Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský

Dobrý den, mám takový dotaz, včera jsme si pořídili hroznýše, při přepravě byl celkem aktivní, co jsme ho dali do terárka - mělo by být úplně ok - je pořád jen svinutý, za celý den se jen přesunul z kmene na kamey, ale je pořád v klubíčku a moc se nehýbe. Ráda bych věděla, jestli je to v pořádku, nebo by se měl trošku víc plazit, je možné, že za to může teplota? V terárku má cca 26 stupňů, pod žárovkou určitě mnohem víc. Poraďte mi prosím jestli je to ok, nebo co mám dělat. Díky

To je normální, v teráriu si najde nějaký oblíbený místečko, kde mu vyhovuje teplota a vlhkost a tam tráví většinu dne. Trochu víc aktivně leze, když dostává hlad. Po nakrmení si zas najde teplé klidné místečko a tráví. Je to prostě had, který nepředvádí nějakou šou, na to jsou lepší papoušci:-D. Pozor na vysoké teploty. Měl by mít možnost najít si i nižší teploty než 26 stupňů, i když jinak těch 26 až 28 preferují, hlavně po nakrmení. Krokodýl

Díky za odpověď, měla jsem obavy, jestli mu něco není. Ještě jsem se chtěla zeptat, hroznýšce je asi půl roku, jak často se bude svlékat? Před zařízením terárka jsme ho celé umyli, vyčistili jsme i kamínky na podestýlce, ale viděli jsme jak se tam pohybují malinkaté "tečky" zřejmě nějací paraziti, nevím, z čeho by tam mohli být, podestýlku i lianu - kmen jsme pořídili ve zverimexu, není jich moc, viděli jsme asi 3 asi 0,3 mm, mohli by hadovi nějak vadit? Hlavně aby se nezačali množit, ale vůbec nevíme co by to mohlo být, možná jsou z toho dřeva, v příručkách jsme se o tom nic nedočetli. Díky

Pokud jsou to malé tečky pohybující se po hadovi, tak to budou s velkou pravděpodobnostní roztoči. Pokud to jsou, doporučoval bych hada vyndat do plast, bedny a postříkat ho Frontlinem na 15minut a terárium vyčistit a substrát a vše co tam mám vydesinfikovat horkým vzduchem (mikrovlnka).
daboia

Nechcu ti do toho kecat, ale v mikrovlnce horkej vzduch není. Mikrovlnka (jak již název napovídá) ohřívá vložené věci tím, že rozvlní molekuly v buňce, čímž se zvýší jejich teplota. Každopádně, sterilizace horkým vzduchem je OK. Stačí obyčejná trouba, 110°C a tak 10-15 minut. Já osobně misky vyvařuju (jednou za čas), pevné předměty (kameny, větve atd.) cpu právě do trouby a terárka čistím nízkotlakým vyvíječem páry.
S Frontlinem souhlas, jen pozor na oči, nozdry a tlamu. A neaplikovat na nažrané zvíře.