Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LEGUÁN ZELENÝ

Ahoj mam jeden dotaz de o mího Leguána Zeleného je strašně agresivní, když k němu dám pomalu ruku, hned mě sekne ocasem, když se přiblížim víc, začne utíkat a když ho chytim tak kouše a hned když otevřu terárko ani do něj nestrčim ruku tak je hned ve výhružném postavení:-|Neví nikdo čím to je
(Melda:doufám že to mám bez chyby:-D)
Změna kategorie, původně: Ještěři (GG)

Dobrý den, mám k vám pár málo otázek. Našla jsem si na netu tyhle stránky o diskuzi o leguánech. Je to sice starší diskuze, ale snad mi pomůžete. Uvažují o koupi leguána zeleného. Prostudovala jsem tady několik různých rad a potřebovala bych poradit, protože nemám žádné zkušenosti. Pořádně jsem totiž nenašla rady pro začátečníky. Třeba jsem hledala špatně.
Tak tady je pár dotazů:
1:Mohu mít doma leguána, když mám 2 malé děti? (6,5let a 3,5roků). Neublíží jim?
2: Nevíte, kde bych mohla koupit mládě leguána? Jsem z okr. Nový Jičín. Chtěla bych ho sehnat od zkušeného chovatelé, který by mi případně pomohl i se sestavením terária. Nemám s tím opravdu vůbec žádné zkušenosti. Jsem začátečník!!!Ale hrozně se mi leguán líbí.
3: Bylo by možné odeslat mailem ten seznam, co jste posílala ostatním, co jste si sama dala dohromady o chování a o ochočení leguána?
4: A ještě jak to zařídit, když třeba jedeme na dovolenou? Nebo někam na víkend? To ho musím všude brát sebou?
No je toho docela dost, co by mě zajímalo. Ať se co nejvíce dozvím, než si ho vůbec pořídím. Třeba mi poradíte, že to radějí ani nemám dělat. Opravdu neznám nikoho kolem mého okolí, kdo ho má. Moc by mě opravdu zajímalo, jak obtížné je chovat tohle zvířátko. Moc děkují Vám i všem ostatním za radu. Liba Š.

Ahoj,je hezké,že zjištuješ info dříve,než si zvíře pořídíš;-).Takže něco o krmení a stravě-http://www.leguanzeleny.cz/Letacky/KrmnyManual.pdf ; http://plazi.reptile.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=143&Itemid=145:- a zde něco o chovu-PCHLZ_UPR.pdf. Je dobré vzít v potaz velikost zvířete.Koupíš si ho jako malého prcka,ale během 1-2 roků,zněj bude už slušnej klacek a třeba já mám 9 letého,který váží přes 5 kg a drápky má jako slušně vybavené šavliska:-D.Tudíž počítej s tím,že budeš muset vyhradit svému miláčkovi slušný kus svého obydlí,aby byl do budoucna spokojen.Není to až zas tak složité,ale musíš respektovat jeho potřeby.V létě je strava skoro zdarma,ale přes zimu to u dospělého jedince stojí celkem slušný peníz.Dobře si vše pročti.;-)

Myslím si že to je buď to tím že si ho nebereš každý den a je ještě malí a neochočený na to mám radu: Každý den si ho ber do ruky a dívej se mu do očí přitom ho hlaď po celé délce těla až po konec ocasu
nebo tím že se například vsléka to by po chvíli melo přrjít a bude normální (pokud byl už ochočený a začal to dělat)
nabo nemocí podívej se na internet na leguání nemocy a porovnej příznaky popřípadě navštiv zvěrolékaře (POZOR!!!ne všechny informace na webu jsou pravdivé)( měl sem stejny problém mrkl sem se na net a zjistil sem co to je a už je to OK)
nebo pokud je dospělí tím že je doba páření (nevím kdy je) to jsou samci agresivní a chrání si své ůzemí pokud to je samice tak už nevím
doufám že sem ti pomohl:)