
Divoká myš
Zdarec, důležitý dotaz. Máte někdo zkušenosti s krmením hadů divokýma myšima?? U nás v práci se totiž objevila a ulovit ji byl nadlidský výkon ale zadařilo se, tak se chystám ji dát hrozňovy (cca 6 měsíců, 80 cm) makam v projekční kanceláři takže žádny jedy tady nemáme, ale bůhví odkud přišla. Vzhledem k její světelné rychlosti, která se s těma laboratorníma troskama ze zveráku nedá srovnávat, otrávená asi nebude. Dík za váš názor!!
my doma jednu zrovna mame a zase si lamu hlavu jak se o ni postarat do jara nez ji budem muset dat do prirody
Já myslím asi to samé jako např. krokodýl a jiní. Pokud není myška přiotrávená - což asi není, když je tak čilá
....nepadaj z ní kusy kůže atd., tak myslím, že je zdravá a rozhodně vhodnější pro hada, než myška laboratorní. Divoká myška bude asi i lépe živena - občas slupne nějakej hmyz, zbytek konzervy atd....prostě víc vtamínů podle mě a s těma parazitama nevím, ale moc bych si s přenosem na hada z toho hlavu nedělal pokud tedy aspoň na pohled vypadá myš zdravě, tak proč ne...
Souhlasila bych s Krokodýlem, taky jsem občas chytla nějakou divokou myšku ale jednou se mi to bohužel nevyplatilo. Pak jsem léčila hada od parazitů. Naštěstí se z toho vykřesal, ale dalo to mně i hadovi zabrat. Po této zkušenosti už divoké myšky nechytám.
Můžeš to nějak rozvést, já nevím, co si pod těmi "velkými" problémy představit (...vykřesal...zabrat), pokud se týkají vnějších parazitů - krevsajících roztočů, tak na zverimexových také nejsou výjimkou a zas takový problém to není. Vnitřní parazité to je zajímavější. Možná by mohla JaBul něco připsat. Jestli existují nějací vnitřní parazité, kteří procházejí např. více stádii, z nichž jedno je v hlodavci a další v plazovi/hadovi (nějaké tasemnice, motolice...)? Předpokládám, že u vnitřních je prakticky nemožné, aby fungovali v jednom stádiu u obou typů - endo i ektotermních zvířat, vzhledem k poměrně odlišným teplotám. Co na to říkáš Jani?
Právě po zkrmení divoké myši had (Panterophis guttatus) neustále vyvrhoval natrávenou potravu, měl nazelenalý trus. Už si přesně nepamatuji, jaké parazity měl, dostal léky na odčervení a nakonec entizol, který jsem mu musela podávat rozpuštěný, sondou. Než se dal dohromady, trvalo to asi 3 měsíce, musel začít žrát od malých kořistí, holat až si znovu zvykl trávit velkou kořist. Žádné jiné změny , kromě té divoké myši se neudály,proto jsem přesvědčená, že je původcem nemoci ta divoká myš. Ostatní 2 hadi (také Panterophis guttatus), kteří s ním sdíleli terárium byli v pořádku (jim jsem divokou myš nedávala a ani se nenakazili od nemocného hada, kterého jsem po zjištění nemoci přemístila do zvláštního terária).
Co teď na to říkáš Jani?
Docela by mne zajímal Tvůj názor a čím by to tedy mohlo být, když ne zkrmenou divokou myší?