Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztratil se mi had

Dobry den, mam dotaz chtela bych se zeptat me se pred 3 dny ztratila Krajta Kralovska nemuzu ji nikde najit byt sem prohledala ale v byte bejt musi prej by mela byt na miste kde bych ji nejmene cekala nema kudy utect a dostat se ven z bytu tak jestli by jste mi mohli poradit jak ji vylakat tam odsud kde se schovava mockrat vam dekuji za odpoved pokud mozno prosila bych radu poslat na email CernaNiki@seznam . Takovehle poradny neznam a nevim moc jak se stim pracuje tak budu cekat na radu od vas. Dekuji a preji hezky den Nikol

nekolikrat se to tady resilo...jak je had veliky?kouknul ych se hlavne tam kde je vlhko a taky teplo pokud je hodne maly tak muze byt treba v kveticacich ale hodne casto byva u stoupacek tak bacha na to!!!jinak byly tady triky jak chytnout hada rozlozeni sacku po byte pres noc atd....prouzky izolepy....bacha na odsunovani skrini at mu neublizite

had ma 1metr a pul takze maly zrovna neni. stoupacky uz jsme prohlidli tam neni ,ale budem hledat dal prej nam stoupackama utect nemohl jsou zadelany nemel kudy se dostat pryc prohledali jsme uz vse ale hledame porad i na mistech kde uz jsme hledali.

Jen bych dodal, že pokud mohla zdrhnout z terária, může většinou zdrhnout i z bytu, i když je to méně pravděpodobné. Jinak i novorozená (nebo spíš novovylíhnutá;-)) regiuska je poměrně robustní, tak by zas neměl být takový problém ji najít. Doporučuji posvítit baterkou třeba za skříň (linku,gauč,...) atd., většinou se hádek nacpe do nějaké skuliny u zdi. Většinou je had v místnosti s teráriem, pokud tam je alespoň pár nějakých schovek.

Taky mi párkrát utekla regiuska - naučila se otvírat šoupačky a já jsem podezíral děti, že jí špatně zavírají terárko. Nikdy nebyla daleko, ale vždycky se schovala za nábytek (čím těžší skříň, tím raději). Klidně se rozepřela mezi zeď a nábytek třeba v metrové výšce, takže na podlaze nebyla vidět. Tak lovu zdar!

Já mám regiusku cca 64 cm dlouhou.Posledních 7 dní sem na ní neměl čas takže sem si terka nějak moc nevšímal.No a pak,že si hada vytáhnu a had nikde,tak jsem si říkal jesi sem nenechal pootevřený dvířka,nebo jesi je tam nějaká díra.Terko sem obrátil vzhůru nohama a had nikde.Následovalo prohledání celého bytu.Máme kočku,takže sem uvažoval o možnosti,že si s ním kočička pěkně pohrála a teď leží mrtvej někde pod postelí :-D Samozdřejmě kamkoli sem se koukl,tak mi regiusku připomínala každá věc,každej stín :-D.Pak jsem se zastavil vrátil se k terárku a v něm mám na vodu takovou keramickou misku ve tvaru kamene.Pod ní není absulutně žádně místo,ale řek sem si,na poradně všichni radí dívat se i na ty nejblbější místa :-) Zvednu misku a on z toho vypadne,byl tam úplně narvanej v takové malé škvíře,která je kolem dokola té misky.Vůbec nechápu jak se tam mohl vlézt :-D

Taky sem si dřív říkal jak někomu může utíct had :-D no a copak se mi minule nestalo :-D koukám kde je had a on nikde ;-) mrknou za skříň a naštěstí tam teda byla takže sem jí opatarně vyštoural a dal zpět do tera.Asi za 3 dny koukám opět do tera no a regína zase nikde :-D no co myslíte kde byla.Zase narvaná za skříní takže díru sem pořádně zalepil a od tý doby mám klid.

No nám zdrhla potvorka hned po presťahovaní do nového terárka.Nemala ešte namontovanú žiarovku,tak sme jej naivne trochu pootvorili dvierka a vsunuli tam stolnu lampičku.Dali sme okolo potravinovú fóliu,celé to polepili páskou a ráno o šiestej pozerám do terárka (máme ho hned pri posteli, takých 50cm) a krpec nikde. Jasné, že moj supernepriechodný igelitový systém zlyhal:D Začali sme všetko prekutrávať, aj posteľ a ona nikde. Už sme to aj vzdali ked môj priateľ zobral perinu, začal ju natriasať a na taký piaty raz odtial vypadla:D takže ona nám pekne vliezla do obliečky a spala s nami. Každopádne sa ani nečudujem tomuto jej ťahu lebo je už navyknutá, že ked ležím a pozerám Tv šupnem si ju pod deku kde sa hreje a pod. No ale daleko teda nezašla...

Bejvávalo.Dostal jsem jednoho od kamoše co ho dostal od jinýho kámoše a ten ho přitáh odněkud ze stř.ASie.Podle mě to byl E.collaris(viz.Opredělitěl zemnovodnych i presmykajuščichsja fauny SSSR...uf...úžasný název).No a zase jsem ho daroval někomu,už nevím.Je to ňákej pátek.Bohužel nemám ani fotky(nebyly digitály).

zdar:-D ad Daniel nevím,zda to bylo myšleno na mi,ale v prasečáku na burze je nenajdeš to vím na stoprocent.
Poradím ti zjisti si loc.kde se vyskytují a můžeš vyrazit na lov.Dnes už jsou v loc. kam se běžně jezdí na dovču za hodně malý peníz.
Jinak je E.collaris,modestus,punctatolineatus.
občas se dá u nás z importu sehnat"amerika"-Storeria dekayi,S. occipitomaculata a pecka na závěrChionactis occipitalis tuto jsou krasavci:-):-)

Všechno jde, když se chce, ale nemnoží se zrovna jako na běžícím páse, takže vzhledem i ke krátkověkosti importy zdaleka padají rychlejš než se množí. Pokud by se tomu člověk opravdu věnoval, tak by se to dalo, ale na začátku potřebuje dostatek dospěláků nebo raději i nějaké dorostence z importu, aby to dal zdravotně do kupy, udělal chovné skupiny atd. a po pár letech může říct, heureka mám to, už jsem odchoval o dva kousky víc než jsem přivezl... Jde o to, že tahle zvířata, ač jsou nesmírně zajímavá chovatelsky a řekněme herpetologicky, nejsou moc atraktivní tržně = narveš do nich víc než z nich dostaneš (je to surově řečeno, ale je to tak), takže si s nima hraje jen nějaký fajnšmekr, kterého baví a než, aby dělal chovný program na jeden druh, který pošlape (jakžtakž) a časem se dostane normálně mezi lidi (z nicž si toho většina nebude vážit a padnou jim...) a fajnšmekr si bude moct říct - jsem dobrej, tak raději chová dva páry od několika druhů, z nichž polovina nejede, čtvrtina jakž takž na svým (co se týká počtů kusů) a 1 až 2 druhy se trochu množí (což bohatě stačí tak na pokrytí kamarádů a zapálených nadšenců, kteří jsou jakous takous zárukou, že se budou snažit chovat dle nejlepšího vědomí a svědomí).
On třeba E. modestus (a vůbec většina eirenisů) nebude až tak problematickej, obzvlášť povede-li se do další generace (nejlépe alespoň druhé), ale bude chtít své ad podmínek včetně "pseudohibernace" a krmení (cvrček zasytí, ale nenadchne). Kdybych měl ještě někdy šanci, tak do nich půjdu, kdysi jsem měl 5 kousků a byli bezvadní, akorát jsem tenkrát měl pocit, že nemohu být bez korálovek a šli z domu za pár stokorun, aby bylo na "exotiku".:-/

Sumasumárum - import je u Eirenisů problém (a ani mi to nepřipadá jako šťastný nápad) a odchovů poskrovnu. Ta Amerika je importně schůdnější, ale taky to pro importéry není kdoví jaké terno. Odchovů je u těch amíků v evropě taky minimum.