Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmije gabunska

Dobry den.Koukal jsem ,ze tu neni zadne vlakno o zmiji gabunske,tak jsem si dovolil zalozit nove vlakno.mam jen takovy dotaz.Jde zmiji gabunske odstranit jed?

Přesně tak:!:Nechápu jak se na takový věci může člověk vůbec ptát,natož na ně myslet.Taky se mi jedáci líběj,ale mám dva kokršpaněli a naši by to asi nerozdejchali,kdyby zmije prchla a nekoho doma uštkla.Takže si o nich nechám zdát,ale mít je doma za takovouhle cenu!To snad né]:(

...už podle otázky se pozná,co jsi za vola !!!! to je jako by si tě rodiče pořídili a abys na ně nebyl hubatej,tak ti vyříznou jazyk a uříznou ruce,abys jim nemohl vrátit facku....Když ti vadí,že tě jedák může rafnout,tak se do něj neser!!!!!!!!!

Spis bych to prirovnal k rozbite puse, vybitym zubum, odstraneni casti zaludku....Tohle je vystiznejsi.)kazdopadne- v CB jsem v jednom !!!ZVERIMEXU!!!! videl devenomizovaneho chrestyse.....Meli to tam dokonce napsano, prodavali toho hada s tim, ze je bez jedu.)Pokud je to tedy trestne, tak jsou docela troufali:))

Já viděl před takovými 7 lety v jednom zverimexu v Olomouci devenomizovanou Naja mossambica a ta dokonce kobřila. I když literatura i někteří chovatelé tvrdili opak. Tedy to, že po devenomizaci kobra ztratí svou přirozenost a tedy i "potřebu" kobřit. Co se s ní potom stalo netuším. No, třeba devenomizovaná nebyla :-D
No ale to zas v Plesku nebo na iDnesu (prostě v bulváru) napsali, že?!

Uf, na chvili jsi me timhle dotazem nadzved.:-) Zajimalo by me, jestli se na pejskarskych konferencich objevuji dotazy: "Koukam, ze tu neni zadny vlakno k pitbullum. Jak by se jim daly nejlip vymlatit zuby?" Vsechno uz tu bylo receno. Necil se, kdyz se tu lidi zlobej, opravdu to neni uplne stastnej dotaz.

Devenomizace jedovatých hadů je téma, které sem tu ještě neviděl, i když myslím, že většina chovatelů a milovníků hadů má jasno. Marcel chtěl přidat vlákno o Gabunkách, ale vypadá to spíš, že ho víc zajímá mrzačení hadů, než jejich přirozený chov. Nechápu, jak se dá srovnávat odstranění jedových váčků s kastrací! Je docela smutné koukat na hada, který je zvyklý usmrtit kořist jedem, jak marně útočí na kořist a čeká, až ji bude moct spolknout a ono pořád nic. To se dá obejít návykem na usmrcenou kořist, jenže ne každý had je na toto naučen. Pak je tu ještě jedna věc- jed obsahuje také trávící enzymy, které pomahájí hadovi trávit, což devenomizace neumožňuje. To, jestli tento zákrok hadovi způsobí stejný traumatický šok jako psovi kastrace se bohužel nedozvíme, ale určitě ho to neposílí. Chovatelé "neškodných" jeďáků se dají zahrnout do skupiny frajírků, kteří se chtějí před svým okolím vytáhnout a věřím, že někdy ani neprozradí jejich neškodnost, jen aby byli obdivováni! Chov jedovatých hadů s sebou přináší riziko, které si každý musí uvědomit a ne hledat řešení v takto drastickém jednání!

Konkrétně na tomto vláknu žádnou gabunku v nicku nevidím. Jistě ale chápeš, že jsou věci, které ovlivníme (moderátoři a provozovatelé teraporadny) opravdu těžko. Pokud máš problém s tím, že někdo použije miniaturní obrázek do nicku, o kterém tvrdíš, že je tvůj, tak se s tím musíš obrátit na osobu, která ho použila. I když si nejsem zcela jist, jak pochodíš, protože z obrázku této velikosti lze jen sotva něco vyčíst (máš tam copyright?) a takových gabunek bylo vyfoceno. No, chtěl bych mít tvé starosti;-). Takže bych tě jen poprosil, abys mračouny posílal konkrétnímu jedinci a nenavážel se do jedné ze slušných poraden v ČR. Neber to ve zlém, ale fakt nicky, pokud nepřesahují běžné zákonné meze a slušnou morálku, nikomu nekontrolujem. S pozdravem moderátor Krokodýl

Nejsmutnější na tom je že když rozmnožim gabunky a budu nabízet odchov po 800,- bude mi trvat min. 6 měsíců než je prodám ,ale pokud všem mláďatům nechám odstranit váčky prodám je po 2000,- do měsíce. Mě se to ovšem hnusí tak bych to nikdy neudělal, ale znám tyto případy. Nehrozí mi to už jen z důvodu že jsem je při cca 120-130cm prodal protože sem z nich byl celkem podělanej. Samec byl dost agresivní a neměl sem z něho ani malinko dobrej pocit! Vzhledově jsou to ale dokonalá zvířata.

To nemyslis vazne toto? Ze kamarad dal na teba gabunu lozit a povedal ti, ze je neskodna jak osa? Teraz si bud vymyslas, alebo ste skutocne aj s kamaratom v hlave taki vymasteni, comu by som sa teda pri tvojich castých "inteligentnych" otazkach a odpovediach tu na poradne moc nedivil. Potom ze nam stale predpisuju nove kontroly a zakony, sa uz ani necudujem, ked idiotov pribuda geometrickym radom ]:(

DanKanFan: :-D S tou gabu to ma jednu vyhodu: teoreticky by meli takovi lidi umřít dřív než budou schopní splodit další podobný jedince. Slyšel jsi někdy o Darwin awards?(Jsou to ceny pro ty pitomce, kteří se vlastním přičiněním sprovodili ze světa a díkybohu se tak vyřadili z lidského genofondu.)Piarista je žhavej kandidát. Sorry za offtopic.

To myslíte vážně????? Zmije gab má 4 cm dlouhé jedové zuby a setkání s nimi je fatální!!! Děkujte Bohu, že se po vás ten překrásný plaz jen prechádzal!!! A ten váš kamarád ví, že je zmije gab jedovatá? Jestli ne, měl by to rozhodně vědět.

Jojo díky za zodpovězení stupidní otázky ale je pravda ze ne kazdy had se nauci na mrtvou kořist tím pádem kdyz se nenaučí zahyne ! :-/ A máte pravdu ze odstranovat neakym zpusobem jed zmiji gabunske je pekna blbost !! budto chceme jedáka s jedem nebo si máme pořídit škrtiče!!

Takze si si nedal povedat a predsa si si toho albolabra kupil? ]:( a mas uz na to vek??? Si myslis, že ten C. albolabris je ako menej nebezpecny nez ta gabuna? Ty si uplne mesuge, si nedas povedat, dufam, ze rodicia uz maju prichystanu peknu malu truhlicku. A len tak mimochodom, co povolenie? Mas? Moze prist kontrola, pripadne policia?

Piarista: Možná by jsi si měl přestat plést holky a vdolky a začít se ptát na důležité věci.Tvoje dotazy mi připadaji poněkud zcestné a stupidni.Neříkám,že každý ví všechno,ale co je moc,to je moc.Nechodíme na teraporadnu,aby jsme se předháněli,kdo má víc zvířat.Chodíme sem proto,aby jsme si tu vyměnovali praktické a teoretické zkušenosti.Tak se nad tím zamysli a začni se prosím tě ptát a věci,na které se dá odpovědět vic než jednou větou.Potom si z tebe lidi přestanou dělat srandu a říkat ti takové věci,jako aby jsi si začal shánět rakev.Ve spojeni se zmiji gabunskou,mi to jako legrace nepřijde a můžeš být mrtev dřív než se naděješ.Takže se prosím zamysli nad tím co píšeš.Chápu,že máš prázdniny a chceš si povídat,ale.........;-)

muzu jeden offtopic? jen tak nahodou jsem zabrouzdal na vase super forum a precet jsem si tohle vlakno. o rychle smrti od jedovatych hadu nepochybuji, ale proc by mel zdechnout kvuli nejakemu skrticovi? prominte jsem min nez laik, ale opravdu jsem si myslel ze skrtic je "bezpecnejsi" nez jedovaty plaz. muze mi nekdo trena jen 2 vetami rict proc ten konkretni trimererusus albolabris je tak nebezpecny?

tak pardon, pouzil jsem strejdu googla a doznal sem ze ten maly smrad je jedovaty. ale pak nevim jestli v tuto nocni hodinu jsem vymastenej ja nebo Piarista, protoze se mi zda jako by si myslel ze to je skrtic. ale asi se mi to opravdu jen zda. tak ja uz vas nebudu otravovat.
sory za spam:-)

zdravim vsetkych milovnikov jedakov, chcel by som si v buducnosti zaobstarat gabunku ale mam troska pochyby ci je to naozaj had ktoreho chcem. uz som coto o tomto hadovy pocital a obavam sa ze tento had je az priliz lenivy a dokaze prelezat bez pohnutia aj cely tyzden. ako to je v skutocnosti s tymito prekrasnymi hadmi?

No tak zrovna vyhledavac mi nasel 3 fotky z toho 1 nefunguje ale to je jedno, je to vase vec ale ja jsem nazoru ze fotky patri do pochlubte se a ne sem.;-) Navic sehnat fotky chovatelu tejtech hadu urcite neni zas takovej problem, staci prosmejdit internet... radsi zase jdu, nez me nekdo ukamenuje.