Jaké mate rostlinky v terarku?
:-rad bych se zeptal jake rostlinky mate ve svych terarkach..vseobecne bych se rad inspiroval ale hlavne me zajima jesli pouzivate zive nebo umele.Kdyz uz tady nekdo bude psat ty rostlinky tak please muzete napsat v jakem terarku to mate.Ja když mel květináč s rostlinkou tam se mi hned do nej rval had... Diky moc
Tak u hadů mám jen jen umělé kytky volně pověšené na větvých a stěnách terária.Hadi svojí vahou všechny kytky zničí a co nezničí to vyryjí.Živé kytky mám u ještěrek.Je to scindapus,v ruzne barevný.Také se mu říká voděnka.Je to taková plazivka,co všechno omotává a zarůstá celé terárium.Potom ještě nějaké,ale nevím název.Co mi kdo dal
My mame komplet vsude umele...jen u eubliku mame thilandsie - takovy ty rostlinky bez korinku, co zijou "ze vzduchu" a vodu prijimaji rosenim.
Já mám v terárku pro regiusku jen umělé a i ty dostávají pořádně zabrat!
n ja mam u chamika dracenu a nakej potos.u legiska mam umnely protoze zivy by dostali rychle na frak
mojej obsolete sa este zivi potosovec znicit nepodarilo,tilandsie tiez pestujem ale v terariu bi ich bolo skoda
Thilandsie pěstuji 9let jak jsi na tom ty? ozvi se.
Já jsem na zahradě vykopl pěkný drn trávy a jelikož je moje korálovka ještě prcek, tak se jí v něm ohromě líbí. Dokonce mi tam ta tráva pěkne roste, ale chce to poměrně hodně zalévat aby neuschla.
Drn jsem zakopal normálně do substrátu, poté se vynořilo pár kousků hmyzáků, ale od nich už je pokoj.
dočasné řešení těžko udržitelná zahrádka
Teď sem rostlinky omezila jenom na umělé. Dřív jsem měla tlustici (nevim jak se to správně menuje), ale had jí podryl, zničil kořeny a potrava se jí snažila okusovat tak sem jí muusela dát pryč.
U hadů mám nadrž, kořen světlo a topidlo. Rostliny nemají šanci.
Ja pouzivam vela zivych rastlin, ktore kombinujem s umelymi. Podla druhu hada a tym padom aj biotopu pouzivam scindapus, thilandsie, rozne druhy trav, ktorými mám vysiate dno, voskovky, a este dalsie 3 druhy, ktorych ale neviem meno. Rastliny ked maju byt zive, tak musia byt primerane druhu hada aby vydrzali, taktiez trava.
Tak já mám momentálně v teráriu několik Phoenix canariensis - datlovník. Drží se hezky, roste a přežije i vysedávání agam.
Ty nechodíš do prace a jen se staráš o hady a koníčky ne?
No do prace chodim, a dovolim si povedat, ze pracujem viacej a castejsie ako vacsina tych, ktori "nemaju cas na tera" plus samozrejme obcas niekolko dnove sluzobky, dovolenky, cestovanie do divociny - terenne pozorovanie atd. Ale
1. mam tolko hadov, kolko dokazem realne obstarat bez toho aby som musel robit kompromisy, cize 11 druhov, kazdy po pare len P. regius 2,1 a A. mycterizans 0,1, casom este nieco pribudne, ale az po prestahovani do domu.
2. dobre zariadene biotopove tera sa dokaze istu dobu bez problemov o seba postarat same, ci uz su to vykali atd. Samozrejme je to aj pomocou elektroniky: svetlo, rosenie, vyhrievanie
3. Udrzba takychto tera je naozaj malo casovo narocna, tazke udrziavanie je len mytus a kec.
4. kto nema cas, financie alebo chut poriadne sa venovat takejto zalube, tak nech ju nerobi, nieje smutnejsi pohlad ako had na "smetisku".
já vím, že už se to tu řešilo, mně vždycky fascinují ty tvá terárka, je to skoro jako fotka s přírody.
Souhlas i nesouhlas :) Jasne, ze biotopova terarka jsou naprosto super, vypadaji krasne a jsou casto i hezkym doplnkem treba obyvaku nebo pod. Ale ja jsem od nich postupne upustil. Resil jsem to s mnoha kolegy a dosli jsme vzdycky k nazoru, ze nejdulezitejsi je prakticnost - snadna udrzba (cisteni, odloveni hada, vymena zarovek a pod.) a take higiena. Neni nic neprijemnejsiho nez likvidovat roztoce v biotopovym terarku - teda, ja mel tuhle zkusenost jeste pred Frontlinem, treba je to uz jinak. Casu opravdu nemam na zbyt a tak se to snazim mit zarizene tak, at to snadno obslouzi i zena ma rozmila. Od kytek jsem uplne ustoupil - vylecili me H. gemonensis a H. viridiflavus - nikdy bych neveril, jak krasne dokazi ryt :) Umele kytky, kdyz si clovek da praci, vypadaji taky obstojne :)
VH
ale, jo chápu, jen třeba větve , substrát bych určite volil přírodní, taky mi nějak nesedí pohled na hada na plastové šedivé trubce, i když je to navýsost praktické a had asi na to se.e a je spokojenej .Chov je možný a i úspěšný i v plastu, boxu na novinách na trubkách, jen se mi nějak vytrácí ta pointa že teraristika mně bere i kvůli tomu mít doma kus přírody.
Praktičnost je určo hodně duležita,ale pro mě teda i vzhled. Mit hady jen v nějakych bednach s novinama bych asi nerozdychal-z toho bych neměl fakt asi vubec radost. Mit doma kus přirody a za tmy když to rozsviceny terko krasně vynikne se na to divat je prostě super! Vždyť se da alespoň s časti zkloubit praktičnost zaroveň s pěknym přirodnim vzhledem dohromady...
Ale jo :) Proste je chov a chov - ja sam mam vse na prirodnich substratech - vesmes raselina, raselinik, lignocel, pisek, karantena hobliny ci noviny. Ale plne chapu to, ze nektere chovy proste takhle vest nejde a pokud ma nekdo opravdu hodne hadu, tak je to proste nejjednodusi mit to "nehezke", ale prakticke. Ja sam mam jen 22 dospelejch hadu a priznavam, ze obcas uvazuji o nejakem prektickem reseni, ktere by mi zjednodusilo cisteni a pod. Tot muj nazor :) VH
Jjj souhlas, pokud bych choval fakt desitky hadu, tak jako někteři z vas, tak bych už taky spiš koukal na tu praktičnost než na vzhled. Ale jelikož mam "jenom" čtyři Hrozny, tak davam i dost na vzhled a kochani se terarkem...
Já používám v terárkách kytky umělé i živé. U anolisů rudokrkých mám thilandsie a bromélie, tam se jim daří a ješterky je nezničí. Navíc bromélie pomáhají udržet vlhkost. U chamíků mám taky bromélie, ale ten větší se v ní párkrát vyválel a je po ní, fikus už taky zlikvidoval. Ten menší chamík má bromélii ještě v pořádku a potos už začal okusovat. No a u malé vousatky nemám zatím žádné rostliny.
Ahoj, já mám u chameleona dracenu, potos a fíkus.A potom umělé.A u agamy fíkus a lopatkovec.A taky pár umělých.A u gekonů zatím umělé, těm budeme dělat nové terárko tak potom dostanou kytky živé.
My máme umělý i živý, z živých scindapsus, chlorophylum a břečťan. Jsou ve skleněných nádobkách s vodou, snažím se je vždycky nějak zakamuflovat aby skleničky nebyly vidět.
Teď jsem dodělala terárko guttce, tak pro představu vkládám:
I když je ta diskuse už stará, je to zajímavé téma a tak taky přispěji. Používám umělé i živé. Gekonům (kteří lezou i po skle) dávám na zadní stěnu jen umělou kytku s přísavkou (takové ty běžné od ExoTerra), k mláďatům kupuji za 50 Kč takový ten dlouhý "had" stonek s listy u pána na Ládví vpředu před sálem, nastříhám si to na odpovídající kousky a do odchoven dávám buď jen 1 lístek nebo kus té umělé kytky.
Živé rostliny používám jen v teráriích pro dospělá zvířata, a to podle toho, co je v terárku. Osvědčily se mi moc tři druhy:
1) takový pnoucí bordel podobný Scindapsu, který mám od tchána, množí to už léta a ta kytka je totální nezmar;
2) tchýniny jazyky v jakýchkoliv podobách;
3) Haworthia margaritifera - dospělé kytky se mi hodně vegetativně množily, tak jsem ty odnože přesázel a v sušších teráriích je mám jako takové dekorace na zaplácnutí volného místa. Hodí se i jinak, např. samička T. tetraporophora v této kytce spí.
Fotky terárek jsou na mém webu, dopředu upozorňuji, že nejsou dělaná na krásu ale na účel, během let chovu ještěrů jsem zjistil, že čím více se do terária investuje, tím hůře v něm zvířata prospívají
jake se davaj do terarka k hroznyšu kralovskemu jake rostliny dik
zadne, nebo umele (ale zadne je lepsi).... Je to velky a tezky had = vsecko zrusi...