Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka kalifornská

Ahoj všichni. Potřeboval bych zjistil co nejvíce informací o Lampropeltis getulus (korálovce kalifornské) :D snad je ten latinskej název dobře "D Moc by mi pomohlo kdybyste mi toho o ní co nejvíce napsali.. případně i na můj email. H3xan@hotmail.com
Předem vám děkuji...

To je trochu zeširoka pojmutá otázka, zkus napřed něco pohledat na netu (od čeho jsou vyhledávače?) a v literatuře (co knihovny?). Odpověď je na román. Pro začátek bude stačit napsat, že Lampropeltis getula (spravnější i když méně používaný tvar) se v několika poddruzích (getula, californiae, holbrooki, nigra, nigrita, floridana, splendida aj.)a více barevných formách vyskytuje v jižní polovině USA a v Mexiku. Dorůstá podle poddruhu 80 až 120 (max. 180) cm. Žije v sušších biotopech. Živí se především plazy, včetně jedovatých hadů, ale v teráriu většinou dobře přijímá hlodavce. Terárium stačí střední velikosti 60-100 x 50-60 x 40-50 (dxšxv) cm. Teploty 20 až 28 (pod žárovkou), v noci okolo 18 až 20 st. Vhodné je dvou až tříměsíční zimování při 10 až 15 st. Někdy je doporučováno chovat je jednotlivě, kvůli možnému kanibalismu, k čemuž se přikláním, i když jsem osobně choval 2 ks L. g. splendida pohromadě bez problémů. Ovšem, že hady žerou jsem se přesvědčil, když jsem zkusmo umístil mladou užovku černou (Elaphe obsoleta quadrivittata) k mladé korálovce L. g. splendida a ta ji bez skrupulí do druhého dne ulovila a pozřela. Užovka byla o deset cm delší, ale mnohem štíhlejší.

JJ diky moc moc. Tohle mi bohate staci. Potreboval sem vedet presne to cos napsal.. hlavne sem si neblyl jistej jestli opravdu pozira v prirode chrestyse. ted uz to vim. a na netu sem nasel jenom takovy vseobecny veci ale nic konkretniho, a par knizek uz mam taky objednano takze je to v pohode. jeste jednou diky

Uměl jsem;-), před cca 12, 13lety když jsem je měl to tak těžký nebylo, ale taky jsem je od té doby mockrát neviděl. Ale to se týká snad všech poddruhů L. g. (mimo californiae), bývali tu nigrity, floridany, holbrooki a dnes prakticky nic. Nějak nám je převálcovali trikolorní druhy:.(.

určitě , většina hadů uv nějak neprožíva snad nějaký bitisky a cerastesky z pouštních oblastí ale většina hadů je spíš noční,u korálovky bych to neřešil pouze lokální bodovku na nahřátí,zajímavé je že i při nočním poklesu plno hadů aktivuje a loví ,jestli maji ze dne nejakou zásobu tepla a ono spíš za teplého dne hrozí rychlé přehřátí tak asi proto