, takže podle mě ta ani neví co hlad je. Tak co myslíte? Hraje si s ním, chce po něm páření, nebo se mám začít bát?
A zapomněla jsem zmínit, občas ho i olízne tam, kde má samec při páření skousnout samici. Takže jakoby kousek za hlavou.

loading...
Předmět Autor Datum
Jednak - jste si urcite jista tim urcenim pohlavi? Hlavne u "samce". Druhak - vseobecne se takhle p…
lucifer 07.11.2018 08:52
lucifer
Tak to nevím... Ale všechno z tohoto co jste napsal, je možné... Samec tedy alespoň myslím že to je…
Agamí žena 07.11.2018 10:25
Agamí žena
Hele.... Prosím... Kdo... Je samec... A kdo samice...? :-/::)
Agamí žena 07.11.2018 10:52
Agamí žena
Vpravo samice, ale tim vlevo bych si jako samcem vubec jisty nebyl. Chtelo by jeste foto stehen zesp…
lucifer 08.11.2018 08:21
lucifer
Mi to nejde vyfotit, samec sebou pořád cuká, nějaké fotky mám ale pořád mi to píše že fotka je velmi…
Agamí žena 13.11.2018 09:30
Agamí žena
Fotky muzete nahrat treba na http://jpeg.cz nebo http://tinypic.com a dat sem odkaz na ne. Ale dle c…
lucifer 13.11.2018 14:41
lucifer
Tak ale je to doopravdy divné, samec (myslím že samec) ještě nikdy neměl snůšku a minulý rok se chtě…
Agamí žena 14.11.2018 13:13
Agamí žena
zkste nejake ty dalsi fotky, zespoda stehna, ocas nad kloakou
lucifer 14.11.2018 17:50
lucifer
Ale on sebou pořád cuká, ty fotky jsou úplně rozmazané, ale to je doopravdy divné, my toho samce mám…
Agamí žena 17.11.2018 16:34
Agamí žena
src="http://i66.tinypic.com/t7lw29.jpg" border="0" alt="Image and video hosting by TinyPic"></a> Je…
Agamí žena 20.11.2018 11:40
Agamí žena
neni, neni dle toho nic moc poznat. Byt bych rekl ze tak asi nejake pory budou.
lucifer 22.11.2018 10:31
lucifer
Takže to je samec? poslední
Agamí žena 24.11.2018 16:11
Agamí žena

Jednak - jste si urcite jista tim urcenim pohlavi? Hlavne u "samce".

Druhak - vseobecne se takhle provokacne dokaze chovat i samice, obzvlast pokud je v plodnem obdobi. Tehny si vylozene vynucuje pozornost samce, a jde to klidne tak daleko ze pokud samec neni k mani, predvadi komplet "pareni" s jinou samici. Samec ale na tohle chovani obvykle ochotne reaguje, proto to "Jednak" - treba je to holka...?

Tretak - i nektere samice umi byt silne dominantni = je taky mozne ze si jen vynucuje svoji pozici v novem prostoru. Ale porad je divne ze by si tohle samec nechal libit a nijak na takove chovani nereagoval = viz "Jednak".

Tak to nevím... Ale všechno z tohoto co jste napsal, je možné... Samec tedy alespoň myslím že to je samec, byl doopravdy vždy velký kliďas, to samice byla vždy aktivnější... Ale jednou se stalo že se s ní samec chtěl začít pařit, normálně ji chytl za krk a zčernal, ale to to s ní ještě dělat nemohl, byla ještě malá. Pak to jakoby... Skoušel dělat s pokličkou... A od té doby prostě ani nečerná ani nekýve prostě nic... Ale podle mě je možné nejvíce to, že samice si říká, že jak samec spal a jen polehával, ONA tam byla paní a ona byla středem pozornosti a možná teď je naštvaná že je samec probuzený a běhá tam. Já se skusim i podívat na internet jak vypadá kluk a jak holka, pak se podívám na moje agamy. Ale nejvíc záhadné je že on prostě nereaguje, ona ho tam kouše olizuje běhá kolem něj a on se tváří spokojeně a kompletní ignorace... Děkuji za odpověď!

A zapomněla jsem zmínit... Je možné že samice naklade vajíčka, které nejsou oplodněné? Nebude to vadit?

Tak ale je to doopravdy divné, samec (myslím že samec) ještě nikdy neměl snůšku a minulý rok se chtěl se samičkou pářit ale nedovolili jsme to, byla moc malá a byly jsme i u veterináře, a ten neřekl nic jako že je to holka, i sestřička mu říkala: ty jsi ale pěkný kluk tak já nevím čemu věřit :-|

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...