Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská

Dobrý den.Prosím o radu,jak velké terárium potřebuje krajta královská?Přečet jsem si hodně článků,knížek apod.ale velikosti terárií se liší tak prosím o radu.Předem děkuji za odpovědi.

Martin Sekera: jasně, u kamene záleží na výhřevnosti, ale pozor na to, kdybys na tom kameni měl přitisklou ruku třeba půl hodiny, tak by ti to taky mohlo způsobit popáleniny, ono hadům to někdy dost dlouho dochází, že už by měli slézt8-), těch 38 je tak na doraz, ale jak píšeš, tak se obtáčí okolo a tam to asi hřeje o pár stupňů míň.

maca888: pro jednu krajtu těch 80x40x40 cm bude stačit.

Ado: Pokud mají krajty k dispozici umělou stěnu nebo silnější členité větve, tak poměrně rády ten prostor ve vyšších patrech využívají, často si najdou úkryt v nějaké polovykotlané větvi nebo na nějaké plošince nebo kapse pod stropem a z výšky sledují, co se šustne na dně, kolikrát jsou myši pěkně překvapené::) tím útokem shora.

Myslel jsem to jako spodní hranici pro jednoho dospělce, různé údaje (nevím, co myslíš tím ... všude se uvádí) nemusí být vždy optimální neboť často jen slepě násobí velikost hada různými koeficienty, ale ne už tak často berou v úvahu aktivitu toho kterého druhu. Krajta královská je poměrně klidný a nepříliš pohyblivý druh a tudíž se může na tzv. optimálních rozměrech trochu ubrat, ale samozřejmě v případě chovu více kusů, musí terárium být poměrně větší.

Nechtěl sem zbytečně zakládat nové vlákno...jestli to někomu vadí tak předem se omlouvám:-[...chtěl sem se zaptat jak často by se měla měnit voda v nádrži pro regiusku? Vím, že jestli ji nějak znečístí]:) tak hned, měl sem na mysli obyčejnou výměnu...každý den mi to přijde dost zbytečné.

No konkrétně pro krajty, které jsou poměrně těžké a plastovou misku snadno převrhnou, bych doporučil ty kameninové s glazovaným povrchem, sehnat se dají v květinářství nebo zahrádkářských potřebách nebo je už přímo pro zvířata mají ve zverimexech atd. Mají jedinou nevýhodu a to je hmotnost a zvlášť u větších rozměrů těžší manipulace, ale pokud nemáš 30 terárií, tak to jde.