Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aldabra!!!

Hezký den ??
Mám si jet příští jaro pro tři aldabra želvy.
Shanim chovatele, ktery by ji doma mel a mohl mi poradit s par vecma ohledně ,,baráčku" pro ne ??
Děkuji

Předmět Autor Datum
Obávám se, že CZ chovatelé budou mít praxi spíše s Balkán želvy, Peloponés želvy, Madagaskar želvy,… nový
J.J. 31.08.2019 21:22
J.J.
Děkuji za odpověď. Ale jedu pro 3zelvy kolem 40kg.. Každopádně jsme ve fázi, kdy mame vybetonovano a… nový
Nikul 24.10.2019 16:18
Nikul
Tak, jaký prostor bude potřeba asi tušíte, jinak by bylo dobré, aby teplota podlahy neklesala dlouho… poslední
krokodýl 04.12.2019 12:00
krokodýl

Obávám se, že CZ chovatelé budou mít praxi spíše s Balkán želvy, Peloponés želvy, Madagaskar želvy, South Afrika želvy atd.
Pokud jedete pro dospělá zvířata, těžko stihnete pořídit do jara odpovídající ustájení. To i v tom případě, že půjde pouze o tři kusy od jednoho poddruhu Aldabra želv. Odpovídající představu o takovém "baráčku" získáte zejména pilnou návštěvou zoologických zahrad a konzultací s kurátory chovů. Klidně můžete začít v ZOO Praha. Pokud jedete pro mláďata budete na to mít nějakou tu pětiletku čas než vyrostou, zatím je ukočírujete běžným způsobem, dokonce i v tom případě že jich bude cca 3x5=15 ks což tak zhruba odpovídá počtu poddruhů Aldabra želv.

Děkuji za odpověď.
Ale jedu pro 3zelvy kolem 40kg.. Každopádně jsme ve fázi, kdy mame vybetonovano a zaciname stavět stěny. Myslim, ze to do jara v tomhle tempu stihneme.
Doma mam dalsi vetsi druhy zelv, takze si dokážu žive představit prostory, kazdopadne uvidime a pak sem hodim fotky ?

Tak, jaký prostor bude potřeba asi tušíte, jinak by bylo dobré, aby teplota podlahy neklesala dlouhodobeji pod cca 24°C, my ji mame pres chladnejsi cast roku moznost temperovat podlahovym topenim, ideálně přes den v prostoru okolo 28-30, lokalne muze byt o neco vic, ale v principu je vhodnejsi mit dostatecne prohraty cely prostor, uv b zdroje, u nás používáme vybojky 300 w osram ultravitalux, melky bazén, rady se naloží do vlažné vody, ideálně s vypustí do odpadu, vodu dost znečišťují, tak to chce třeba dvakrát denně vyměnit nebo dle potřeby. Teplota vody by neměla být taky méně než těch cca 24, ideálně 26°. Možná bych doporučil jakési jesle na seno, aby ho neroztahavaly po celém prostoru a aby do něj nevykonavaly potřebu, což mají občas ve zvyku. Krmení asi znáte, pokud se pouštíte do tohoto druhu, ale jako základ používáme kvalitní seno, ideálně narezane na kratší délku, cca 8-10 cm, snaz se jim polyká, některá dlouhá stébla jdou špatně ukousnout, ve vegetacni sezóně michame s nasekanou lucni směsí nebo dáváme jen čerstvé zelene, ale doporučuji nechat trochu zavadnout, jinak mohou mít trochu potize s kvalitou trusu. Rady chroustaji sepiovku, kterou jim volne pohazime po prostoru. V zimě k senu občas přidáme trochu zeleniny, především čínské zelí. Mají rády roseni vlažnou vodou. Z čerstvých louži na podlaze často pijí. Nic dalšího mě teď honem nenapadá.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru