Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fučení hroznýše

Ahojte všichni chovatelé!prave prisel bracha s tim ze mu hroznys funi:-/jak tam chce dat ruku tak zacne funet a trochu otvirat tlamu.nechce ho kousnout?.nevite cim to muze byt?kdysi to nedelal..ja myslim ze to bude asi stresem..ale jak uz ho ma v ruce tak uz je klidny a nefuni...tak dekuji:-)

Moji hroznýši B.c.imperator F1 Costa Rica se takto dříve chovali při každém otevření terária. Nafukování, syčení, funění. Když vyrušování pokračovalo, následoval silný kousanec. Stejné chování probíhalo, když neměli hlad, k zahnání krmného hlodavce. Časem se ale trochu zklidnili.:puff: Jinak pokud je hroznýšovi kolem dvou let, může jít o "pubertu" a měl by se zase zklidnit.;-)

já mám 3,5 měsíčního hrozňu,a až dnes my to začal dělat,ale děla to jen když na něj šahnu,a chci ho vindat,ale neotvíra tlamu jen sičí je teda pravda že se docela ho teť bojím,uvidim nechám ho pár dnů vklidu pak se pokusim ho zase vzít do ruky,třeba je jen vynervovanej.

Tak to jsem se lek ze syci jen na me. Jinak chci si porizovat nove terarko mam asi osmi mesicniho hrozna tak se chci jen zeptat jestli myslite ze by mu stacilo terarko 150x70x70 (dxhxš)??? Do dospelosti ???:?:

Ta velikost terária je ideální. Jinak to syčení a otvírání tlamy je naprosto normální. Teď mam doma cca 50ks mláďat různých poddruhů Boa a kdykoli vejdu do místnosti s nimi zní to tam jak přetopenej kotel dvacetihlasně. Nedejbože abych otevřel v terárku. Nejhorší jsou occidentalisové. Ty ovšem nepřestanou ani v ruce ostatní ano. Pokud se nechceš nechat pokousat ber ho z terária na háčku ve chvíli kdy bude venku už nekousne. (většinou)

moje hroznýška když byla malá tak taky funěla a přímo mě do ucha (až mi připadalo že to dělá úmyslně), ze začátku jsem se hodně bála aby nebyla nachlazená ale z nozder nic nevytejkalo, ani se v terárku nestavěla nezakláněla ani neotevírala tlamicku, a ted už téměř nefuní, jen občas když ji vytahuju těsně po spinkání tak mi tim vyjadřuje že není zrovna moc nadšená že ji beru ven :-)

Hroznýš se pouze brání a nechce mít žádného vetřelce ve svém terku.Syčení(nebo i fučení) a pootevřená tlama , to vše jsou příznaky obrany.Když už ho má v ruce tak si myslí že je pouze větev a nepředstavuje pro běj žádné nebezpečí...;-)

No tak to ja žadny fučeni ani syčeni zatim nezažil..ta ma agresorka vždy šla totiž hned na věc-esičko a brutalni vystřely do skla! ::) Jeden čas jsem dokonce musel terarko přikryt aby se mi neumlatila. Sameček byl super pohodař ktery měl vždy vše na haku ale z te frajerky jsem byl jeden čas uplně nešťastnej :-| Ale ted už se naštěsti uklidnila... :))