Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek

Dobrý den,
Měl bych otázku mám mládě hroznýše duhového a nyní se mi poprvé svlékl. Svlek proběhl uplne silene svlekl si sám akorát hlavu a na zbytku těla mu to zůstalo. Já vím co s tím odmočit a pak opatrně svléknout dolu. Ale mě by spíš zajímalo čím to je? Teplota přes den kolem 28 - 30 v noci kolem 22 v období svleku jsem rosil jak jen to šlo. Jsem z toho docela smutnej, protože jsem se fakt snažil, aby se svlékl v pořádku. díky za rady

Lignocel by v souvilosti s vlhkostí měl být OK, ale jak je známo není dobré na něm krmit. Vzhledem k tomu, že krmím v teráriích, dávno jsem ho vyměnil za rašelinu. Vrstva vlhké rašeliny a vodní nádrž jsou podle mě pro E.c.cenchria a jiné hady s nároky na vlhkost ideální. Nevím kde může být problém. Myslím že se to občas prostě stane- např. u psohlavců mívám často svlečku na víc kusů nebo cáry u jinak naprosto zdravých zvířat v dobrých podmínkách. Předpokládám, že má větve, příp. kámen atd.- má si čím pomoci u svleku?

No já o tý rašelině dost uvažuju.Mícháte to s pískem sem se tady dočetl. Já krmím mimo terárium. A jak to kropíš jenom na povrch rozprašovačem nebo já si klidně nechám poradit. Já vím že oni potřebujou hodně vlhko ale s tím mám já největší problém.

Vrstva vlhké rašeliny a vodní nádrž jsou podle mě pro E.c.cenchria a jiné hady s nároky na vlhkost ideální.

Musím s Malpolonem souhlasit.Taky jsem si myslel,že to u E.t.friesei odpinkám hoblinama jako u ostatních elafek a ono nic.Porád špatný svlečky a to jsem rosil jak blázen.Pak jsem dal jako podklad rašelinu,na půl terária nasypal rašeliník,pěkně vlhký a vše je OK.:))

jak zpracovat svlečku

Jak to myslíš, zpracovat svlečku? Normálně ji vem a vyhoď do koše, nebo spláchni do záchodu. Co bys s ní chtěl dělat? Za čas ti stejně vyschne a úplně se rozpadne, to není kůže jako je třeba z králíka, kterou vyčiníš a vydrží ti napořád...

Ze svlečky mého prvního hada jsem si udělala na památku obrázek. Na černý podklad a picla jsem ji do rámečku, ale ještě čerstvou vlhkou, aby se mi s ní dobře manipulovalo. Takže ji tam mám zarámovanou 15 let a ještě se nerozpadla. Zato chudák boaedonka stářím odešla do věčných lovišť.

Když už tu probíráte podestýlku a vlhkost mám problém a nevím co s ním.Už jsem to na chatu řešil s Přemkem Hálou a k ničemu jsme nedošli.Tady jsou fota terárka.Je to 100/60/60 a mám tam problém s vlhkostí..desky jsou lakované..otvor na větrání je 90/7 cm.Ale v noci tam mám vlhkost 54 a během dne je tam 40 a méně..podklad je rašelina..mám tam 40w žárovku..a taky tam mám Regiusku kterou jsem tam musel přestěhovat.Dále musím uvést že vlhkoměr je v pořádku.
Nějaké nápady lidi??????????POMOOOOOOOOC
http://img221.imageshack.us/img221/9995/obraz015nb9 .jpg
http://img354.imageshack.us/img354/8141/obraz016be1 .jpg
http://img228.imageshack.us/img228/6753/obraz017uz8 .jpg

To bílý na těch fotkách je jemný písek? Ten písek bych vyhodil a dal bych po celým teráriu rašelinu nebo rašelinu smíchanou s pískem, ale normálním, ne jemným! Ta rašelina taky vypadá dost suchá, takže více rosit a pokud ani to nepomůže k udržení vlkosti, tak zkus zakrýt část větrání.

Ahoj..tak to bílé je písek do terárií.Rašelina je vlhká dost.Měl jsem tam přes noc čerstvě udělaný lignocel a vlhkost asi 45 procent.A zakrývat větrání jsem také zkoušel a nic/zkoušel jsem půlku/:nevím co by bylo platné zakrývat celé když bych ho pak stejně musel odkrýt a ta vlhkost by šla dolů.Díky