Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samička útočí na samce?

Ahoj lidi, název této otázky vám asi řekl dost, ale trochu vám to upřesním...

Takže máme 2 agamy samičku která má 2 roky a asi tak 3 měsíce samce který má 3 roky a asi tak 4 měsíce.
Samce jsme měli první, další rok jsme koupili samici. Asi týden jsme novou samičku měli v menším teráriu, ale skoro každý den na samce mávala a on se na ni díval. Víme co to znamená, tak po týdnu jsme ji dali k většímu samci. Ten se na ni podíval, olízl jí a to bylo vše. Mohla přes to terárium lítat jak šílená ale on se na ni maximálně podíval a jinak nic. Všude jsme si četli že menší agama NEMŮŽE k větší ale samec je prostě pohodový, nic samici neudělal :-D

No, a teď k tomu divnému...
Samec v poslední době jen spal nebo jen ležel. Probudil se jen ják chtěl jídlo, nakrmili jsme ho, chvíli se díval kolem a pak zase spal. Samička na něm pořád ležela, a asi tak před týdnem se probudil, začal trochu chodit po teráriu a tak. Ale předevčírem... Samec stál před sklem v teráriu, samice ležela na poličce, z ničeho nic samička skočila dolů, začala nafukovat lalok, ale nezčernala. Jak se samec pohnul, snažila se ho kousat do ocasu. Nikdy to předtím nedělala. Samec opět, nic ji nedělá. Dnes začala dokonce i KÝVAT. Jak se samec zastaví, běhá mu od hlavy k začátku ocasu, pak zase k hlavě pak zase k začátku ocasu a znova a znova.

Já osobně si myslím, že mu... Ukazuje jak se má pařit? Podle mě je nelogické aby na něho začala jen tak útočit. Nikdy ji nic neudělal. Je možné že si myslí že jeho ocas je jídlo, má ocas strašně dlouhý a na začátku tlusťoučký. I samička má takový. A ne, samička hlad mít nemůže, dáváme ji jídlo skoro každý den, takže podle mě ta ani neví co hlad je. Tak co myslíte? Hraje si s ním, chce po něm páření, nebo se mám začít bát?
A zapomněla jsem zmínit, občas ho i olízne tam, kde má samec při páření skousnout samici. Takže jakoby kousek za hlavou.

loading...

Tak ale je to doopravdy divné, samec (myslím že samec) ještě nikdy neměl snůšku a minulý rok se chtěl se samičkou pářit ale nedovolili jsme to, byla moc malá a byly jsme i u veterináře, a ten neřekl nic jako že je to holka, i sestřička mu říkala: ty jsi ale pěkný kluk tak já nevím čemu věřit :-|