Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Únik hmyzu skrz šoupačky

Dobrý den,

aktuálně řeším problém s unikajícím hmyzem z mých terárií skrze mezeru mezi šoupacími skly. Rád bych tímto poprosil zkušenější o nějaké tipy, jak tuto mezeru zatěsnit. Používám terárka z OSB desek, nahoře a dole klasické posuvné lišty a v nich 3 mm sklo. Vzniká zde mezera cca 5-6 mm. Napadlo mě něco mezi ně vlepit. Momentálně zkouším gumové těsnění do oken, ale myslím že časem toto nebude pro hmyz žádná překážka. Našel jsem tuto silikonovou pásku, ale tloušťka 1,5 mm není dostačující. Za jakoukoli radu budu vděčný.

taky jsme to resili, a v bastlshopech (OBI a spol.) jdou koupit ruzne tesneni - i ruzne sily. Problem je jen v tom ze to lepidlo ho**o lepi a casem to ze skla slejza dolu. Takze prilepit to tesneni na sklo necim jinym - minule to vzala draha polovina sekundakem, a zda se ze drzi. Tesnit to tesni - nikde neni vetsi mezera nez 1mm a hmyz nezdrha.

tady je to zrovna videt: http://i153.photobucket.com/albums/s210/LucyFerr2/ Jestirci/jestirci-05-02-2011_05.jpg

vubec bych neco takovyho neshanel v teraristickejch prodejnach...zajdi si nekam kde prodavaj nabytkarsky potreby nebo veci pro truhlare(jestli si z Prahy tak jedna je na Modransky nebo mezi Uhrinevsi a Dol.Mecholupama) a tam urcite sezenes takovej tesnici kartacek,pouziva se to treba na satni skrine aby se ti neprasilo tema skvirama dovnitr....a 0,5cm tloustku delaj urcite...neosoupe se to a ty stetinky jsou dost na husto takze hmyz tim neproleze....

Mám právě obavy z toho, že si hmyz cestu na svobodu vykouše... jinak jak psal Lucifer, nejspíš to bude třeba přilepit něčím jiným, ve chvíli, kdy o sebe těsnění a posunující se sklo tře se to odlepuje. Po těch těsnících kartáčcích se taky zkusím podívat, je to něco takového? Předpokládám, že se vyrábí i nějaké samolepící.

Ty kartáčky jsem si chtěl jednou taky koupit (pod dveře, nevím, jak bys to chtěl lepit do terárka napříč, to by snad ani nešlo - z té fotky co jsi sem dal je to jasně patrný), ale když mi v prodejně s nábytkem řekli za 100cm 250kč, zasmál jsem se odešel :-D.
Co zkusit potravinářskou folii a silikon? akorát je nutný to dělat bez zvířat, ten octovej smrad by asi moc neuvítali. Měl jsem to v jednom starým terárku a myslím že nějaký 4 roky to vydrželo ;-)

Jo, do příštího dám určitě 4mm sklo... teď chci vyřešit co s těmi již vyrobenými.

A co pak uteče,tak uschne

Kdyby to záleželo jen mě, tak není problém. Když k vám ale přijde značně naštvaný soused s 5l zavařovačkou, v ní pidi cvrček, a se slovy "já toto nežeru, vemte si to zpět" a pak na vás už pořádně ani nepromluví (což není úplně na škodu :-) ) tak to holt musím nějak pořešit ;-)

Ad MadMike - právě proto jsem se "ptal", jestli se vyrábí i nějaké samolepící ;-)

Co zkusit potravinářskou folii a silikon?

Díky za tip. Vidím, že možností je povícero :-)

Měl jsem kdysi podobnej problém,ale tak,že mi zdrhla ,,koluberka''.Tak jsem tam nalepil proužek skla,jak psal Cejna a bylo po srandě.Jen nahoře nech troch vůli jináč to sklo nevyndáš.A sousedovi řekni,že se omlouváš,že si makrobiotik a že si chováš jídlo.

tohle jsou jiny kartacky nez jsem myslel...tyhle se pouzivaj aby se ti neprasilo pode dverma...tamty sou samolepici a lepej se na boky soupacich dveri ve skrinich aby se neprasilo podel nich....prodavaj to normalne na metry a ty kluba sou tusim po 50m takze kolim si reknes tolik ti uriznou....a metr stal asi dvacku...mozna ani ne....ja to nemuzu nikde najit abych sem hodil fotku,ale na ty modransky sem to kupoval a v uhrinevsi to stopro budou mit taky...a lepi to jak cert...nikdy se nam v praci nestalo ze by se to odlouplo ani pri ruzny manipulaci s tema dverma.....

zdar:-D,tak dneska jste mi dostali:-D:-D:-D:-D:-D,Cejno nečteš všechno.Budme chlapi,nebudme ješítný,Ale baba to zase dala:-)(myšleno na Magic).Je to tak blbý :-D,no nic jedem dál :-DTakže naposled:existuje páska(protihluková)sádrokarton, šíře 75mm ta je neskutečná:-D,vše na první pokus :-D,docela blbě jde sundat při "netrefa":-D a vydrží:-D
cena tuším,že Km za 200kč :-D,jinak 50m je někde okolo 400kč :-D:-D

Sernavuz : Na sklo nalepíme malířskou pásku vedle sebe s mezerou například jako je škvíra mezi skly 3-4mm. Vezmeme kousek umělé hmoty například krabičku od CD, uděláme zářez ve tvaru trojúhelníku o hloubce = mezera mezi skly. Mezi nalepenou pásku naneseme silikon, zakápneme jarem a přetáhneme vystřiženým trojúhelníčkem. Po zaschnutí, pokud je toho na pásce napatláno moc, řízneme žiletkou, lámacím nožem, sundáme pásku a máme utěsněno.

Pošuku, 8 tříd ? I já. A potom tedy ::-D
Malý praktický česko-japonský slovník :
ředitel – nemako
zástupce ředitele – jako mako
sekretářka – omako
dělník - mako jako pako

Zdravím,
já si těsnění vyrábím sám ze silikonu.
Dělám to tak, jako když se betonuje...
Ze samolepící pásky si udělám na požadovanou mezeru " šalování " , protože to je z lepící pásky, rovnou je to lepená na sklo.
Když mám tvar a vhodný rozměr nalepený, vnesu do mezery silikon na terária, nechám zatuhnout, samolepící pásku otrhám, skla zandám do šoupaček a hotovo.
Kdykoli se dá silikon ořezat a " umýt " prostředkem na odstranění silikonu a skla jsou zase jako nová.
PB