Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pokousání hada myší!!!!

:.(prosim poradte mi rychle co mam delat,jako vzdy sem krmila sveho hadka a odesla jsem na 15 s tim ze kdyz prijdu bude mys sezrana ale nebyla,,je to skakavka a necekala bych ze mi pokouse hada:.(prisla jsem a mys sedela na hadovi a kousala, ma ted takove 3 vyzrane mista bez supin!!:.(mam s toho ulne slzy v ocich,az brecim..prosim napiste mi rychle jestli se to zahoji..jinak to NEPREZIJU:.(prosim prosim ani nevite jaky mam strach..uz je zpatky v terarku a chova se normalne.. a tu svini mys hodim guttce ta si s ni poradi...prosim poradte!!!!!!!:.(:.(

vydezinfikuj místo poranění dezinf. prostředkem např. hypermangan, ajatin, septonex, cokoliv takového, jen nepoužívej peroxid vodíku. Pokud to není hluboké tak se to celkem rychle zahojí, kdyby něco zajdi na ATB.

Zdarec, zase taková tragédie to nebude,desinfikuj rány septomexem, peroxidem vodíku či jinou desinfekcí, kterou najdeš v lékárničce, dokud se rány nezacelí. Při takových poraněních jdou obvykle hadi rychleji do svleku než jindy, pohlídej si tedy několik následujících svleků, aby proběhly bez problémů. Příště doporučuji při krmení dohlížet;-)
Mimochodem, co to bylo za hada?

No nasla jsem Jodisol, tak to potru hned jak mi schvalite jestli je to vhodny pripravek..jinak moc dekuju!!!do krve to neni,ale jde videt ruzova kuze:-(urcite priste dohlednu..tak muzu pouzit teda jodisol?jo mam koralovku

S tím se setkáš zřejmě ještě vícekrát. Zkus:
Dávat potravu nakrmenou a napojenou.
Pokud o ní hádě nejeví zájem, odebrer jí po pár desítkách minut (nejpozději).
Vyvaruj se ponechávání krmného hlodavce v nádrži "přes noc".
Pokud je had pokousaný, je to tak, nebreč, pomoz mu!
S pozdravem
Rockviper

PS: někdo nechává myšky v terárku s tím, že jim tam nechá potravu. Jsem proti a nedělám to tak. Vyjímečně u vzteklých jedovatin, které nemají náladu a v podstatě si nenechají sáhnout do nádrže. Ale jak píšu, to jsou vyjímky.

Uz sem rany vydezinfikovala a mam pocit ze ho to asi stipalo:-( protoze se zacal hodne vykrucovat, ted jen doufam ze se to dobre zahoji...abych byla jeste klidnejsi rada bych nekomu z vas poslala na e-mail foto..zkusila bych rany vyfotit a poslat.a uvidite jestli to je v pohode nebo mam jit k veterinari:-(...ale dneska uz chci hadka nechat v klidu protoze si lezi a nechci ho vyrusovat, takze mozna zitra jak budu zase dezinfikovat..dala bych fotku sem ale neumim ji tady dat.tak jestli by nekdo chtel tak at tu hodi e-mail.dik

tak sem dnes koupila Betadin;-)jak jste mi poradili(radsi ho budu mit porad po ruce) znovu sem rany dezinfikovala..taky jsem poslala ty fotky e-mailem tak doufam ze je tu pak hodi..fotka trochu zkresluje,ale na vlastni oci je to horsi:.(tak zatim a dik!!

No je to rozmazané, ale je tam vidět to vykousané kolečko (kolečka) a nevypadá to až tak otřesně, na to by měl betadin stačit. Hlavně ho nezapomeň naředit 1:5-10 s vodou a oplachovat 2x-3x denně. Měl jsem kdysi něco podobného na sinalojce, tak předpokládám, že na campbelce (je to, ne?) to bude stejně tak v pohodě;-). Po dvou třech svlecích to ani nenajdeš.

Ty rány vodou neoplachuj, pokud se tam dostane nějaká nečistota, tak to vypláchni tím roztokem betadinu a dej korálovku na nějaký povrch bez substrátu. Mě se osvědčily třeba papírové ručníky nebo bavlněná plena, k tomu jen miska s vodou a úkryt (třeba rozpůlený květináč nebo krabička s vlezovým otvorem. Prostě hygiena;-).

no to je takovy maly problem:-[,totiz ja mam ty koralovky 2,takze mam obe spolecne a zadnou tzv.karantenu nemam..v plast.boxu jsou mastomysi... ale zatim na hadovi nevidim zadnou zmenu,je v pohode jako dycky a ty rany peclive kontroluji..a kdybych neco zpozorovala nevaham hned jet k veterinari..a muzu ji dat normalne mysku?samozrejme mensi kterou zvladne a budu u toho, nebo ji mam radsi nechat?uz 2 tydny nejedla:-( dik krokodyle:-)

Upřímně řečeno jsem ji kdysi, když se mi to stalo, nechal na substrátu a taky to zvládla, ale pokud by se zahrabávala, tak to není ideální. Myšku bych jí nedával, aby se ta kůže zbytečně nenapínala, maximálně opravdu malinkou a nejlíp zabitou. Neboj další 2 týdny, než se to trochu zatáhne, to klidně vydrží o hladu.

no prave ze ona lezi porad pod substratem:-/ uz od zacatku, ale ja mam bukove stepky:-), myslim ze horsi by bylo kdybych mela jemny sterk nebo pisek..kdyz si ted ctu to moje vlakno tak se mi chce smat:-Dale ja vcera byla opravdu v soku:.(ja jsem myslela ze to neprezije ten hadik to bych pak ani ja:-/tak dik!!