Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedovati hadi

Dobry den,chtěl sem se zeptat,kde se mam jit zeptat na povoleni,školeni,abych mohl začit chovat jedovate hady.Byl jsem na hlavni veterině v městě kde bydlim a tam vůbec nevěděli,kde to dostanu atd.A ještě dotas,kolik se pohybuje cena jednoho jedovateho hada a kolik by stalo +- vybaveni a co vše bych potřeboval.Děkuji :puff:;-)

A jak se s takovým hadem manipuluje? Ne, že bych po nějakém toužila (asi tak jako po pavoukovi), ale nikdy jsem sama nic jedovatého neviděla a neumím si představit, jak bych se k tomu chovala. A pokud je to obsáhlejší téma, neměl byste někdo třeba odkaz na podobné texty?

Manipuluje se s ním, tak, aby nekousnul:-D, tedy opatrně. Buď se had podebere hákem v přední třetině těla a druhou vezme za ocas (nebo se vezme na dva háky) a může se přendat nebo se mu musí zafixovat háčkem nebo jinou "hadilovkou" hlava, chytí se za hlavu a část krku a drží se;-) nebo raději DRŽÍ SE!!!:-D. Záleží o jaký druh se jedná a co s ním chceš dělat. Každopádně to chce určité zkušenosti z chytáním a manipulací s hady. A stejně, když se ocitneš tváří v tvář 3 m kobře královské nebo bushmasterovi, tak je to asi vzrušující premiéra :-D (z vlastní zkušenosti neznám - bohužel nebo snad bohudík:-D), která nemusí mít daleko k derniéře;-).

no treba s bushmastrem by to bylo super:) muj favourite had. snad jejich ceny padnou nekdy o hoodne niz;-) jinak do vecnych lovist te muzou poslat i ti o kterych ses zminoval kdyz bys mel stesti nebo spis smulu:-D ja sem zacal asi vic z ostra s arietanou, ale zatim tu jeste jsu:puff: a snad jeste dlouho budu:-)
mit doma takovy zoubky:)[http://www.southernxreptiles.com/JonosTrip/Jono%20P ics/BushMasterL.jpg]

také trochu přispěji. Dle mě je důležité při rozhodování se o chovu jedovatých hadů vždy zároveň přijmout jistá rizika a možné následky z toho vyplývající. To znamená být "připraven i na nejhorší." Pokud toto člověk nepřijme-neměl by takové hady(zvířata) chovat, neboť pak může být již pozdě "litovat a zpytovat svědomí." Co se týká výběru hada pro začátek, je to stejné jako s rozhodováním o chovu těchto hadů-každý jedovatý had může být tím posledním, pokud se sejde více nepříznivých faktorů najednou, zejména alergická reakce, kousnutí do hlavy či krku a další. Já sám jsem byl pokousán bičovkou A.mycterizans o které jsem všude četl a ve svém okolí slyšel, že se nic nedělo a přitom mi chybělo málo a skončil jsem ve špitále. Nakonec jsem to "rozchodil" , ale nerad na to vzpomínám ikdyž s jistým úsměvem a s pocitem jakéhosi studu zároveň. O tom, jak jsem vyděsil rodinu a přemlouval ženu ať ještě nevolá záchranku, pokud nepadnu do bezvědomí, ani nemluvím :-) Tím jsem však chtěl říct, že každý had je riziko. samozřejmě, že jsou i extrémy jako O.hannah, Oxyuranus, Dendroaspis, ale i Bitisky, které mají však "výhodu" v daleko menší pohyblivosti ovšem pokud dojde k pokousání je to také vážné. Jsou jistě hadi s menšími účinky jedů, ale jak jsem psal-nejlépe se nenechat nikdy pokousat. Nějaké info na mém webu: area51.estranky.cz

Bitisky, které mají však "výhodu" v daleko menší pohyblivosti

Tady bych s Tebou Franku nesouhlasil. Jejich malá pohyblivost je velmi zdánlivá, stejně jako apatičnost, na kterou taky nejeden z nás žehrá. Gabunu(y) mám doma šestým rokem a byl jsem ×-krát nemile překvapen rychlostí, rasancí a vzdáleností útoku, který dokáže gabuna předvést ze stavu, který připomíná klinickou smrt ;-). Vždy se samozřejmě jednalo o útok za účelem lovu, při manipulaci se gabče akorát nafukují a syčí, ale... rozhodně bych se neřídil pravidlem, že pes, který štěká, nekouše.

:-Dani nevite jakou by mi udelal radost kdyby se ozval a uzazal mi svoje hadiky...az budu bydlet ve svojem poridil bych si nejake jedouse...ale netroufl bych si na ne jen tak chtelo by to nekde se kouknout jak s nima spravne manipulovat a jak uz tady bylo napsano predtim rad bych nejakeho jedouse co em pri me prvni chybice nezabije...Strasne se mi libi zmije...

Sice už si díky své děravé paměti nevzpomínám ve které,ale jiný autor v jiné knize zmiňuje stejnou absenci strachu v případě možná trochu méně černých dětiček v severní Africe při chytání zmijí C.cerastes. Jo ono každý si asi čas od času má potřebu pohrát se svým hadem,nejen Jack Daniels:-D Btw. Co ty Jiříku, hrál sis někdy se svým hadem? Pochopitelně mám na mysli toho macka atroxe, přece jen velikostí je to mazel jak vrata:-D

Jirka Hales je absolutna hviezda, kto ho pozna osobne ten mi iste da za pravdu. Ja som sa s nim stretol zatial 2-3x a nikdy nebola nudza o dobre historky - Jirko je taka chodiaca kronika :-) Mam dojem ze nam rozpraval prihodu kedy mu decko donieslo cerastesku v obycajnej plechovici - mozno je to ten tvoj pripad.

Nemusi byt ani jedno ani druhy:) Ty hady maj treba od malicka a vi jak se chovaji...a poznaj, kdy si to muzou dovolit...to stejny fakiri s kobrama (myslim ty, kterejm nechaly jed.zuby). Obycejnej smrtelnik by to hned schytal, ale oni pohoda...
npar.ten D.Ripa je nejvetsi odbornik na Lachesise. Co jsem se fozvedel, tak jako prvni rozmnozil v zajeti 2druhy Lachesisu...a vetsina zvirat v USA jsou od nej:)
Doufam, ze do vanoc mi dojde jeho knizka o Bushmastrech:-)

Tak nějak nevím,ale u jedáků vyoperovaný zuby mi přijde divné.Nejsem v tom moc zběhlý,ale co jsem tak nějak pochytil,tak jedové zuby má vždy v zásobě hned další,takže když mu vypadne,tak se mu hned nahrazuje dalším.Možná vyoperované jedové váčky by bylo to,jak zprznit hada,aby byl z jedovatého nejedovatý:-/:?:.Snad by mě mohl třeba Ondra či někdo zběhlejší opravit a uvédst mě v obraz:-).Díky.

ahoj pokud se nemylim tak ohledne manipulace s gabunkou a o.hannah v holych rukach je je akorat machrovani idiotu nevedi co to umi videl jsem kobru co ustkla kone a umrel za 3minuty mam jedaci ale do ruky je na volno neberu chceto jen cas a bude funus vsech czechfakiru tyco chovaj jedaci na cirkusactvi jsou mentalne omezeny s pozdravem774583223

Chlape, trochu té gramatiky by neuškodilo;-)oddělovat věty čárkou či tečkou a začínat větu velkým písmem Ti asi moc neříká. Píšu to proto, že ten tvůj příspěvek je jakýsi zmatený...

Já osobně jsem četl o vypeorovaných zubech i váčcích. Každopádně, když někdo udělá tenhle zákrok tak vezmete hadovi jedinou zbraň, kterou má pro ulovení kořisti a na svojí případnou obranu.:-x

No jo to mohl bejt pěknej molibek.:-DPodle mne by si tenhle risk neměl dovolit ani zkušený terarista.(mluvím o předešlích fotografiích).Když jsem byl v Thajsku tak tam na ulici byli takový magoři , který si po sobě nechali lízt jedáky.(Vedle zase krmili tmavky slepicema a nějak se ji zachytil zobák a roztrhl ji břicho.Jenom vzali koště a smetli ji ke straně , žádná starost co s ní bude.Vzali další a zase začala show...)Sorry za odbočení tematu...:puff:

No tak zadnou novou knizku nemam, kde by to bylo vypsany:-) Staci hodne pouzivat net a najdes, co potrebujes:-) A navic jestli myslis cesky knizky, tak tam teprv nic neni. Leda knizky od D.Hegnera a J.Valenty jsou na tohle dobry, ale ted z hlavy nevim, jestli tam jsou vypsany ty 4druhy, u Hegnera myslim ne. Jinak se chystam objednat si knizku jenom o Lachesisech, ale jsou komplikace:-(