Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pagekon řasnatý -přepadávající ocas

Dobrý den, prosím o radu, mám pagekona řasnatého a všimla jsem si, že mu přepadává ocásek, jako kdyby ho nemohl ovládat. Můžete mi prosím poradit, co mu chybí? Je to nedostatek vitamínu? Nechybí mu vápník? Krmím šváby, dávám plastin a roboran.
Děkuji

Tohle se stane, pokud si ten koren ocasu v mladi poskodi, dle mne. Kdyz je v ubikaci kde nema moc na vyber, a obvykle kdyz spi na skle hlavou dolu = prepadne mu ocasek, zdeformuje se nevratne nejspis kousek patere u panve, a uz to tak zustane. Proto je dobre mit pro mladata (ale i pro dospelce bych doporucil) v odchovne treba ukryty z nejakych trubek, pak se tohle nestane.

Z vlastni zkusenosti, stalo se nam kdysi u jednoho prcka - ze stejne snusky druhy OK - oba mame doted, uz davno jako dospele. Jde ciste jen o kosmetickou vadu, nicemu to jinak nevadi. Nema to nic spolecne s vaplikem, vitaminy atd.

na webu muzete pripadne hledat jako "Floppy tail syndrome"

Děkuji za odpověď, pagenona mám necelý rok, má v terárku od začátku bambusy i s dutinou, ve které spí přes den, je tam, ale zkroucený, i když se tam vejde celý, tak mne napadlo, zda neměl málo místa nebo vitamíny, nic jsem neměnila, přidala jsem jen rostlinku na sklo, leze i po skle. Tak myslíte, že to nemám řešit? Moc dekuji za odpověď

Pokud je to jinak zdrave a vitalni zvire, nestrada, lozi bez problemu po skle, tak neni potreba cokoliv resit.

Pripadne finta s vitaminy-mineraly: jednou tydne davam ciliatum ovocnou presnidavku (obycejny merunkovy Hamanek) do ktere pridam trochu smesi Plastinu a Roboranu H. Celkem jim to chutna, a dostanou do sebe potrebne.

Nieje to tak celkom pravda. Floppy tail u samic môže viesť k problémom u znášok a kludne aj následnej smrti zvieraťa. A mám taký pocit, že sa už niekde riešila aj dedičnosť /náchylnosť mládat po takých rodičoch. Je to vec pre ktorú už dnes večšina rozumných chovatelov vyradzuje zvieratá z chovu. Vdaka tomu mi ich už dosť prešlo rukami :-P

Ja bych zase az tak nestrasil - zadavatelka ma dle vseho jen jedno zvire. Predpokladam ze nejspis samce (samice jsou drazsi), a tam je to celkem fuk. A i kdyby samici - nevim jak je to teda u ciliatu vseobecne, mam dve oddelene od samce a plane snusky zda se nemaji...? (timhle si fakt nejsem jisty, ale nevsiml jsme si ze by ano). Ale chapu ze krmeni je potreba. ;-)

To neni o krmeni. Mňa jeden gekon nespasí, a hlavne by som po neho nešiel neviem kam.
Je to o tom istom, prečo sa proste kryple nepúšťajú dalej. Teraz ho nemnoží. Ale časom... Alebo ho posunie dalej a....
A jak večšina plazov, aj u ciliatov može byť planá znáška. A v tom prípade je to ešte nebezpečnejšie jak u oplodnených vajec.
Zrovna u teba by som čakal, že niečo také pochopíš aj sám. No nič. Svoje som napísal. Kto chce, si s toho niečo vezme. Kto nie.. (Aspoň budem mať časom krmiva ešte viac).
Chápem že je ťu-ťu-ňu-ňu a inak mu nič neni a inak je ok a inak je krasny a inak papa a inak kaka. Ale proste to je, jak to je a toto do chovov nepatrí.

To neni o krmeni. Mňa jeden gekon nespasí, a hlavne by som po neho nešiel neviem kam.
Je to o tom istom, prečo sa proste kryple nepúšťajú dalej. Teraz ho nemnoží. Ale časom... Alebo ho posunie dalej a....
A jak večšina plazov, aj u ciliatov može byť planá znáška. A v tom prípade je to ešte nebezpečnejšie jak u oplodnených vajec.
Zrovna u teba by som čakal, že niečo také pochopíš aj sám. No nič. Svoje som napísal. Kto chce, si s toho niečo vezme. Kto nie.. (Aspoň budem mať časom krmiva ešte viac).
Chápem že je ťu-ťu-ňu-ňu a inak mu nič neni a inak je ok a inak je krasny a inak papa a inak kaka. Ale proste to je, jak to je a toto do chovov nepatrí.

K tomuhle se přidávám a podepisuji. Floppy tail se řeší v zahraničí jako genetická záležitost a spousta chovatelů záměrně zbavuje takových jedinců ocasů, jelikož následně jsou paradoxně lépe prodejní (přepadávající ocas zkrátka není vidět, když je z ciliata bobtail).
Do chovu takové zvíře nepatří

Tohle vse chapu a beru, a ano - takove zvire samozrejme do chovu nepatri. Ale resime tady ze ma doma nekdo jednoho ciliata - "mazla", u ktereho zadne odchovy tak jako tak nikdy nebudou. Aspon tak to teda chapu z postu zadavatelky. A v teto rovine nic moc k reseni neni, pro zadavatelku jde jen a pouze kosmeticky problem.

- tech pricin muze byt asi vic (vsude mozne se akorat do blba dohaduji "ie to geneticky" - "ne, je to prostredim"). Mne se tohle stalo jednou. Od stejneho paru u ktereho jsem mel nejakych 12+ mladat = nemyslim ze by slo v tomhle pripade o cokoliv genetickeho. Mam ji - samicku doted, tretim rokem. Samozrejme oddelene od samce, zije si v babinci celkem spokojene. Nemam duvod ji likvidovat nebo ulamovat ocas, a samozrejme ani potrebu od ni cokoliv odchovavat.

Tak já vycházím spíš ze zkušeností z venku, než tuzemska. Vzhledem k tomu, že se ke všemu dostáváme s dvacetiletým zpožděním, myslím, že v tomhle mají venku daleko víc jasno. Ciliati aktuálně docela frčí a nikdo se veřejně hlásit k něčemu takovému nebude. Máte pravdu, že pro chov jednotlivce bez ambicí množení je to jedno, ale když se podíváte třeba na bazoš, je plný laiků, kteří se zbavují všemožných zvířat, která měli doposud jako jednotlivě držená pet zvířata (na řadě z nich je to bohužel poznat až moc) a tradá, jdou do světa a kolikrát za směšný, nepoměrný peníz. Po takovém zvířeti pak následně někdo skočí, což naplní myšlenku, jež uváděl Danio. Je to jako s hrbatými guttatami. Některé to mají opravdu po zakolísání inkubační teploty (osobní zkušenost při horní hraniční teplotě, která už embrya usmrcuje nebo nevratně deformuje, či oboje), u jiných je to ale tím neskutečným inbreedingem, který vzdor možnosti párovat cizí, nepříbuznou krev řada z nás nadále opomíjí (někteří i kvůli finanční stránce, neb chov přes hetera nenese kýžené ovoce). Hrbaté mládě je až na výjimky jinak životaschopné a po dvou třech letech nasvalí a člověk už ty hrboly necítí. Mládě prodané na mazla pak následně putuje k novému majiteli, který zvíře do chovu zařadí a jedeme dál... Pravdu mají zkrátka obě strany. Kdyby lidé trvali zásadně na svém a konali jak hovoří nyní, přiklonil bych se více k Vaší verzi. Realita je trošku jinde.