Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto CITES

Ahojky všem.

Mohl by mi prosím někdo odpovědět, zda: python regius, e.c. cenchria a a. dumerili podléhojí registraci CITES???

ČESKÁ INSPEKCE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH mi tvrdí, že ano.

Děkuji za názory.

Zamykám, aby nám to tu spamboti nesežrali. (Kurt)

tohle jsem jednou našel, ale už nevim kde: "Od 1. května 2004 se vstupem České republiky do Evropské Unie, je krajta královská vyjmutá ze seznamů CITES. To znamená, že ani její chov, ani obchodování s ní nepodléhá již žádné registraci."

Není. Regiuska je v seznamech cites samozřejmě pořád, jen se změnili podmínky a nemusí se stejně jako ostatní zvířata z cites B (až na některé vybrané skupiny, kde registrační povinnost je - např. Testudinidae spp., Cordylus spp., Tupinambis spp. a jiní) registrovat.

Krokodýl - to má zřejmě z mých stránek:
http://www.volny.cz/richardhorcic/www%20stranky/reg ius.htm
Krajta královská v CITES samozřejmě i nadále zůstává,(ostatně stejně jako všichni zástupci čeledi Boidae), jen je vyjmutá ze seznamů podléhajících povinnosti registrace. Asi jsem to jen nevhodně vyjádřil, respektive spíš jen bezmyšlenkovitě opsal z informačního emailu jednoho pracovníka našeho Krajského úřadu odboru ŽP. To nešťastné vyjádření nebo spíš špatně volená slova na svých stránkách co nejdříve opravím, nicméně pro většinu začínajících chovatelů je stejně nejpodstatnější ta informace, že regiuska se už nemusí registrovat.