Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LEGUÁN ZELENÝ

Ahoj mam jeden dotaz de o mího Leguána Zeleného je strašně agresivní, když k němu dám pomalu ruku, hned mě sekne ocasem, když se přiblížim víc, začne utíkat a když ho chytim tak kouše a hned když otevřu terárko ani do něj nestrčim ruku tak je hned ve výhružném postavení:-|Neví nikdo čím to je
(Melda:doufám že to mám bez chyby:-D)
Změna kategorie, původně: Ještěři (GG)

loading...

Nezlob se,ale myši s i,by mněl trojkař vědět.
A to,že máš agresivního leguana není žádná vzácnost.Je to zvíře,musíš ho učit na svojí přítomnost.Pomalu ho připravovat na to,že ho budeš brát do rukou.
Mám semce ještěry Timon tangitanus a když má svůj den,tak se nechá drbat na hlavě.Trvalo to čtyři roky,než se to naučil.Samice jak mě vidí tak uteče.Takže to chce trpělivost a záleží taky na zvířeti.Některá neochočíš nikdy:)).
Nejni to domácí mazlík

Přiznám se, že chovám zatím krátce, ale u chovatele, od kterého mám Míšu jsem leccos zpozoroval, je to mimochodem rodina, takže jsem byl a jsem se zvířátky docela často a taťka je veterinář, takže sem tam se juknu na ještěry, co s nimi chodí na očkování ;) A agama vodní je čistě z mých zkušeností, které jsem Ti či Vám popsal, největší mazlík...hezký večer :)

Urcite to neni to stejny - agama vodni jest Physignathus lesueurii a agama kocicinska Physignathus cocincinus, jsou odlisny i na pohled, myslim ze - kocicinska zije s Asii a vodni zase v jihovychodni Australii, kdyztak me opravte.

S legosem se da ale taky "mazlit", nekteri to i vyzaduji, zalezi jen, co si predstavujes pod pojmem MAZLIT ;-). Ochocovani nekdy trva i rok, dva, tri, zalezi na legousovi a na pristupu. Rozhodne nepouzivat fyzickej natlak a byt trpelivej. Pokud je leguan starej pet mesicu, tak je to uplne normalni, musis se obrnit trpelivosti a vydrzet ;-)

Tak to je ještě mladej, zezačátku bych ho nechal v klidu ať hlavně začne pořádně žrát. Až se alimatizuje na prostředí, pak můžeš zkoušet pohladit, hlavně pomalu a hlavně ádný zběsilý nahánění po terárku/pokoji.
A u leguáno od někoho platí to samý. Zas ho nech v klidu, aby si zvyknul, nikdo ti neřekne jak dlouho to bude trvat. Může to být týden i měsíc. A pohlaví nepoznáš, ať zvolíš jakoukoliv metodu, dokuď je malej. Jedině sondu. Ale řekl bych že je skoro rozumnější počkat do roku a půl, kdy už to většinou bývá určitelný od pohledu.

A ještě k tý agamě. Pokud je to opravdu P. lesueurii (vodní), můžu poprosit o fotku do Pochlubte se - ještěři? Díky

Tak dneska jsem už konečně asi vyřešil agamy vodní, jedná se totiž o to, že pod pojmem agama vodní se představuje 8 druhů vodních agam. Jelikož i samotná agama kočičínská je agama vodní a dalších 7 druhů vodních agam. Takže věřím, že máme menší taxonomický chaos :-D Jinak asi tím zvířetem, které bychom asi úplně nazvali agamou vodní je Physignathus lesueurii Agamidae a to asi fakt nemám, jelikož zvíře je to celkem exotické a dovážené a tomu nevěřím :)Takže kdo je nakonec agama vodní? Možná už i ten leguán :-D

Mne už Míša děsí, radějc končím s jeho zjištováním totožnosti, jelikož on vypadá i jako kočičínskej, ale pak se kouknu na jeho proužkování a tmavší barvu a zase jsem ztracený :-D Má to být agama vodní, tak ho tak nechám a počkám až vyroste, to se ukáže :)) Třeba nakonec bude leguánem :-D

Ahoj,Adame,do té doby,než bude mít větší terko,asi bude problém s jakýmkoliv ochočováním,jak už Ti tu psali ostatní,v tomhle malém je v neustálém stresu,takže se mu nediv,že je na Tebe nasra..j,když mu nedáš to,co k životu potřebuje-prostor :x:.Tato velikost není ani pro mládě :!:.A k těm připravovaným rozměrům-přidej ještě tak metr na délku-tudíž velikost 2x1x2(d x š x v)by mohla být odpovídající ;-),páč představ si 1.5 m dlouhého legoše,jak je na tom 1x1 m zkroucený ::) .

Ahoj nechci vám do toho kecat ale můj leguán má už víc jak rok a půl a : volně mi pobíhá po bytě,žere z ruky,nechává se hladit....všechno chtělo ale svůj čas...denně ho brát do ruk atˇse vzteká jak chce,držet ho tak dlouho dokud se neuklidní a pak ho zase pomalu pouštět.Musí totiž vědět že pánem jste vy.Jo sem tam mu to můžete zpříjemnit nějakou dobrotou z ruky.Ale každý leguán reaguje jinak a i mi to dalo dost práce:-)Lucka

Tak to se bude mít fakt dobře:) A můžu vědět jak dlouho už ho máš?
Jo a pokud bys měl zájem můžu ti potom, když mi dáš svůj mail,poslat pár užitečných rad o výchově mazlíka.Je tam dost informací i o ochočování.Dalo mi dost práce nakrást ty informace všude po netu, tak kdybys chtěl, ráda se podědělím:-D

Dobrý den, mám k vám pár málo otázek. Našla jsem si na netu tyhle stránky o diskuzi o leguánech. Je to sice starší diskuze, ale snad mi pomůžete. Uvažují o koupi leguána zeleného. Prostudovala jsem tady několik různých rad a potřebovala bych poradit, protože nemám žádné zkušenosti. Pořádně jsem totiž nenašla rady pro začátečníky. Třeba jsem hledala špatně.
Tak tady je pár dotazů:
1:Mohu mít doma leguána, když mám 2 malé děti? (6,5let a 3,5roků). Neublíží jim?
2: Nevíte, kde bych mohla koupit mládě leguána? Jsem z okr. Nový Jičín. Chtěla bych ho sehnat od zkušeného chovatelé, který by mi případně pomohl i se sestavením terária. Nemám s tím opravdu vůbec žádné zkušenosti. Jsem začátečník!!!Ale hrozně se mi leguán líbí.
3: Bylo by možné odeslat mailem ten seznam, co jste posílala ostatním, co jste si sama dala dohromady o chování a o ochočení leguána?
4: A ještě jak to zařídit, když třeba jedeme na dovolenou? Nebo někam na víkend? To ho musím všude brát sebou?
No je toho docela dost, co by mě zajímalo. Ať se co nejvíce dozvím, než si ho vůbec pořídím. Třeba mi poradíte, že to radějí ani nemám dělat. Opravdu neznám nikoho kolem mého okolí, kdo ho má. Moc by mě opravdu zajímalo, jak obtížné je chovat tohle zvířátko. Moc děkují Vám i všem ostatním za radu. Liba Š.

Ahoj,je hezké,že zjištuješ info dříve,než si zvíře pořídíš;-).Takže něco o krmení a stravě-http://www.leguanzeleny.cz/Letacky/KrmnyManual.pdf ; http://plazi.reptile.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=143&Itemid=145:- a zde něco o chovu-PCHLZ_UPR.pdf. Je dobré vzít v potaz velikost zvířete.Koupíš si ho jako malého prcka,ale během 1-2 roků,zněj bude už slušnej klacek a třeba já mám 9 letého,který váží přes 5 kg a drápky má jako slušně vybavené šavliska:-D.Tudíž počítej s tím,že budeš muset vyhradit svému miláčkovi slušný kus svého obydlí,aby byl do budoucna spokojen.Není to až zas tak složité,ale musíš respektovat jeho potřeby.V létě je strava skoro zdarma,ale přes zimu to u dospělého jedince stojí celkem slušný peníz.Dobře si vše pročti.;-)

Myslím si že to je buď to tím že si ho nebereš každý den a je ještě malí a neochočený na to mám radu: Každý den si ho ber do ruky a dívej se mu do očí přitom ho hlaď po celé délce těla až po konec ocasu
nebo tím že se například vsléka to by po chvíli melo přrjít a bude normální (pokud byl už ochočený a začal to dělat)
nabo nemocí podívej se na internet na leguání nemocy a porovnej příznaky popřípadě navštiv zvěrolékaře (POZOR!!!ne všechny informace na webu jsou pravdivé)( měl sem stejny problém mrkl sem se na net a zjistil sem co to je a už je to OK)
nebo pokud je dospělí tím že je doba páření (nevím kdy je) to jsou samci agresivní a chrání si své ůzemí pokud to je samice tak už nevím
doufám že sem ti pomohl:)