Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pagekon sám nelovi

Ahoj, můj Pagekon neumí žrat jinak než kašička přes nozdry. Nechal jsem ho dva dny o hladu, ale nepomohlo to. Ns cvrcky vůbec nereaguje, na moucne červy taky ne. Sám si žádný hmyz neulovi a ani z pinzety neumí .

Pagekon je 5 měsíců stary, před 2 týdny, když jsem si ho dovezl jsem ho zvážil a mel 16g s ocasem. Terárium má rozměry 50x40x80, substrát rašelina. Má tam dvě velke vetve na lezení, fikus a další rostliny. Nevytapim mu, má v terarku 22-23 přes den, v noci 19-20. Rosim vydatně 2x za den, aby měl furt vlhko. Kvůli tomu, ze se cvrcku nedotkl jsme mu první dva týdny podavali namichany klasicky z ovoce nebo presnidavky. Do těch jsem 2x vtydnu namichal multivitamin exo terra (velmi podobne hodnoty jako roboran) a vápník. Krmim zatím jen přes nozdry, jinak to neumi,tedy myslim. Zvire vypadá vitálne, je akční, skáče, akorát poslední dva dny se neudrží na skle. Nevím jestli to není svlekem, protože před par dny se mu svlékal ocas. Pro jistotu jsem mu navýšil vápník, který mu teď davam každý den. [250-CA55-B-1-B52-4-B17-A409-F0-ACD140932-A.jpg]
[2-C654-A86-0137-43-CF-AFC2-85-A7-F557-D88-A.jpg]
[B5-D1-E6-D1-7643-4-D20-93-A3-2-EC2-F9687-B62.jpg]

To mi prijde vse celkem OK, az na nizsi teplotu v noci - zvedl bych aspon na 21-22. I kondicne mi prijde v dobrem stavu - takze bych tam proste nechal behat vetsi pocet cvrcku (a dat jim nejake krmeni - piskot, kolecko mrkve..) a nechat ho tak. Ze 2-3 dni nic neulovi, to se jeste celkem nic nedeje. Klidne mu doprat tyden klidu, nezasahovat - a verim tomu ze cvrcci zacnou mizet. Rosit staci bohate jednou denne, to bych taky neprehanel, nepotrebuje mit vylozene vlhko - a na hladkem mokrem povrchu se ani neudrzi.

Ono zatím mám terárium položené na podlaze, pod kterou je sklep, proto ty nižší teploty. Rusim teď akvárium, místo kterého půjde tohle terarko. Myslím, ze potom budou teploty ok. Cvrcky do teraria vypustim, jen nevím jestli bude možné kontrolovat jejich počet, jestli mizí. To ze se neudrží na skle nemuze být rosenim, zkoušel jsem ho dat do jiné nádrže, která se nerosi. Budu pokračovat každý den s větším podáváním vápníku a snad se srovná.