Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pagekon - vejce

Ahoj, potřeboval bych zeptat na inkubaci vajec u ciliatu. Nechtěl bych v nadcházející sezóně nic pokazit (bude to moje první sezona, kdy budou samičky už klást vejce). Na jednom foru jsem četl, že nejmenované osobě se z 15 snůšek vylíhl pouze jeden pagekon a to mě dost vyděsilo :-D

Mám připravený vermikulit, ten zaliju vodou, počkam 5 minut aby natahl vodu a pak přebytečnou vodu odliju. Dá se spravna vlhkost nějak ještě ověřit ?
Vejce zahrabu do substrátu zhruba ze 2/3. Vermikulit bych měl vložit do plastového boxu, který bude mít na bocích díry. Box přikryju víčkem a vložím ho do polystyrenového termoboxu a ten zavřu. Toť vše.
Vajíčka mam v plánu inkubovat v místnosti kde je cca 24-25 stupňů, v noci pokles. Stačí jen takto vejce inkubovat, nebo je potřeba přidat to termoboxu ještě nádobu s vodou pro vyšší vlhkost ?

Také by mě zajímalo, zdali má teplota v místnosti vliv na rození pohlaví jako u gekončíků. Někde jsem četl, že při nižších teplotách se rodí více samic, tak co je na tom pravdy? Díky moc a chovu zdar

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny

loading...