Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zimovat želvu nádhernou?

Prosím o radu. Již několik let mám želvu Nádhernou a nikdy jsem ji nezimoval. Pry by jsem mel, ale nevim jak na to. Od znameho, od ktereho jsem ji pred lety dostal jsem dostal informaci o tom, ze to nevadi a u zelv tohoto typu zazimovani nutne neni. Zelva ocividne nijak nestrada, ale s kazdym podzimem ve me opet zacina vrtat cervicek pochybnosti a tak doufam, ze mi snad nekdo odborne poradi. Rad bych se vsak na jare vyvaroval nalezu prazdneho krunyre a tak prosim o radu jen Ty, kteri se zelvami opravdu aktivne pracuji... ;-) Diky za info. Honza

Súhlasím s krokodýlom.
Koľko mláďat sa Vám vyliahne z koľkých vajec? Máte ich len v terárku alebo aj v jazierku? Ako riešite vyhrievanie?
Zvieratá sú voči klimatickým zmenám veľmi vnímavé, takže nemusia cez zimu "v ľadničke", aby si nahradili kľudové obdobie.

Taky nejsem nějaký odborník,ale tyhle želvy jakmile vyrostou,většinou přerostou terárko a lidi se jich zbavují vypouštěním do volné přírody.Já ne,ale kamarád-terarista pozoroval takto vypuštěné želvy,které venku přezimovaly,
má jen hypotet.obavu, kdy se u nás aklimatizují natolik,že se snad začnou množit a možná se tak dočkáme nemilého překvapení.

tak nádherňačky tu v přírodě v pohodě přežívají leta- soused má 2 želvy v rybníce u kachen řadu let, někdo mu je tam kdysi vyhodil a želvy tam jsou spokojené. Soused už míň, protože mu už pár x vypustily rybník, když se hrabaly ve výpusti a podhrabaly prkna.

No a v Jablonecké přehradě byl párek nádherňaček taky poměrně dlouho, vždycky byly vidět už v dubnu a to tam je ještě pořádná kosa. Po nějaké době je myslím někdo chytil na udici, takže zkončily v útulku, ale taky tam přežívaly dlouho a to v Jablonci jsou zimy dlouhé a tvrdé. Ono teoreticky je tu chladno na inkubaci jejich vajec, ale je otázka, kdy se přizpůsoběj natolik, aby se tu i začaly líhnout.