Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka kalifornská

Ahoj všichni. Potřeboval bych zjistil co nejvíce informací o Lampropeltis getulus (korálovce kalifornské) :D snad je ten latinskej název dobře "D Moc by mi pomohlo kdybyste mi toho o ní co nejvíce napsali.. případně i na můj email. H3xan@hotmail.com
Předem vám děkuji...

To je trochu zeširoka pojmutá otázka, zkus napřed něco pohledat na netu (od čeho jsou vyhledávače?) a v literatuře (co knihovny?). Odpověď je na román. Pro začátek bude stačit napsat, že Lampropeltis getula (spravnější i když méně používaný tvar) se v několika poddruzích (getula, californiae, holbrooki, nigra, nigrita, floridana, splendida aj.)a více barevných formách vyskytuje v jižní polovině USA a v Mexiku. Dorůstá podle poddruhu 80 až 120 (max. 180) cm. Žije v sušších biotopech. Živí se především plazy, včetně jedovatých hadů, ale v teráriu většinou dobře přijímá hlodavce. Terárium stačí střední velikosti 60-100 x 50-60 x 40-50 (dxšxv) cm. Teploty 20 až 28 (pod žárovkou), v noci okolo 18 až 20 st. Vhodné je dvou až tříměsíční zimování při 10 až 15 st. Někdy je doporučováno chovat je jednotlivě, kvůli možnému kanibalismu, k čemuž se přikláním, i když jsem osobně choval 2 ks L. g. splendida pohromadě bez problémů. Ovšem, že hady žerou jsem se přesvědčil, když jsem zkusmo umístil mladou užovku černou (Elaphe obsoleta quadrivittata) k mladé korálovce L. g. splendida a ta ji bez skrupulí do druhého dne ulovila a pozřela. Užovka byla o deset cm delší, ale mnohem štíhlejší.

JJ diky moc moc. Tohle mi bohate staci. Potreboval sem vedet presne to cos napsal.. hlavne sem si neblyl jistej jestli opravdu pozira v prirode chrestyse. ted uz to vim. a na netu sem nasel jenom takovy vseobecny veci ale nic konkretniho, a par knizek uz mam taky objednano takze je to v pohode. jeste jednou diky

určitě , většina hadů uv nějak neprožíva snad nějaký bitisky a cerastesky z pouštních oblastí ale většina hadů je spíš noční,u korálovky bych to neřešil pouze lokální bodovku na nahřátí,zajímavé je že i při nočním poklesu plno hadů aktivuje a loví ,jestli maji ze dne nejakou zásobu tepla a ono spíš za teplého dne hrozí rychlé přehřátí tak asi proto