Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žábí pulci

Dobrý den,
podařilo se mi odchovat někoolik vyjíček skokana hnědého. Nyní nejvyvinutější žába má jen krátký ocásek, ostatním se tvoří přední nohy. Dosud byly v menším akvárku s kamínkem pro možnost vylezení a listy.

Prosím poraďte mi, jak dál? Dva (nebo jeden nebo víc?) bych si chtěl nechat pro dalších chov,m ale nevím, jak by mělo vypadat správné terárko a jeho velikost.

Ostatní bych rád vypustil, ale nevím, kdy je nejvhodnější doba a zda je mohu vypustit i na nové místo?

Děkuji předem za radu.
Honza

Pro odchov metamorfovaných žabek, které už sami vylézají na předměty mimo vodu (mají i přední nohy a zkracuje se jim ocásek) použij zpočátku akvaterárium s nizoučkou hladinou postupně přecházející na souš (nejjednodušší je použít vrstvu hrubého akvarijního písku pozvolna stoupající nad vodu), úkryty např z rozpůlených plastových krabiček od filmů. Krmit se začíná v době kdy je již ocásek téměř úplně zakrnělý drobnými bezobratlými (mikrocvrčci, nelétavé octomilky, smýkaný drobný hmyz) velikosti cca 1/2 délky hlavy žabek. Toto období přechodu na souš je poměrně nejkritičtější v životě žab a bývají někdy poměrně velké ztráty. Důležitá je hygiena (čistota vody) a dostatek vhodné stravy. Smýkaný (divoký) hmyz je nejlepší (dobrá nutriční hodnota), ale pozor, aby nebyl s chemicky ošetřených ploch.
P.S.: jsem v podobné situaci, dcerka donesla dáreček z dovolené s babičkou, malinkou čerstvě metamorfovanou ropušku, ale jen jednu, tak doufám, že ztráta nebude.
P.P.S.: zbylé skokánky vypusťte na lokalitě, kde se vyskytují skokani hnědí, nejlépe na místě, kde jste bral vajíčka ze snůšky.

Tak rosničky jsou spíš na ty létavé formy hmyzu, ropuchy raději něco lezoucího a skokani to kombinují (ale v podstatě to kombinují všechny), každopádně shánět cvrčky v mikro velikosti nebo nelétavé octomilky vyjde asi tak na stejno a pár dní (pokud neznáte nějakého chovatele krmného hmyzu) to trvá, takže zatím bych použil nejdrobnější hmyz sklepnutý nebo sesmýknutý z trávy a bylin na nějakém zemědělsky (a zahrádkářsky) nevyužitém rumišti či loučce. Včera jsem si taky něco sklepnul a povedlo se mi sklepnout i klíště:-D. To jsem teda vyndal, jinak tam bylo pár mušek, mšic, malinká housenka a minimládě sarančete a malej černej brouk, dneska jsem ještě přihodil několik malých cvrčků, ale měl jsem nejmenší jen tak 4 - 5 mm. Ale ropušku jsem zatím lovit neviděl. Tak uvidím, jak to dopadne.

Moc díky všem.
Jsou to skokani a stále je něco špatně. Zatím jediná žabka zratila ocásek a ve stejný den uhynula.
Voda je odstátá, krmení octomillky a nasmýkané (byla to fuška :-) Ještě zkusíme houby - žampion do vody.

No ja jsem si domu prinesla pulce (cerstve vylihle) a tedka uz z nich mam docela velke a tluste pulce s malinkyma zadnima nozickama dala jsem je do kyble na zrni z hornbachu a na dno dala bahno z mista kde jsem je nasla a davam jim tam i vodu z toho mista rasy jsem jim tam dala pak nejaky kamen a 1 denne jim tam hazim granulku pro plazy (agivert)jinak mi pekne roustou jsou tlystoucci a uz jim narostli ty nozicky :)

Dobrý den pokud máte akváro tak ho trochu naklonte a suchou část bez vody zasypte trochou písku a dejte jim tam i nějaké rostlinky jako úkryt čím více se budou zdžovat na plážičce tím víc zmenšujte vodní plochu,vodu čistěte nejlépe jednou za dva dny čím jsou pulčíci starší tím víc vodu zaneřádí.s dalším odchovem zkušenosti nemám když jim dorostou všechny nožky vracím je zpátky do přírody část jde na místo odkud jsem je vzala a zbytku najdu nový klidný domov