Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík už týden nežere po svlékání

Dobrý den,
náš gekončík už tak týden nežere. Od té doby, co si svlékl kůži snědl 1 moučňáka a to je všechno. Nevím vůbec, čí to může být. Žádné změny v teráriu jsem neprováděl, takže to prostředím nejspíš nebude. Budu rád za vaše rady, díky.
Změna předmětu, původně: Gekončík už týden neřere po svlékání (lucifer)

Dulezite jsou spravne podminky, pokud jsou a doted nebyly problemy, tak bych se nejakou tydenni nezravosti moc nevzrusoval. Pokud si drzi rozumnou kondici, tak se nic nedeje. Jak stare je to zvire, jak dlouho ho mate? Osobne bych mu tam nechal trvale misku s moucnaky, a az bude chtit, tak si veme.

Lignocel vyhodit, ASAP! Mozna uz je ale pozde. Bud zadny substrat, nebo treba trochu pisku jen kvuli snazsimu uklidu (zadne duny). Pokud vyhrev = jen ten topny kamen, tak je v prostoru chladno, v prostoru by melo byt kolem 28-30°C. Pridal bych Exoterra NightGlo vykonu aby to ten prostor vyhralo na tuhle teplotu. Proc tam jde ten kabel takhle nesmyslne pres kolejnicku, jak to zavirate?

V části, kde je kabel kolejnička není, takže se sklo dá normálně zavřít. Z YouTube chovatelů jsem se práve dozvěděl, že je pro ně dobré "eco earth" a jejich ekvivalentem je údajně lignocel, tak proto ho tam mám. A co máte na mysli tím, že je možná už pozdě? Ucpaný není, jeho bříško nemá nijak tmavou barvu. Zkusím pořídit tu žárovku a uvidíme, děkuji za pomoc.

Proc to proste neprovrtate a nepretahnete kabel dirou? Nekde v rohu nahore treba, dolu kousek plastove listy - nahoru k vyhrevne zarovce dle potreby atd. To vetrani tam taky vypada hodne divoce.

Pokud ma v sobe lignocel, tak uz muze byt pozde. Na pohled to ted hned nemusi byt k poznani. Terarium je nevyhovujici, hlavne tim substratem. Pritom pro gekonciky to neni fakt zadna veda, jen dodrzet par veci:

- teplota, kolem 28 az 30°C v prostoru, pres noc klidne pokles na pokojovku.
- substrat bud zadny, nebo neco neskodne - jen tenkou vrstvu pisku treba. Nikdy lignocel!
- aspon jeden ukryt "vlhky", s vlhkym mechem/raselinikem, smesi raseliny a pisku...
- miska s vodou, miska s mineralni smeskou
- osobne davam jeste vyhrevne misto ktere topi nonstop na 35-40°C, asi neni nutnosti, ale vsech mych 10 je takhle spokojenych
- v pripade skupinky pocet ukrytu = pocet jedincu. Spis aspon o jeden vic, aby byl klid.

Tady zivy nahled do jednoho z terarii - http://zoo.peklo.biz/?page=cam6 - puvodne uplne nevhodne zarizene, slo o zachrannou akci "po nekom", lignocel atd. - jeden z puvodni osadky neprezil, druheho se povedlo zachranit. Protoze na rychlo potreba dat podminky do poradku, tak vlhky ukryt je z nejake elektrikarske krabice, jen pro vysvetleni. :-) Ted v tom uz par let spokojene zije trio gekonciku - puvodni prezivsi + dva dalsi. Vzadu teplomer ukazuje teplotu na vyhrevnem miste - je tam "podlahove topeni" v cca. prostredni tretine.

(je to v dilne v praci - tak pro kontrolu z domova tam maji IP kameru)