Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co pro začátečníka?

Zdravim už delší dobu uvažuju o chovu hada ,ale nevím s čím by bylo nejlepší pro mě začít. Uvažoval sem o Python regius nebo o Boa constrictor. Znalosti o chovu nějaké mam. Ale boa má nevýhodu ,že pro něj bude těžký sehnat dobrý terárko...sice sem z Prahy ,ale rozměry 150x90x90 mě celkem děsej ...:-/:-D Jestli máte zkušenosti s těmito hady tak mi určitě napište za každou odpověď budu vděčnej

Co jsem přečetl na tomhle webu, tak nikomu zatím nikomu regiuska hlady nepošla, takže to chce klídek. Myslím, že až bude mít hlad, tak člověk pozná, že hledá. S tím hroznýšem je to troškuk vsázka do loterie. Někdo píše, že mu dorost nejvíce do 2,8 metru, ale myslím, že ještě poroste. Mě se teda osobně vzhledově líbí regiuska. Je víc barevná a má suprovej tvar hlavy. Určitě bych se nebál pořídit i starší regiusku. Já mám asi tak 3/4 roku starou a klidně bych si vzal i roční nebo 1,5 roku starou. Je to opravdu klidnej had. Teď jsem napjatej, jestli až dorazím domů, jestli už bude svlečená. pak určo písnu. Zdárek

Hroznýš je taky skvělý had. A bývá to vesměs popelnice,co neodmítne žádnou potravu. A pokud Tě děsí pouze ty rozměry,tak co pořídit nějakého imperátora. Jinak 3,5m had není dle mého názoru žádný problém. Pro tuhle délku si nemyslím,že je nutnost aby šel z baráku. Máme o něco malinko větší tmavečku a i v bytě 2+1 bych si ji dokázal představit. ;-)

Tmavka může. Záleží taky jak si ji vykrmíš. Známý má 5m. My tuhle dostali už sedmiletou a očividně krmená příliš nebyla. Had z baru,který se rušil a tmavečka byla navíc. Terka si jedině vyrábíme sami. Přeci jen si je člověk udělá tak,jak potřebuje a za mnohem menší peníz. Ale pokud jde o tu délku, tak to asi vyhraje ta regina. Stejně,pokud Tě "chytne", tak zanedlouho hroznu budeš shánět taky. :-D

jj já sem právě viděl osb desky který měli na šířku jenom 60 cm tak bych to musel udělat z jinýho dřeva..... já s tim právě počítám ,že mě to chytne ..proto chci rovnou začít chovat krajtu ,nebo hroznýše.... ale kdybi ta tmavka byla do dvou metrů tak mam jasno ;-):-D

OSB desky jsou v mnoha rozměrech, stačí navštívit OBI nebo BauMax atd. :i:
Pro dospělou tmavku (pískleti bohatě postačí i ty OSB desky) bych raději volil něco bytelnějšího, třeba laminovanou dřevotřísku v železné kostře :puff:

Ale jelikož je tmavka asi na tvé možnosti moc velká, navíc si myslim že tmavka pro začátečníka není moc dobrej nápad :x:
Spíš bych to viděl na hroznu a pro toho je terárko s OSB desek plně dostačující ;-)