Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmeni

Jak vlastne casto zerou pralesnicky a rosnicky... cetl jsem ze kazdy den nebo obden, ale dle
meho krmeni jsem zjistil ze ta k 3x a pak tyden nic.. vubec nezerou ani nemaj chut lovit a to se opakuje porad do kola.., je to bezne ???

loading...

Pardon ... resinifectrix (trochu jsem to pomotal;-)), u té stačí i u mladé obden, denně snad jen úplně ze začátku, ale půlroční už klíďo obden. Bohužel když nechtějí, tak to je problém. Zkus je hodit vždy na noc do menší krabičky s několika menšíma cvrčkama. Asi by líp baštili něco lítavého - mouchy, můry, zavíječe, ale, kde je teď vzít? Občas někdo nabízí na krmení zavíječe voskové.

Vždyť to nemůže mít pořádnou nutriční hodnotu. A kde je bereš, neumím si moc představit, jak je sušíš. Mě to připomíná jako bys krmil "vysušenýma chcíplotinama". Zvíře je takový, jak ho krmíš a kvalitou krmného hmyzu se dá lecos dohnat a dost pochybuju, že budeš na sušených cvrčkách odchovávat. Ne všechno, co jim chutná musí být ideální. Možná občas, když není nic jiného po ruce, ale často bych jim je nedával. Proč by je měli živí svědit, oni je pořádně přežvejknou než je spolknou.

V mikrovlnce? Není lepší je hodit do terárka než do mikrovlnky. K tomu bych moc důvěry neměl, to bych raději za těch 7 pětek jednou za měsíc koupil 2 krabičky živých, ne ve zverimexu, ale od chovatele na nějaký burze nebo přez inzerci, protože za těch 70 Kč jich tam bude dost na celý měsíc. Mám obavu, že ti sušení ve zverimexu moc kvalitní nebudou.

jak ty susene delaji nevim ..a sak zname kvalitu. ja jsem puvodne koupil 15 cvrcku zivych s tim ze preckam tyto vanoce ale ty zaby vse sezraly... nemit par susenych tak by byly do stredy ohladu... proto rikam radsi par susenych nez hlady...skousel jsem kdysy koupit krabicku zivych ale to se mi nedari .. 14 dni maximalne a jsou pochcipani... radeji kazdy tyden10 cvrcku... ´= male skody, a porad novy a zivy :)))))

Řekl bych, že nutričně to bude lepší než sušení, ale nikdy jsem takový problém neřešil, není tak těžké přechovávat dočasně cvrčky, většinou je zabije vlhko, chce to mít v nějakým kyblíku nebo faunaboxu buď úplně odkryté nebo při nižší výšce poklop s mušího pletiva, pár vaječných proložek, a kousek něčeho zeleného (denně měnit) a pár psích granulí. Jakmile je necháš v plastové krabičce s pár dírkama, tak je do týdne zabiješ.

tak krokodyle, zase pridam jednu novinku, dnes jsem byl koupit cvrcky.. ale bohuzel po vanocich jako vzdycky nic nemaji.. tak mi vryzily pytlik cehosi podivneho.. a prej to ma byt nahrada... sam tomu neverim tak ti radsi pisu nez abych jim ublizil.. diky teda za radu at vim na cem jsem,
produkt :

produkt.php

Ahoj lidi... tak sem zkoušela mojí korálvce konečně dát živýho malýho pískomila...ale ona ho neloví,...snaží se ho jíst za živa..ale on se jí vyvlíkne...a pak se odplazí...a zkouší to ....ale bez výsledku... myslíte, že neumí lovit?:-x

I ja se pridam se svou troskou do mlyna. V sobotu jsem na burze koupila 2cm velke mladata rosnicky harlekyna, s tim ze jsou to nenarocne a zrave zabky vhodne pro zacatecnika. Samozrejme, nabizenych neletavych octomilek se jeste ani netkly :.( Objednala jsem mikro cvrcky - myslite ze jim budou vic chutnat nez ty octomilky?

to mas dost male... ale cvrci okolo 0,5 cm by to mely vyresit... vypust je tam a sleduj vecer jestli budou lovit.. ja je mam naucene okolo 20.00 jak se zacne stmivat.. zacnou radit.... kdyby to ale moc nepomohlo tak sem s tim mel taky problem.. pinzetou pred zabkou blbnout a nekdy to zabere..

v cem rosnicky mas..a jak krmis??jaky pro ne mas podminky(vlhkost , teplota)??? je pravda ze to jsou velice zrave zabky(ty octomillky sou pro tak maly zabky ideal...nemas je v moc velkym terarku?...zkus dat rosnicky do mensi plasovy krabicky a soupni jim tam ty octomilky nejlepe vecer (ve tme) mely by zacit bastit

Mam je v terarku 35x25x25, na dne vlhka bunicina v silne vrstve, keramicka miska s vodou (hloubka 2 cm), rosliny anubias a potos na splhani. 3x denne rosim, teplota pokojova. Octomilky jsem proste vzala a vysypala do terarka. Dobre - zkusim je dat na noc s zabkama do nejake mensi krabicky ;-)

jo rozutecou..jak si napsala že je tam sypes..tak sem si to představil dost realisticky(zasypany terko octomilkama)... dale je dobrý mít v terarku zadní stěnu z nějaký tý přírodniny..a nejlip i boky....třebas podlepeny černym papírem......aby se cítili víc v bezpečí...věřim že začnou žrát o 106...až vyrostou tak ideální rozměr terárka pro pár je 70x35x45(dxšxv)

Tak zabky rozdeleny do DVOU lahvi, natrepala jsem jim tam mikrocvrcky.
Na stenach te puvodni lahve bylo par hovinek, dala jsem je pod mikroskop, samozrejme masivni zamoreni strevnimi hlisticemi 3-[ a pak se divim ze nezerou.. :x: Nicmene v trusu jsem objevila hlavicky a kridla octomilek, takze asi nektere zabky zerou a jen se tvari ze ne.

holky mají taky harlekýnky a s krmením máme stejnou zkušenost. Momentálně se chtějí rozmnožovat a my nemáme žádné informace, jaké podmíky pro chov...Ohledně krmení - čím krmíš? My teď cvrčky a přes jaro, léto kobylkami.
Ahoj Katka a Kája