Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezodpovědný zverimex

Ahoj,tak mám tady recenzi na jeden zverimex v Praze. Nachází se v budově,kterou jistě všichni Pražáci znají. Flora na Vinohradech. Občas se tam zajdu podívat na opičky co tam mají už rok a nikdo je nechce koupit (nemaj svěrač a tak močí úplně všude) a mají tam i hady,mezi nimy dvě malé krajty královské. Občas je okouknu abych se ujistila,že ta moje je hezčí :-). Před týdnem jsem se tam objevila a jedna z nich lezla po skle a ta druhá byla naložená v misce s vodou. Napadlo mě jestli nemá parazity a dnes jsem se tam nachomejtla zas a nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Obě regiusky ležely u sebe,jedna v pořádku a druhá v katastrofálním stavu..Jedno oko promáčklé a zašpiněné pískem a druhé špatně svléklé.Po bližším zkoumání jsem zjistila,že po ní leze milion broučků-parazitů,až to vypadalo strašidelně.Když jsem na to obsluhu upozornila,tak jen mávla rukou a řekla,že o tom ví.Takové malinké nemocné krajty za tři a půl tisíce,to je nehoráznost..Proto vás na ten zverimex chci upozornit a varovat vás před ním.Počítám,že tam stejně nic kupovat nebudete protože ceny jsou stejně o třetinu vyšší než normálně...

Tak mám další zprávy o tom zverimexu. Včera mě přemohla zvědavost a vešla jsem opět dovnitř skouknout ty dvě malé krajty, ale najednou byly pryč. Po půl roce (nejméně), co je tam měli a nikdo je nechtěl, je prý prodali. Tak by mě zajímalo, za jak dlouho jsou schopni se zbavit těch parazitů, když jimi musela být napadená i druhá krajta.. Asi se jich nějak zbavili, nebo je prodali hluboce pod cenou..

A nebo ty krajty nevydržely a lehly. Ono pro takové případy nemusíme chodit daleko. V Ládví se našponovaná regiuska vidí taky. Nejen regiusky. Třeba tmavka,co je nachlazená jako kráva atd. Možná majitel u takové tmavky chce prodat zvíře jako bublifuk. V Chebu v Hypernově v bývalém zveru taky mladá musela po několika dnech nehybné regiusky poradit obsluze,že by nebylo od věci ji vyndat. Prostě takových zverů je víc.

Dneska jsem se s tímto problémem (promáčklé oko) potýkal u obou mých krajt. Nedávno jsem jim navodil suché období (vlhkost kolem 60% a teplota o pár stupňů výš nad normálem) a dneska jsem si všiml, že obě krajty mají na očích menší promáčkliny. Obě krajty jsem pořádně porosil no spíš "vykoupal" a asi do dvou minut bylo po problému. Píšu to spíš jako radu někomu, koho to do budoucna může potkat a nebude si vědět rady.

To ti docela závidím, že máte doma tak nízkou vlhkost...my máme doma okolo 50-60% pořád a teď se mi těžce snižuje vlhkost v terárku, musím pořád větrat terárko atd. a když hodně větrám nejde udržet vyšší teplotu takže jsem dal bodovku s větší watáží to zas táta nadává že to sežere víc peněz......:-/:-/

Jinak v tom zverimexu, o kterém jsem tu zpravovala, jsem objevila dvě další malé krajty...vyzáblé prcky...výkaly všude a chudáci zvířata se krčila v rohu bez žádného stínu a úkrytu...A pro akvaristy mám taky jednu zprávu - v jejich rostlinách jsou nezmaři, měla jsem s nima hroznej problém, tak pozor...

máš recht ...... když vidím vedle pokladny regiusku v kostce velké 15cm x 20cm x 10cm a nad ní ve stejné kostce asi 5 malých užovek :-/ ................. ta tmavka co tam mají (není naprodej) má sice obrovské terárko, ale na zemi měma posledně 2 bobky a zeschlou kůži (a to jsem tam byl těsně před zavíračkou) :-/.

Je to zvláštní, zatim co jsem viděla petcentra a taky v tom ve kterém pracuju mají tera zvířata pěkné podmínky, sice jsou předražený, ale řekla bych, že se jim žije dobře. Docela často nám tam chodí veterinární kontroly a je určen hlavní terarista, který kontroluje podmínky a stav zvířat. Nejspíš dělají na Floře kolegyně, které na zvířata slušně řečeno kašlou:-/

Taky mám jeden docela vkusný zážitek. Před pár dny jsme jeli s rodičema do Olomouce. A jen tak náhodou jsme zašli do jednoho zveráče okouknout, co tam mají. Myslím, že po tomto kulturním zážitku už tam nikdy nevkročím. Kromě všeho ostatního, tam měli také regiusku. Už dospělou. Jenže nějakej trotl asi neví, že by se u krmení měli hlídat bo občas nežerou a potkan se musí vyndat. Bystřejší už pochopili, co jí bylo. Měla v sobě vykousané díry o průměru až 2-3 cm. Do hloubky až 1cm. Prostě hnus. Bylo to tak hluboké, že jí byly vidět i obratle a navíc ji ještě prodávali jakoby nic za 3 000. Myslím, že měli hodně velké štěstí, že tam v tu chvíli nikdo nebyl. Možná by nebylo od věci je taky zavřít do bedny s hladovým potkanem, aby pochopili, kde udělali chybu. Chtěla jsem se proto zeptat, bo jsem to tu zatím nikde nenašla, kde se případně takové věci mají hlásit? Aspoň podle mého objektivního názoru by se tohle nemělo dít. Jen pro info: Byl to zverimex, co je u nákupního centra, jak je gigasport, asko, jysk...

Tak záměna techto dvou druhů je celkem běžná věc.Já koupil moje ještěrky Podarcis sicula sicula,pod obchodním názvem Lacerta lacerta.Prodavač neměl ani páru co prodává za zvířata.Když jsem se ho ptal,co že to je ta Lacerta lacerta,tak na mě ču měl jako péro z gauče.Zřejmě ani netušil,co je to rod Lacerta:-D:-D:-D

Teda znám v Olomouci 6 zveráků, ale chodím jen do dvou, protože mě zajímají jen hlodavci, jako krmivo:-D a rád se podívám na hady. Nabízeli mi regínu za 1590 kč, možná to bylo 1690, ale to je jedno, takže tam kde bych ji viděl za 3 klacky bych se jim vysmál přímo do ksichtu ( jeden chovatel přes inzerát nabízel královky dokonce za 900 kč). I tmavky a hrozňu prodávaly pod 2 litry. Takže by mě zajímalo o který zverák se jedná, protože nějakej asko, giga.... nebo jysk neznám, zřejmě to budou nepotřebné šit obchody. Tak pokud dokážeš líp popsat umístění tohoto zveráku, tak neváhej a řekni. Kde se takové týrání zvířátek hlásí bohužel nevím, já bych jim dal přes držku osobně, to je jistější!!

10100,-Kc za leguána? Nebo ses jen překlepl

100% to je mimo mísu...ceny legů v Petcenter jsou 1080,- Kč, 1520,- Kč, 4360,- Kč nebo 5450,- Kč dle velikosti, respektive nákupní ceny. Na posledních dvou kartách se zvířata prodávají zcela výjímečně, většinou dospělá zvířata, tuším, že za tuhle cenu byli pouze v Petcenter Extra v Horních Počernicích. Většinou se tedy prodávají za 1.080 nebo 1.520,- Kč. Většinou se ceny ve zveráčích pohybují od 900,- do 1.300,- Kč plusminus...zvláště po novoročním přeřazení zvířat do 19% DPH to bude možná i více...takže bych to nějak nedramatizoval. Ne u leguánů;-)

Parazity nebudu šířeji komentovat, můžou se objevit všude (viz. vlákna zde na poradně) a je samozřejmě a neoddiskutovatelně na vedoucím prodejny, aby zjednal na obchodě nápravu.

S tím anolisem (níže) to je smutný a moc k tomu taky nejde říct. Já jsem taky jednou amputoval karolíňáka (mrchy rychlý:-() a dohodli jsme se se zákazníkem na slevě...každopádně je to blbá situace, to vás můžu ujistit. A propos, karolíňáky se nám povedlo dvakrát na PC v Butovicích odchovat - to jen tak na okraj;-)

S petcentrem na Floře mám také jednu negativní(asi ne poslední) zkušenost. Je to asi rok co jsem si tam vyhlídl anolise rudokrkého. Pěkně jsem poprosil paní prodavačku jestli by mi jednoho neodchytila. Ta si na odchyt vzala síťku na ryby a začala s ní mávat v teráriu jako kdyby na louce chytala motýly když se jeden náhodou ocitl v síťce všiml jsem si, že mu tou sítkou urazila ocas. Přál bych vám vidět jak vyváděla když jsem jí řek, že ho nechci.

Leguán červený by souhlasil, přesná cena je 7.090,- Kč, ale kartu s prodejní cenou 10.100,- nemáme na žádnýho leguána. Abys to pochopil, sedím v práci u počítače, svačím, a tohle info si vyjíždím z prodejního systému;-) Takže pokud ta cena skutečně taková je, pak to není prodejna Petcenter anebo je chyba někde úplně jinde:-) Ne že by to bylo nějak důležité:-)

já jezdím do zveráku do Štěrbohol (Interspar) - někdo ho tady taky zmiňoval, jezdím tam pro stelivo atd....musím napsat, že to tam skutečně není nejhorší ( když srovnávám s jinými), ale želvy tam mají v naprosto katastrofálních podmínkách, to bych vždycky až brečela, když je tam vidím.....Počernice - hodně o nich slýchám, koukala jsem na fotky, ale taky ještě nemám odvahu tam zabrousit, i když na fotkách to vypadá moc pěkně...tak to možná o víkendu risknu :o))

ja osobne by som zo zverimexu nikdy nic nekupoval . . sak ty ludia co predavaju o tom prd vedia vecsinou a na tych premrstenych cenach sa mozem len smiat . . . tak ale ked je dakto pohodlny a nevie si zohnat z rozumnejsieho a kvalitnejsieho zdroja jeho problem . . . !