Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční

Pořídila jsem si roční samičku, byla v horším výživném stavu. Ted ji mám pátý den a ona pořád nežere, nevím jestli je to normální. O potravu vůbec nejeví zájem. Za radu moc děkuji

Pokud ses toho zvirete neujala ze soucitu, pak nechapu, proc sis porizovala jedince ve spatnem stavu. Ale to je ted asi vedlejsi. Samicku urcite drz zvlast od ostatnich plazu (jestli jsou nejaci v dosahu)a dodrzuj prisnou hygienu. Pokud zvire nepochazi z provereneho chovu nebo od spolehliveho znameho, urcite by nebylo na skodu nechat gekoncika vysetrit na kryptosporidie. Mohla by to byt pricina problemu.
Jestlize byla ve spatnem stavu, asi nebude nejlepsi napad napodobovat podminky, ve kterych se do tohoto stavu dostala...(?)To co popisujes (teploty, krmeni) by ale melo byt OK.

prostě jsem ji dostala a fakt nejsem z těch co by jí nechali chcípnout jen proto že na tom není nejlíp...jasně že ji mám v karanténě nejsem debil. A s těma podmínkama jsem to myslela tak že je sice napodobuju, ale ne úplně, psala jsem že je z farmovýho chovu což znamená že tam měli několik desítek zvířat pokupě a asi ne vždy se dostala k žrádlu....

Pokud je těch 35 st. v celém prostoru, tak je to hodně, měla by mít možnost i nižších denních teplot, vyšetření trusu by nebylo od věci, důležitý je ji zavodnit a zkusit ji uměle nakrmit středním cvrčkem + vitamíny a minerálie. Pak klid, to znamená zbytečně nerušit a po pár dnech zkusit jestli nevezme cvrčka sama nebo z pinzety, pokud ne bude třeba zase nakrmit a napojit, aby měla záchovnou dávku. Podle výsledků vyšetření bude třeba volit nějakou léčbu (poradí veterinář) a pokračovat v pokusech nabídnout cvrčka nebo menší saranče nebo v případě neustálého odmítání tak dvakrát týdně nakrmit ovitamínovaným a omineralizovaným cvrčkem nebo dvěma. Vitamín B podporuje chuť k jídlu. Jo, ještě mě napadlo jestli nemůže mít ucpaný střeva substrátem, to se občas také stává při metabolických problémech a může to být (neprostupnost střev) taky důvod nechutenství a později hubnutí až úhynu (zánět střev atd.).

No já když sem si pořizovala gekončíky.....tak jedině pár!Je to lepší pro oba......a normálně sem si zašla k chovateli a ne že bych je brala z nějakého farmového chovu!Ted sis přidělala starosti vidíš! Ještě sem si pořídila leguána modrého a taky pár...po roce se nám narodily mláďata..tak mám taky o zábavu postaráno:) rozhodně to chce chovat pár!

zato ten môj už asi više mesiaca nezedol nič nechodí von (ani večer ani v noci )a na parazity to nevyzerá pretože nechudne neviete niekdo čo s ním môže bit .????????????????????????????????????????????????? ????????????????????,

A cvrčky podáváš z ruky? nebo volně pobíhají. Pokud volně pobíhají, zkus gekončíkovi pomoct v lovu tím že odstraníš překážky, kde by se cvrčci mohli schovávat. Když kolem něj budou po terárku pobíhat sem tam 2-3cvrčci, uvidíš, že gekončíkovo pozornost nakonec upoutají. pokud krmíš z ruky v tom může být problém kvůli tomu, že na to není zvyklá.

Ahojky,

mám jen malý dotaz týkající se gekončíka. Chci si ho pořídit, ale nevím jestli když bude jen jeden nebude smutno:-)Je lepší je chovat víc kusů. V tom případě bych musela asi volit dvě samičky že jo. Kluk by nedělat dobrotu, ale nebudou se dvě holky taky prát??? Díky za odpověď Kamila