Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedovati hadi

Dobry den,chtěl sem se zeptat,kde se mam jit zeptat na povoleni,školeni,abych mohl začit chovat jedovate hady.Byl jsem na hlavni veterině v městě kde bydlim a tam vůbec nevěděli,kde to dostanu atd.A ještě dotas,kolik se pohybuje cena jednoho jedovateho hada a kolik by stalo +- vybaveni a co vše bych potřeboval.Děkuji :puff:;-)

A jak se s takovým hadem manipuluje? Ne, že bych po nějakém toužila (asi tak jako po pavoukovi), ale nikdy jsem sama nic jedovatého neviděla a neumím si představit, jak bych se k tomu chovala. A pokud je to obsáhlejší téma, neměl byste někdo třeba odkaz na podobné texty?

Manipuluje se s ním, tak, aby nekousnul:-D, tedy opatrně. Buď se had podebere hákem v přední třetině těla a druhou vezme za ocas (nebo se vezme na dva háky) a může se přendat nebo se mu musí zafixovat háčkem nebo jinou "hadilovkou" hlava, chytí se za hlavu a část krku a drží se;-) nebo raději DRŽÍ SE!!!:-D. Záleží o jaký druh se jedná a co s ním chceš dělat. Každopádně to chce určité zkušenosti z chytáním a manipulací s hady. A stejně, když se ocitneš tváří v tvář 3 m kobře královské nebo bushmasterovi, tak je to asi vzrušující premiéra :-D (z vlastní zkušenosti neznám - bohužel nebo snad bohudík:-D), která nemusí mít daleko k derniéře;-).

no treba s bushmastrem by to bylo super:) muj favourite had. snad jejich ceny padnou nekdy o hoodne niz;-) jinak do vecnych lovist te muzou poslat i ti o kterych ses zminoval kdyz bys mel stesti nebo spis smulu:-D ja sem zacal asi vic z ostra s arietanou, ale zatim tu jeste jsu:puff: a snad jeste dlouho budu:-)
mit doma takovy zoubky:)[http://www.southernxreptiles.com/JonosTrip/Jono%20P ics/BushMasterL.jpg]

také trochu přispěji. Dle mě je důležité při rozhodování se o chovu jedovatých hadů vždy zároveň přijmout jistá rizika a možné následky z toho vyplývající. To znamená být "připraven i na nejhorší." Pokud toto člověk nepřijme-neměl by takové hady(zvířata) chovat, neboť pak může být již pozdě "litovat a zpytovat svědomí." Co se týká výběru hada pro začátek, je to stejné jako s rozhodováním o chovu těchto hadů-každý jedovatý had může být tím posledním, pokud se sejde více nepříznivých faktorů najednou, zejména alergická reakce, kousnutí do hlavy či krku a další. Já sám jsem byl pokousán bičovkou A.mycterizans o které jsem všude četl a ve svém okolí slyšel, že se nic nedělo a přitom mi chybělo málo a skončil jsem ve špitále. Nakonec jsem to "rozchodil" , ale nerad na to vzpomínám ikdyž s jistým úsměvem a s pocitem jakéhosi studu zároveň. O tom, jak jsem vyděsil rodinu a přemlouval ženu ať ještě nevolá záchranku, pokud nepadnu do bezvědomí, ani nemluvím :-) Tím jsem však chtěl říct, že každý had je riziko. samozřejmě, že jsou i extrémy jako O.hannah, Oxyuranus, Dendroaspis, ale i Bitisky, které mají však "výhodu" v daleko menší pohyblivosti ovšem pokud dojde k pokousání je to také vážné. Jsou jistě hadi s menšími účinky jedů, ale jak jsem psal-nejlépe se nenechat nikdy pokousat. Nějaké info na mém webu: area51.estranky.cz

Bitisky, které mají však "výhodu" v daleko menší pohyblivosti

Tady bych s Tebou Franku nesouhlasil. Jejich malá pohyblivost je velmi zdánlivá, stejně jako apatičnost, na kterou taky nejeden z nás žehrá. Gabunu(y) mám doma šestým rokem a byl jsem ×-krát nemile překvapen rychlostí, rasancí a vzdáleností útoku, který dokáže gabuna předvést ze stavu, který připomíná klinickou smrt ;-). Vždy se samozřejmě jednalo o útok za účelem lovu, při manipulaci se gabče akorát nafukují a syčí, ale... rozhodně bych se neřídil pravidlem, že pes, který štěká, nekouše.

Nemusi byt ani jedno ani druhy:) Ty hady maj treba od malicka a vi jak se chovaji...a poznaj, kdy si to muzou dovolit...to stejny fakiri s kobrama (myslim ty, kterejm nechaly jed.zuby). Obycejnej smrtelnik by to hned schytal, ale oni pohoda...
npar.ten D.Ripa je nejvetsi odbornik na Lachesise. Co jsem se fozvedel, tak jako prvni rozmnozil v zajeti 2druhy Lachesisu...a vetsina zvirat v USA jsou od nej:)
Doufam, ze do vanoc mi dojde jeho knizka o Bushmastrech:-)

Tak nějak nevím,ale u jedáků vyoperovaný zuby mi přijde divné.Nejsem v tom moc zběhlý,ale co jsem tak nějak pochytil,tak jedové zuby má vždy v zásobě hned další,takže když mu vypadne,tak se mu hned nahrazuje dalším.Možná vyoperované jedové váčky by bylo to,jak zprznit hada,aby byl z jedovatého nejedovatý:-/:?:.Snad by mě mohl třeba Ondra či někdo zběhlejší opravit a uvédst mě v obraz:-).Díky.

ahoj pokud se nemylim tak ohledne manipulace s gabunkou a o.hannah v holych rukach je je akorat machrovani idiotu nevedi co to umi videl jsem kobru co ustkla kone a umrel za 3minuty mam jedaci ale do ruky je na volno neberu chceto jen cas a bude funus vsech czechfakiru tyco chovaj jedaci na cirkusactvi jsou mentalne omezeny s pozdravem774583223

Chlape, trochu té gramatiky by neuškodilo;-)oddělovat věty čárkou či tečkou a začínat větu velkým písmem Ti asi moc neříká. Píšu to proto, že ten tvůj příspěvek je jakýsi zmatený...

Já osobně jsem četl o vypeorovaných zubech i váčcích. Každopádně, když někdo udělá tenhle zákrok tak vezmete hadovi jedinou zbraň, kterou má pro ulovení kořisti a na svojí případnou obranu.:-x

No jo to mohl bejt pěknej molibek.:-DPodle mne by si tenhle risk neměl dovolit ani zkušený terarista.(mluvím o předešlích fotografiích).Když jsem byl v Thajsku tak tam na ulici byli takový magoři , který si po sobě nechali lízt jedáky.(Vedle zase krmili tmavky slepicema a nějak se ji zachytil zobák a roztrhl ji břicho.Jenom vzali koště a smetli ji ke straně , žádná starost co s ní bude.Vzali další a zase začala show...)Sorry za odbočení tematu...:puff:

No tak zadnou novou knizku nemam, kde by to bylo vypsany:-) Staci hodne pouzivat net a najdes, co potrebujes:-) A navic jestli myslis cesky knizky, tak tam teprv nic neni. Leda knizky od D.Hegnera a J.Valenty jsou na tohle dobry, ale ted z hlavy nevim, jestli tam jsou vypsany ty 4druhy, u Hegnera myslim ne. Jinak se chystam objednat si knizku jenom o Lachesisech, ale jsou komplikace:-(