Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plesnivění substrátu

Dobrý den, mám terarijní substrát u correlophus ciliatus a začal mě plesnivět větrání bych řekl mám dostačující terarium je od exoterra? Nevíte v čem jiném to může bejt? Nebo jak tomu předejít? Děkuji.

Nevím co v tom substrátu je, ale tipoval bych na lignocel s pískem.Nedodával jsi třeba větve či mech z venku??Mohl jsi to nevědomky zavléct.
Jinak já bych se na nějaké kupované substráty normálně vyprdnul, namíchej vrchovištní rašelinu ( rašelina bez příměsí-velký pytel v OBI cca 70kč) s pískem a je to.Písek můžeš vzít i z venku, ale je třeba ho vypéct pro jistotu v troubě.
A je to za zlomek ceny a i při častém rosení jsem nikdy plíseň neměl.

Díky ,já po ní pokukoval hned jak mě to začlo trochu plesnivět jen jsem si nebyl uplně jistej zda je opravdu bez přísad jak píšou.... Podle mě mi tam plesnivý jen ten bambus co tam mám položenej protože to mám jen u něj.

Jestli substrát začal v teráriu plesnivět, pak je to evidentně kombinace dvou věcí - substrát je příliš mokrý a větrání je nedostatečné. Nic jiného v tom není. Vyšší vlhkostí v teráriu se rozumí především vlhkost vzduchu, nikoliv substrátu. Rosit je proto třeba spíš na stěny, případně na rostliny a substrát zbytečně nenamáčet. V dobře větraném teráriu s nepřemokřeným substrátem, k žádnému plesnivění dojít nemůže, a to ani při použití Lignocelu.

Nikdy jsem na stěny nerosil...nikdy.Vždy na rašelinu...porosil a prohrábnul...porosil a prohrábnul.Někdy jsem, před svlekem, rosil a to řádně, aniž bych na rašelinu šáhnul a nikdy jsem problém s plísní neměl.
Píšu to proto, že jsem to tak měl u skleněného terárka u užovky, kde bylo větrání jen nahoře terária.To beru celkem jako nedostatečné větrání, prakticky nulová cirkulace vzduchu.
U osb terárek jsem taky nikdy nerosil na zeď.Vždy na rašelinu...nikdy problém nebyl.