Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké mate rostlinky v terarku?

:-rad bych se zeptal jake rostlinky mate ve svych terarkach..vseobecne bych se rad inspiroval ale hlavne me zajima jesli pouzivate zive nebo umele.Kdyz uz tady nekdo bude psat ty rostlinky tak please muzete napsat v jakem terarku to mate.Ja když mel květináč s rostlinkou tam se mi hned do nej rval had... Diky moc

Já používám v terárkách kytky umělé i živé. U anolisů rudokrkých mám thilandsie a bromélie, tam se jim daří a ješterky je nezničí. Navíc bromélie pomáhají udržet vlhkost. U chamíků mám taky bromélie, ale ten větší se v ní párkrát vyválel a je po ní, fikus už taky zlikvidoval. Ten menší chamík má bromélii ještě v pořádku a potos už začal okusovat. No a u malé vousatky nemám zatím žádné rostliny.

I když je ta diskuse už stará, je to zajímavé téma a tak taky přispěji. Používám umělé i živé. Gekonům (kteří lezou i po skle) dávám na zadní stěnu jen umělou kytku s přísavkou (takové ty běžné od ExoTerra), k mláďatům kupuji za 50 Kč takový ten dlouhý "had" stonek s listy u pána na Ládví vpředu před sálem, nastříhám si to na odpovídající kousky a do odchoven dávám buď jen 1 lístek nebo kus té umělé kytky.
Živé rostliny používám jen v teráriích pro dospělá zvířata, a to podle toho, co je v terárku. Osvědčily se mi moc tři druhy:
1) takový pnoucí bordel podobný Scindapsu, který mám od tchána, množí to už léta a ta kytka je totální nezmar;
2) tchýniny jazyky v jakýchkoliv podobách;
3) Haworthia margaritifera - dospělé kytky se mi hodně vegetativně množily, tak jsem ty odnože přesázel a v sušších teráriích je mám jako takové dekorace na zaplácnutí volného místa. Hodí se i jinak, např. samička T. tetraporophora v této kytce spí.
Fotky terárek jsou na mém webu, dopředu upozorňuji, že nejsou dělaná na krásu ale na účel, během let chovu ještěrů jsem zjistil, že čím více se do terária investuje, tím hůře v něm zvířata prospívají :-(