Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podestylka

Ahojky prosim vas koupil jsem si kokosovou drt a vubec nevim jak ji pouzivat pomuzete mi prosim je to pro daha krajtu kralovskou
pls..

No hobliny nedoporučuju. Krajta královská potřebuje vlhko a hobliny začnou plesnivět (také nezadrží vodu a budeš hodně těžko udržovat vlhkost). Já měl dřív také lignocel---- teď jsem přešel na rašelinu (vypadá dokonce líp a můžu krmit v terárku) ...... dokonce mě vyšla levnějš než ten lignocel ( 2 kostky lignocelu (18 litrů hmoty) = 74Kč .............. jeden pitel rašeliny (20l)= 55kč) za ušetřené peníze zajdeš na jedno :beer::-D

ahoj mam hroznyse kralovskeho.mela jsem u nej jako podestylku smes kury..ale objevila jsem tam klistaky...tudiz jsem se podestylky musela zbavit...chtela jsem se zeptat jestli se da jako podestylka pro hroznyse pouzit i koberec?je to pro nej vhodne?dik za rady...

Zdravím, měl bych menší dotaz ohledně čištění písku. Máme doma nyní velkou hromadu písku a chci pro své agamy namíchat lignocel s pískem, avšak teď uvažuji jak mám ten písek ošetřit než jej tam dám, co si myslíte? Mám jej nějak čistit? Napadlo mě jen propláchnutí v horké vodě, někde jsem četl o "vypečení" písku v troubě, ale zase někde psali, že je to blbost. Tak jsem z toho taky trouba a uvažuji nad nějakým kompromisem, co si o tom myslíte? Děkuji ;-)

Používám hrabanku z jehličnatého lesa- nejlépe modřín, smrk. Když odhrabete vrstvu jehličí,tak si můžete nahrabat celkem kvalitní hrabanky kolik unesete a nic to nestojí a hezky v terárku voní. Je dobré ji promíchat s mechem-perfektně drží vlhkost ale to už píše Krokodýl.Mám na ní užovky proužkované a mauruse.Mějte se.

Když jsem se minulý rok účastnil úklidu lesů v rámci enviromentální výuky, tak jsem se na vlastní oči dozvěděl, že lesníci jsou ta největší prasátka, co lesu škodí, než nějaké odebírání jednoho kýble hrabanky. Jinak lesníci, pod tím pojmem myslím lesní techniky, pilaře a podobné...

A co když si ji nahrabeš na vlastním pozemku;-), jinak bys podle lesního zákona neměl ani sbírat plody ani dřevo atd. Ale jsou věci, které jsou tolerovány, akorát tam na to nesmíš jezdit s tatrovkou. A ještě lepší je když tě nikdo nevidí:-D.

Hrabanka není špatný nápad ale pořád hodně práší, chci ji použít ve větším pro hroznýše, hobliny když se ,,ulezou,, tak jsou taky Ok ale ta cypřišová kůra mě vychází pořád jako nejlepší, nebo ne? Jaště přemýšlím o mlčovací kůře z Obi ale ta asi taky práší, když přeschne. Za reakce děkji Marek

Kamarat dal mulcovaciu koru a hovoril ze je v pohode, az na to ze mal od nej zalepenu topnu rohoz. Tam kde bolo teplejsie z tej kory zacala totiz vytekat zivica. Ciprisova kora je fajn, aj ked stoji o cosi viac, ale dobre drzi vlhkost a neplesnivie. Len by mohla byt trosku jemnejsia, ale to vyriesi zahradny drvic odpadu, len najst niekoho kto ho ma :-D