Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrčci

Ahoj:-D,mam chamíka.J a nehce se mi pro něj kupovat ve zverymexu ty drahý cvrčky tak je budu chovat doma a chtěl bych poradit jaky potřebují prostor,jídlo,a jak se dají množit dík;-)

Potřebují v prvních dvou instarech vyší vlhkost, já to řeším tak, že při zakládání nové bedny s miminama proložky namočím nechám dostatečně odkapat, aby zůstaly vlhké, ale už z nich nekapala voda a další dny (cca týden) vždy ráno a večer )odpoledne jemně namlžím povrch proložek (pozor opravdu jemně, aby se to hned stihlo vsáknout do proložek a prckové se neutopily v kapkách). Další stadia cvrčků už ale vyžadují sucho a vlhkost (tekutiny) získávají jen s ovoce a zeleniny, napáječky různých typů se mi moc neosvědčily, lepší je dodat šťavnatý lupen nebo porosené pampeliškové lupení. Rozhodně je vhodné, aby pozdější stádia měla zcela otevřený vršek nádrže a ideálně teplo od spoda, aby trus a případné zbytky prosychaly.

Ahoj,
přemýšlím, že bych si sama chovala cvrčky.
Chtěla bych se zeptat, zda teď v tomto počasí (a pak i v létě) mohou být venku?
Mám na ně takový box, ale není moc vysoký a má poměrně velké otovory (dospělý neproleze ani náhodou, ale mimina hravě) a protože box není moc vysoký, tak aby mi neutíkali doma.
Jde to?
Díky moc za rady