Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frontline?

Všechny zdravím,na mých hadech jsem našel roztoče,používám na ně Frontline.Ale jsou druhy plazů,pro které je toxický,jako Arpalit.JEN TAK MNE NAPADLO,CO TAKHLE UDĚLAT SEZNAM PLAZŮ,KDE SE OSVĚDČIL A NEUŠKODIL.Každý z nás přece nerad riskuje život svých svěřenců,mám pravdu?proto bych byl rád,kdyby jste napsali u kterých druhů jste už tento přípravek použili a neuškodili tím svým miláčkům.Předem všem děkuji.;-)

Dřív jsem použil Frontline a teď jsem použil Bllatanex neboli Detiu - 100x větší spokojenost než s Frontlinem.

Na tyto druhy jsem aplikoval bez potíži Frontline:

E.c.maurus - adult
L.t.nelsoni albino - mimina
E.guttata - mimina, subadult
L.t.campbelli - adult
B.constrictor mix - subadult, mimina

Nedoporučuju aplikaci Frontline na cenchrie - u mně zkušenost s třičtvrtěročníma miminama.

pepé

Věř kamaráde,že při invazi roztočů je lepší mít to terárko vyčištěné komplet a důsledně

Musím souhlasit,měl jsem jednou takovou invazi,že mi uhynulo mládě :x:L.g.californiae.Moje blbost,ale nebyli jsme doma 1týden,hadíky mám po 1ks v krabičkách a toto mimi jsem měl na teráriu krajt,kde jsem je po uhynutí mláďete objevil.Teď už jsem opatrný a vím,že roztoči dokážou hada úplně oddělat.3-[

B.c.i Costa Rica(juvenilní),HIB(juvenilní),L.g.californiae(juv enilní),M.s.variegata(juvenilní i subadultní)-vše v pohodě.U hadů s prokázaným výskytem roztočů jsem použil frontline i při použití Delu(Dethia,Detmol,Blattanex).U hadů bez roztočů jsem použil pouze Delu pro prevenci.Výsledek byl pro roztoče fatální:-D.Jen pozor při použití Delu a jim podobných pásek na to,aby jsi neměl ve stejné místnosti pavouky a hmyzožravá zvířata.Tyto jsem pro jistotu přestěhoval do jiné místnosti(máma měla moooc velkou radost,že je měla v obýváku:-D).

Já teda používám jen Frontline,mám ho osvědčený u svých chovanců,ve všech velikostech.Většinou je mám od mimin ;-): Python regius,Morelia mackloti mackloti,Morelia spilota variegata,Eunectes notaeus,Corallus hortulanus,Lampropeltis getulus holbrookii,L.g.californiae,L.triangulum sinaloae L.t.hondurensis,L.alterna blairi,L.mexicana greeri,L.pyromelana woodini,Timon pater tangitanus. Zatím jsem ho nezkoušel u Chondropython viridis-Biak,Rhacodactylus ciliatus a Agama agama.

Já teda používám jen Frontline,mám ho osvědčený

Já ho používal taky,páč o nějakém blatanexu a jim podobných páskách jsem neměl ani páru.Ale teď si to nemůžu vynachválit.Je to výborné i na předesinfikování terária,páč se to šíří vzduchem.Do té doby jsem měl problém,že se mi roztoči po nějaké době objevili znova.Takhle je vyhubení v terku 100% a i v blízkém okolí,kde by mohli nějakou dobu přežívat i bez hostitele;-).

Je to do určitého prostoru,takže samozřejmě dodržuji doporučené dávkování a pak by to nemělo mít v další místnosti účinnost.I když si to propočítám na objem terária,je lepší v jedné místnosti hmyzáky nemít.Co jsem se doslechl,tak by to opravdu mělo naleptávat(rozkládat) schránku roztočů a hmyzu,ale opravdu přesně to nevím.

Věř kamaráde,že při invazi roztočů je lepší mít to terárko vyčištěné komplet a důsledně,než přeléčení frontlinem opakovat neustále.

pominu-li to, že reaguju ve 2 roky starým vlákně- tak mně se na desinsekci zvířat a terárií osvědčil právě ten Frontline. ještě jsem se nesetkala s tim, že by mi po něm něco exlo...pokud se zvířata malá zvířata nestříkaj ale opatrně potřou. Jak hadi, tak ještěři. Navíc pokud se zvířata napjcujou, tak vychcípou i roztoči v tera (teda nejen roztoči, ale i cvrčci atd) A pokud ne, tak tam stačí zavěsit vatičku napuštěnou frontline a ta to dokončí. S tou Detlií mám naopak záporné zkušenosti- pochcípala nám po ní mláďata stromových chřestýšovců, víc druhů. takže ji v současnosti používám akorát u sušících se kůží na půdě, aby se do nich nedali kožojedi.

Tady se hraje se slovy blatanex versus frontline, ale někdy je vhodné použít blatanex... např. v případech špatně desinf. nádrží, popřípadě vyskytují-li se roztoči již v nádrži či ve více nádržích. Frontline používám zase u čerstvě dovezených zvířat před umístěním do terária,abych roztoče ihned usmrtil a nemusel všechna ostatní zvířata vystavovat látkám obsažených v blatanexu apod.

Tady se hraje se slovy blatanex versus frontline

Nemyslím si,že by jsme tu řešili blattanex versus frontline,jen jsme tu mluvili o vlastních zkušenostech.

ale někdy je vhodné použít blatanex... např. v případech špatně desinf. nádrží, popřípadě vyskytují-li se roztoči již v nádrži či ve více nádržích

Něco podobného jsem napsal též v mé reakci.;-)

Frontline používám zase u čerstvě dovezených zvířat před umístěním do terária,abych roztoče ihned usmrtil a nemusel všechna ostatní zvířata vystavovat látkám obsažených v blatanexu apod.

Já používám jakákoli antiparazitika až pro prokázání,že parazity zvířata mají a pak v ostatních nádržích při masivnějším výskytu preventivně.Moc se zvířata u mě netočí(vlastně vůbec,je jen jedna cesta a to ke mě domů:-D),takže možná při častějším dovážení více kusů to chápu,ale pokud mám nové 1 či 2 zvířata a mam je v karantenních nádržích,přijde mi zbytečné bez prokázání přítomnosti roztočů použití antiparazitik.

Něco krátce k pepému a svoji rozpravu ukončím, nepsal jsem, že používám antiparazitika preventivně, není problém zjistit přítomnost roztočů, stačí se dívat. Pokud se roztoči objeví ve více nádržích, pak je nejsnadnější a zároveň nejúčinnější cestou blatanex...., pokud koupím zvíře mající ektoparazity,( u importů je ta pravděpodobnost samozřejmě vysoká) pak použiju frontline před ubytováním zvířete do jeho nádrže, chovné místnosti, abych eliminoval možný přenos na další zvířata, vyhnul se přenosu možných nemocí a nemusel zbytečně používat blatanex. Jinak pokud sem si dobře všimnul, pak někteří jedinci zde srovnávají bl. fr., pak jsem napsal, že by se mělo to či ono používat v odlišných případech. Snad to bude pro pepého již srozumitelné.

:>:cc:pro mě to srozumitelné je od začátku;-).Takto,kdyby jsi to napsal hned,tak se neohrazuji.U všeho je to o zkušenostech a já rád se dozvím něco nového.Není třeba hned reagovat podrážděně.Já jen vyjádřil svůj názor a diskuzi se nebráním.Jinak určitě máš pravdu.Já pouze psal o své zkušenosti a po několika předesinfikování napadené nádrže a hada Frontlinem se mi stejně roztoči po krátké době vrátili zpět a postupně jsem měl zamořených terárií více.Proto jsem hledal jinou variantu a dozvěděl jsem se o blattanexu.A musím říct,že od té doby mám klid.Můj příspěvek kde jsem tě citoval,neměl vyznít jako nějaké napadání;-).Pokud Ti to tak přišlo,tak se upřímně omlouvám.

Aky prostriedok použit na celoplošnu dezinfekciu terárií a chovatelskej miestnosti bez nutného premiestnenia zvierat (hady,gekony) ?
Fa Python ponuka prípravok Nekton Desi Plus,udajne neškodny pre zvieratá,len uvádzaju likvidáciu bakteríí,tak neviem či je to učiné aj proti roztočom .
Máte s tym skusenost ? Prípadne čo používate ?
Dík.

Na co tampon nemáš ruky

uprimne - kdyz nemusim, tak se stykem s jakymikoli chemikaliemi taky rada vyhnu. Vzhledem k povaze rozpoustedla i ucinne latky preparat dost rychle a ucinne pronika skrz kuzi do tela (coz je vlastne ucel, proto byl vyroben). Ve sve podstate to jsou ovsem jedy, ktere je potreba davkovat s rozvahou tam, kde maji svuj ucel, coz na rukach teraristy rozhodne neni. Sice ho spousta druhu zvirat (ted nemyslim jen plazy) snasi dobre, jsou ale i skupiny teplokrevnych obratlovcu, ktere frontlinem muzete skoro zabit...Ac dostupny, porad je to jed a podle toho by se s nim melo zachazet.

a vazne nekousaly? Frontline prave neni moc repelentni (resp. skoro vubec) a pusobi prave az pote, co se mikromrchy nasosaji. Jasne ze to bezneho cloveka nepolozi, nicmene prijde mi zbytecne do sveho tela dostavat vic toxinu, nez je nezbytne nutne (opatreni srovnatelne s otevrenym oknem pri taveni polystyrenu nebo lakovani)pokud jsou po ruce treba rukavice nebo zminovany uchostour(teda pokud to zrovna neni cilena nouzovka proti kousavym bestiim ;-).

No takhle, ve fázi, kdy kousaly, jsem si inkriminované místa (zasvěcení tuší, ale není to zas tak intimní) lehce potřel frontlinem a během krátké doby nebylo po roztočích vidu ani slechu (resp. teda ani pocitu), takže předpokládám, že jak krátké nasátí nebo přímý styk s frontlinem udělal velmi rychlý proces.

Zdravím,je možne aby červene breberky preživali v rašeline?Objavil som na legoch dake červene chrobačiky,použil som na ne Frontline,všetko to pomizlo ,ale ked samičky vyliezli z kladiska zas to po nich lozilo.Možno to ani nebudu tie breberky,ale len dačo v rašeline??? Nepozoroval som,že by to zaliezalo pod šupiny,mavali to len na hlave,rychlo lozia a prstom sa to da lahko rozpučit.::)Poradíte,čo to vlastne môže byť??Dík

mozne to je. Tihle roztoci byvaji dost uporni...Otazkou zustava, co za roztoce to je. Jestli se jedna opravdu o parazity nebo roztoce, kteri poziraji organicke zbytky v substratu. Chtelo by to fotku (fotku cervenych leguanich roztocu mohu poskytnout mejlem)...

Tak sem si nastříkal frontline na tampon a otřel sem ji tím hřbet, doufám, že to bude stačit... Vyndal sem ji misku s vodou a zítra ji tam zase dám... Myslíte, že bych měl vyčistit i terarko? Mám zadní stěnu udělanou z polistyrenu a potřenou lepidlem na dlaždičky tak si myslím, že to celé vyčistit bude docela problém....

Tak ted sem ty potvory koupal, pekne po jednom, opticky jsem to shledl a nasel jsem par ks, u jedne krajty za stitkem u kloaky, takove dve tmavsi potvoty, pak prisate na boku, tak vetsi, hned se pustily, zabil sem je, a pak par malych cervenych, nejak po svatcich koupim ten frontline a natruje. Zatim je teda dam i z hoblin jen na papir, nez je odvsivim.

jsou ale i skupiny teplokrevnych obratlovcu, ktere frontlinem muzete skoro zabit

souhlas, mám (a nejen já) negativní zkušenost u hmyzožravců obecně a některých hlodavců- konkrétně u Spalacopus cyanus, zvířata byla po prvních příznacích otravy důkladně omyta a uložena v teple, takže to rozchodila, ale myslím že bez omytí by bylo brzo po nich.
Já osobně taky aplikuju Frontline na zvířata vatovým tampónem. Jednak to je menší stres pro ně samotné, protože je kvůli tomu nemusím odchytávat, navíc v případě jedáků je to i bezpečnější :-)

ahoj, mam takovy problem. Vcera jsem zpozoroval na hroznysich , malé množství roztocu.. cele terko sem vycistil, vystlal ubrousky a nasladne postrikal frontlinem zredeným s vodou... pomer byl tak 1:50 (fr-voda) Primo na hady sem použil silnejsi roztok asi 1:10. potrel sem jim hrbet po cele jejich delce. chtel bys se zeptat jestli mam udelat jeste nejaka dalsi opatreni? ci pripadne proces opakovat? mam terarium z OSB a tak sem vysplichal pouze dno teraria ktere je oblepeno linoleem a castecne sem setrel i steny terka. myslite ze to bude stacit? co se tyce roztocu na hadech sem jich moc nenasel ...kolem 5. Ze by byli nejak zvlast zableseni to se rict neda.. take bych rad vedel jak dlouho karantenovat, po jak dlouhe dobe roztoci uhynou a kdy muzu terko dat do puvodniho stavu? Predem mockrát dekuji za rady.

S pozdravem Pavel K.

Využiji toto vlákno: Máte někdo zkušenosti s aplikací Frontline spreje u malých gekonů? Mám v karanténě pár phelsuma lineata import s výskytem červenejch savejch roztočů. Zamoření není moc silné pár ks na jedince ale musím to řešit bo nechci zamořit chov. Všichni mají frontline odskoušen na b.c. nebo žofkách popřípadě legouších, ale není pes jako kočka že.

ahojte, chtel sem se zeptat kolikrat vymyvate savem terarka z OSBcek, kdyz mate problemy s roztoci? Ja tak ucinil dvakrat. To by snad melo stacit ne? Dalsim problemem sou hadi, roztocu na sobe maji dost. Nastrikal sem si na ruku frontline, hady nasledne potrel, ale ani po 4 dnech ty brebery nepochcipaly vsechny.. Po 6 dnech sem proces opakoval a jeste s vetsi davkou. Bojim se ale abych hady neotravil, budou se v nich hromadit ty blivajzy a jeste mi natahnou backory. Rad bych vedel po jak dlouhe dobe se muze proces aplikace frontlinu na hada opakovat. A po jak dlouhou dobu jsou hadi chraneni proti breberam. Predem mockrat diky za rady.

dost riskuješ, dávka by se měla opakovat nejdříve po 14 dnech spíše až po třech týdnech, frontline nezabije všechny roztoče okamžitě, z vajíček se stále líhnou noví, frontline funguje tak, že se vstřebá do krve hada a zabije roztoče, který se jí napije, v krvi zůstává cca 4 týdny

Ja vymyval roztokem sava a po hodine jsem oplachl vodou.

Co se tyce "breberek", tak staci aplikovat jednou. Vystrikej poradne terarium (bez hada), na 20 minut ho zavri a pak poradne vyvetrej. Pokud mas v terariu nejake vetsi nadoby s vodou, do kterych by si had mohl vlezt, tak je vyndej. Dulezity je hygienicky chov (bez substratu).

pametaj na to, ze po aplikacii frontlinu by si ju mala cca po 10minutach dokladne oplachnut vodou

Naopak, frontline by se vůbec oplachovat neměl, protože působí zejména v delším časovém horizontu a ne přímo (nebo jen minimálně), účinná složka se váže na tuk a krev a hubí sající roztoče. V karanténě lze pozorovat živé roztoče na hadovi ještě několik dní až týden než se postupně všichní nasají. Výhodou je, že frontline působí až několik týdnů a tedy zahubí i z již nakladených vajíček vylíhlé nové roztoče. Dá se říct, že hotovo je až tak po dvou týdnech, ale většinou definitivně (tedy myslím pro roztoče:-)).
Můj postup: pokud je invaze velmi silná (tedy i když je slabší), tak vezmu hada a pořádně vykoupu / osprchuju (opláchnu větší množství roztočů a had se pořádně napije, potom nebude mít pár dní možnost). Mezitím vytvořím karanténu a had ošetřený frontlinem (lehce stříknuto na 2-3 místech hřbetu a rozetřeno) putuje na noviny a nedostane misku s vodou. Po cca dvou až třech dnech, když je frontline bezpečně "v těle" hada nechám opět napít a zároveň zbavím dalších ještě živých roztočů (vykoupu ho / osprchuju). Pak opět karanténa a bez misky s vodou. V té době se pořád objevují další mrtvolky roztočů. Po dalších cca 3 dnech už hadovi dopřeju misku s vodou a po cca 14 dnech ho považuji "za čistého".
Ostatní hady v místnosti hned po zjištění zaparazitovaného, preventivně také postříknu frontlinem (1-2 krátké stříknutí podle velikosti hada), ale ponechávám je v jejich teráriích i se substrátem a doufám, že pokud se nějaký roztoč dostane k nim, tak že se nasaje, chvíli polozí a hzýbne.:-D Terárium od zaparazitovaného hada je dobré ošetřit např. arpalitem nebo alespoň nějakou desinfekcí (savo) a to raději ještě jednou po cca 14 dnech (1-2 dny před tím než tam budeme vracet hada zpět).

Zdravím, já jsem koupil na roztoče na krajtách Frontline (Fipronil) na ochranu psů a koček. Za 352kč, vzal sem houbu na nádobí, nastříkal na houbu a hady otřel. Po dvouch použitích a karánténě na novinách jsou v pohodě.